WSPÓLNE KOLĘDOWANIE W ZAKŁADZIE KARNYM

Drukuj

p1Dnia 10.12.2019r., młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedziła osadzone kobiety w Zakładzie Karnym w Lublińcu. Okazją do spotkania było zaproszenie do wspólnego kolędowania, związane ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.

Nie było to pierwsze takie wydarzenie. Zespół Szkół Zawodowych aktywnie włącza się w proces resocjalizacji poprzez projekt Pasja Czytania, w ramach którego organizujemy spotkania z autorami książek, pisarzami, satyrykami, różnego rodzaju zbiórki literatury religijnej, książek przekazywanych do biblioteki zakładu. Mieliśmy już okazję kilka razy organizować oprawę muzyczną Pasterki Bożonarodzeniowej w tymże zakładzie, którą celebrował między innymi ks. Bp Antoni Długosz, znany z programu telewizyjnego „Ziarno”.

Osadzone bardzo chętnie włączyły się do śpiewu zaproponowanych przez młodzież kolęd. Wykonywane przez solistów pastorałki były nagradzane gromkimi brawami. Podczas wykonywania utworów, na twarzach osadzonych pojawiły się łzy wzruszenia, gdyż niejedna z nich spędzi w tym roku święta za kratami. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali pamiątkowe kartki świąteczne, własnoręcznie wykonane przez panie z lublinieckiej jednostki penitencjarnej. W spotkaniu wzięli udział: Natalia Ordon, Karolina Budzik, Monika Lempa, Wiktoria Matusik, Klaudia Sleziona, Maria Kubicka i Kamila Sosińska. Opiekę nad uczniami podczas kolędowania sprawował mgr Adam Pietryga.

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
2160998
Tuesday the 26th. Custom text here