Zawody okręgowe XXII OLIMPIADA WIEDZY ELEKTRYCZNEJ I ELEKTRONICZNEJ "EUROELEKTRA"

Drukuj

euroelek

W dniu 07.01.2020r. odbyły się w Śląskich Technicznych Zakładach Naukowych w Katowicach zawody II stopnia – okręgowe XXII OLIMPIADY WIEDZY ELEKTRYCZNEJ I ELEKTRONICZNEJ EUROELEKTRA", w trzech grupach tematycznych (elektrycznej, elektronicznej i teleinformatycznej).

W zawodach tych, w grupie tematycznej elektrycznej uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, którzy pomyślnie przebrnęli etap szkolny. Są to: Karol Łukiewski z III klasy Technikum Elektrycznego oraz Piotr Kampczyk z II klasy Technikum Elektrycznego. Zawody II stopnia polegały na rozwiązaniu 6 zadań tekstowych w czasie 120 minut. Podczas zawodów II stopnia od uczestników wymagany jest poziom wiedzy wystarczający do uzyskania oceny celującej na zakończenie nauki w szkole ponadgimnazjalnej w zakresie treści podstaw programowych przedmiotów zawodowych dla wybranej grupy tematycznej poszerzony o zagadnienia wskazane w programie merytorycznym olimpiady na zawody II stopnia.

Wyniki zawodów II stopnia Olimpiady zostaną ogłoszone na stronie internetowej Olimpiady w terminie jednego miesiąca od dnia zawodów.

Uczniowie, którzy zakwalifikują się do zawodów III stopnia - centralnych, będą w nich uczestniczyć 17.03.2020 roku, na terenie Politechniki Opolskiej.

opracował: mgr inż. Marek Malitowski

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
2156712
Thursday the 21st. Custom text here