Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej - „Amy” reż. Asif Kapadia

Drukuj

1W przedświątecznej atmosferze odwiedziliśmy z uczniami klasy III Tge OKF „Iluzja” w ramach projektu edukacji filmowej. Tym razem mieliśmy okazję obejrzeć trudny i ciekawy dokument „Amy”, poświęcony tragicznej postaci wokalistki Amy Winehouse.

Obdarzona wybitnym talentem wokalnym młoda dziewczyna pnie się po szczeblach kariery, ale jednocześnie boryka się z bulimią i wchodzi w świat używek. Asif Kapadia, bazując na materiałach archiwalnych, pokazuję piękno sztuki i tworzonej muzyki i proces degradacji wrażliwej, młodej osoby.

To była trudna, filmowa lekcja, która wiele powiedziała nam o pułapkach współczesnego świata i że nikt nie jest wolny od tych zagrożeń – nawet ludzie robiący karierę, posiadający pieniądze obdarzeni wielkim talentem i wrażliwością.

Sławomir Domański

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
2156740
Thursday the 21st. Custom text here