Niezwykle udane 5. Śląskie Targi Książki w Katowicach!

Drukuj

k 9Za nami piąta edycja Śląskich Targów Książki. Ponad 160 lubianych i nagradzanych autorów, niezwykle bogata oferta książkowa przygotowana przez blisko 170 wystawców, spotkania i warsztaty na trzech scenach oraz liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży, w sumie ponad 215 wydarzeń oraz znakomita frekwencja – 40 000 odwiedzających – tak w dużym skrócie można podsumować 5. Śląskie Targów Książki, które odbyły się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w dniach 6-8 grudnia 2019 roku.

Jak co roku nie mogło nas zabraknąć na tej imprezie. Tym razem targi odwiedzili uczniowie klasy I Ta, a opiekunami były panie Aleksandra Liberka-Brzezina i Katarzyna Stemarowicz. Piątek 06.12.2019 upłynął pod znakiem promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, a młodzi czytelnicy wypełnili szczelnie halę targową. Bogaty i zróżnicowany program wydarzeń towarzyszących spotkał się z gorącym przyjęciem, na rozmowach z autorami były prawdziwe tłumy. Na Targach były dostępne nowości i bestsellery wszystkich gatunków literackich. Książkowa uczta czekała na miłośników powieści obyczajowych, kryminałów, reportażu, fantastyki, jak i wielbicieli poezji, poradników czy komiksów. Wydawcy zadbali o ciekawe propozycje dla dzieci i młodzieży, a oferta antykwariatów umożliwiła uzupełnienie domowych bibliotek także o starsze tytuły. Miłośnicy gier także mogli znaleźć coś dla siebie, bogatą ofertę przygotowali dla nich m.in.: G3, Granna, PHALANX, POINT GAMES czy Tactic Games. Tradycją Śląskich Targów Książek stała się już wymiana książek przygotowana przez Śląskich Blogerów Książkowych. Każdy czytelnik mógł wziąć udział w akcji i wymienić „książkę za książkę”, wybierając spośród dostępnych na stoisku tytułów.

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
2156277
Wednesday the 20th. Custom text here