Działalność Szkolnego Koła Wolontariatu w Lubitece

Drukuj

w 1W roku szkolnym 2019/2020, na przełomie listopada i grudnia młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu podjęła współpracę z Miejską Biblioteką Publiczną w Lublińcu. Przygotowaliśmy występ muzyczny dla seniorów, współtworzyliśmy warsztaty plastyczne, opiekowaliśmy się dziećmi i pomagaliśmy Świętemu Mikołajowi.

Lubliniecka Gala Seniora 2019

W poniedziałek 25 listopada 2019 r., w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Lubitece, odbyła się Lubliniecka Gala Seniora, na której nie zabrakło młodzieży Zespołu Szkół Zawodowych ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Nasi uczniowie razem z opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu - Panem Adamem Pietrygą zadbali o oprawę muzyczną wydarzenia przygotowując krótki recital znanych i lubianych polskich utworów. Oprócz wykładów i spotkań z ekspertami, seniorzy mogli przyjrzeć się metamorfozie jednej z pań. Gala obfitowała w liczne spotkania z terapeutami, ratownikami medycznymi, autorką publikacji książkowych, pracownikami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Seniorzy mogli wiele dowiedzieć się na temat kampanii „Seniorze uważaj na czad”.

Władze miasta na gali reprezentowali Pan Burmistrz Edward Maniura i Pani Wiceburmistrz Anna Jończyk Drzymała.

Link do informacji w „Dzienniku Zachodnim”:

https://dziennikzachodni.pl/lubliniecka-gala-seniora-2019-w-lubitece-cos-dla-ciala-i-cos-dla-ducha-jedna-z-pan-przeszla-nawet-metamorfoze/ar/c1-14608907

Warsztaty plastyczne „Zaczarowana choinka” i spotkanie z Mikołajem.

            Dnia 12.12.2019r., w Miejskiej Bibliotece Publicznej rozpoczęły się warsztaty plastyczne Zaczarowana Choinka. W warsztatach uczestniczyła młodzież Zespołu Szkół Zawodowych ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Przebrana w stroje aniołów i elfa tworzyła prawdziwie świąteczny nastrój. Opiekowała się dziećmi i wspólnie z nimi wykonywała ozdoby i dekorowała biblioteczną choinkę i pomagała świętemu Mikołajowi. W warsztatach aktywnie uczestniczył Pan Burmistrz Edward Maniura i Pani Wiceburmistrz Anna Jonczyk Drzymała.

Po zakończonych warsztatach, muzyczną niespodziankę przygotowała Akademia Umiejętności Artystycznych PsjonArt. Spotkanie zakończyło się spotkaniem z Mikołajem, który poczęstował wszystkich słodkimi piernikami, któremu pomagali wolontariusze z naszej szkoły. W warsztatach uczestniczyli: Emilia Krawczyk, Joanna Lesz, Lena Gembała, Julia Sąsała, Natalia Marzyk i Nikola Grela.

Link do informacji na stronie internetowej lubliniec.naszemiasto.pl:

https://lubliniec.naszemiasto.pl/zaczarowana-choinka-z-muzyczna-niespodzianka-w-lubitece/ar/c1-7481095

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
2156289
Wednesday the 20th. Custom text here