Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

Drukuj

1Organizatorem Olimpiady jest Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie. Patronat Honorowy: Minister Edukacji Narodowej

W dniu 14.02.2020r. odbyły się na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH w Krakowie zawody II stopnia XLIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej I Elektronicznej, w sześciu grupach tematycznych tj. elektronika, elektronika medyczna, elektrotechnika, informatyka, mechatronika oraz teleinformatyka.

W etapie tym (tzw. etap A) uczestniczyło aż 653 uczniów z całej Polski, a wśród nich dwóch uczniów naszej szkoły: Piotr Kampczyk z klasy 2 TE i Karol Łukiewski z klasy 3 TE, którzy startowali w kategorii elektrotechnika.

Do rozwiązania uczniowie mieli test 50 pytań jednokrotnego wyboru (z pięciu możliwych odpowiedzi) z zakresu całości materiału, trwający 120 minut, opracowany przez Komitet Główny Olimpiady. Za każdą zaznaczoną znakiem X w tabeli odpowiedzi prawidłową odpowiedź, uczeń otrzymuje 1 punkt (maksymalnie 50). W każdym innym przypadku 0 punktów. Po zakończeniu etapu A, komisje konkursowe sprawdzają testy tego samego dnia i kierują po 16 najlepszych uczniów z każdej grupy tematycznej, do etapu B (część praktyczna) zawodów II stopnia, które odbędą się na terenie szkoły- gospodarza, którego wyznacza Rektor AGH spośród szkół uczestników Olimpiady.

Nasi uczniowie biorący udział w tej Olimpiadzie, sprawdzili swoją dotychczas zdobytą wiedzę z elektrotechniki oraz musieli wykazać się wiedzą wykraczającą znacznie poza zakres programu nauczania.

opracował mgr inż. Marek Malitowski

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
2156267
Wednesday the 20th. Custom text here