Zostań wolontariuszem w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie!

Drukuj

p2Z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu, dnia 06.02.2020r., uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych wzięli udział w kolejnym spotkaniu z pracownikiem PCPR w Lublińcu.

Celem prelekcji było zachęcenie młodzieży do niesienia pomocy rodzinom zastępczym i dzieciom w nich umieszczonych, tym bardziej, że od kilku lat młodzież naszej szkoły chętnie współpracuje z PCPR.

            Prowadząca przybliżyła naszym uczniom następujące zagadnienia:

  • Kto to jest wolontariusz i kto może nim zostać?
  • Jak zostać wolontariuszem w PCPR?
  • Na czym polega praca w rodzinie zastępczej?

To główne zagadnienia, które zostały poruszone podczas prelekcji. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, znalazło się kilka osób zainteresowanych stałą współpracą z Centrum.

Powiatowe Centrum Pomocy rodzinie oferuje różne formy wolontariatu: zarówno działania długoterminowe, takie jak pomoc w opiece nad dziećmi, organizowaniu im czasu wolnego czy odrabianiu lekcji, jak doraźne np. pomoc przy organizowaniu imprez okolicznościowych. Biorąc udział w wolontariacie długoterminowym wolontariusze udają się do rodzin zastępczych kilka razy w miesiącu, w miarę swoich możliwości. Wspierają rodziny zastępcze, pomagają w opiece nad nieletnimi podopiecznymi organizując im czas wolny (zabawa, czytanie, spacery, wyjścia na plac zabaw, itp.) dając tym samym opiekunom chwilę czasu wolnego.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klasy I „d” razem z wychowawcą klasy - Panią Justyną Pietruszewską oraz wolontariusze z różnych klas. Spotkanie zorganizował opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu – mgr Adam Pietryga.

Do pracy w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie zapraszamy wszystkich, którzy lubią przebywać z dziećmi i chcą im pomagać, dysponują wolnym czasem, którym chcieliby podzielić się z innym!!!

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
2156326
Wednesday the 20th. Custom text here