Gdzie Hitler i Stalin zrobili , co swoje…czyli Warszawa 2020

Drukuj

w 8Tym razem 13 lutego uczniowie klas pierwszych wyjechali do Muzeum Powstania Warszawskiego. W programie wycieczki znalazło się min. zwiedzanie muzeum i Parku Wolności, przejazd na Stare Miasto a tam spacer na Rynek , przed archikatedrę św. Jana Chrzciciela, Zamek Królewski i kolumnę Zygmunta. Pogoda nam dopisała wiec udaliśmy się jeszcze pod Pałac Prezydencki i na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, aby w ciszy oddać hołd poległym żołnierzom i ofiarom katastrofy smoleńskiej.

W samym muzeum, podzieleni na 3 grupy, zwiedzaliśmy ekspozycje przez ponad 2 godz. Nowym eksponatem okazał się jeden z kilku zachowanych Goliatów. Naszą uwagę zwróciła również sala ,, Odbicie”. Dużym wyzwaniem okazało się przejście kilkumetrowym tunelem przypominającym kanał, nie wszyscy chcieli sprawdzić swoje możliwości.

Godzinny spacer po Starym Mieście dał się we znaki uczestnikom, którzy po wejściu do autokaru przez długą chwile w ciszy żegnali TO miasto ,, gdzie wiosna spaliną oddycha”.

Za rok wrócimy do muzeum z nową grupą uczniów naszej szkoły.

                                                                                                           Organizator:

                                                                                                        W. Majewski

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
2156280
Wednesday the 20th. Custom text here