Słodko-gorzko o naszym odżywianiu

Drukuj

1 320 lutego po raz szósty w tym roku uczniowie ZSZ Lubliniec odwiedzili kino studyjne „Iluzja” w Częstochowie w ramach projekcji cyklu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Obejrzeliśmy nietypowy dokument, poświęcony odżywianiu i roli cukru w naszej diecie - „Cały ten cukier!”.

Chociaż tego dnia świętowaliśmy akurat Tłusty Czwartek i był też czas na tradycyjnego pączka, to refleksje, którymi dzielili się uczniowie po projekcji były zgoła inne – wielu z nich dzięki filmowi uświadomiło sobie, jak destrukcyjną rolę w naszej codziennej diecie odgrywa cukier, który w myśl przesłania twórców – wśród nich byli dietetycy i lekarze – jest odpowiedzialny za większość chorób cywilizacyjnych.

Jak zawsze Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej okazały się ważną lekcją dla naszych uczniów.

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
2154927
Tuesday the 19th. Custom text here