BIBLIOTEKA POLECA SPOTKANIA AUTORSKIE

Drukuj

Stowarzyszenie Unia Literacka przygotowało niezwykłą akcję:

UL z książkami, czyli wyjątkowy wirtualny festiwal literacki.

Codziennie o 18 literatki i literaci czytają i rozmawiają – w tygodniu dla młodzieży i dorosłych, a w weekendy dla młodszych czytelników. Wszystkie nagrania dostępne są na stronie Unia Literacka.

UL z książkami 
https://www.facebook.com/unia.literacka/

  •  cykl spotkań ze znanymi pisarzami organizowany przez Unię Literacką, czytanie przez twórców fragmentów swoich powieści, rozmowa z widzami;– 16.03-05.04, godz. 18:00;– autorzy: Zygmunt Miłoszewski, Magdalena Grzebałkowska, Jacek Dehnel, Urszula Zajączkowska, Michał Rusinek, Ziemowit Szczerek, Sylwia Chutnik, Mikołaj Grynberg, Bianka Rolando, Iwona Chmielewska,Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Grażyna Plebanek, Radek Wyśniewski, Grzegorz Kasdepke, Olga Tokarczuk.
  • godz. 18.00- wieczorynki literackie dla dzieci.
  • ,,Pszczółki książkowe”– weekendowe  literackie spotkania dla dzieci.  Dobranocki literackie prowadziły: Justyna Czechowska, Marta Guzowska, Joanna Olech.

Harmonogram 15.04-19.04.2020

Jeśli przegapicie spotkania na żywo, to wszystkie filmy znajdują się na stronie Unia Literacka.

Środa 15.04 – Jakub Szamałek
facebook.com/jakubszamalekautor/

Zapraszam do posłuchania fragmentu książki, która ukaże się tej jesieni. Rzecz traktuje o Sztucznej Inteligencji, ale nie takiej z filmów science-fiction, gdzie zawsze przybiera postać kobiety o niebieskiej skórze i niebiańskim głosie, tylko tej, która jest tu i teraz – i już zmienia nasze życie. Ale! To nie literatura faktu, tylko thriller, będą więc emocje, momenty i trupy (no, jeden). Książka nosi tytuł „Gdziekolwiek Spojrzysz” i stanowi trzeci i ostatni tom trylogii „Ukryta sieć” (ale można z powodzeniem słuchać bez znajomości poprzednich tomów). Do usłyszenia!

Czwartek 16.04 – Krystyna Lars
facebook.com/krystyna.turkowskachwinlars

Proponuję Państwu wysłuchanie Rozmyślań na obecną chwilę na temat tego, co Najważniejsze: na temat duszy i miłości ujętych w formę wiersza…

Piątek 17.04 – Katarzyna Tubylewicz
facebook.com/KatarzynaTubylewiczofficial/

Poczytam fragmenty mojej nowej książki „Bardzo zimna wiosna”, opowiem o kryzysie w szwedzkiej policji, i jak to się stało, że wiem na ten temat tak dużo. Będę mówić długo i krytycznie o słabościach szwedzkiego państwa opiekuńczego oraz o różnych ciemnych stronach Bullerbyn, a potem opowiem, jak bardzo mi Szwecja imponuje w czasie kryzysu koronawirusa, i jak trudno jest tej Szwecji nie kochać.

Sobota 18.04 – Anna Dziewit-Meller
facebook.com/bukbukannadziewit/

Fragmenty „Dam, dziewuch dziewczyn” czyli opowieści o dzielnych bohaterkach przeszłości w interpretacji autorki :). Pozwólcie dzieciom przyjść do mnie i zapodajcie im mocną dawkę dobrego feministycznego przekazu w duchu girl power. Dla dziewczynek i dla chłopców.

Niedziela 19.04 – Joanna Fabicka
facebook.com/public/Joanna-Fabicka

Halo, halo! Zapraszam wszystkie dzieci: młode i te całkiem stare. Opowiem Wam o swojej ulubionej bohaterce Rutce, o dzieciństwie na styku żwirowni i stawów, w których cztery razy się topiłam. Pokażę Wam swoje ulubione książki dla dzieci i specjalnie dla Was zajrzę do zapomnianych szuflad, by przeczytać niepublikowane wiersze: szczupłe i nieco szersze.


Opowieści w czasach zarazy

Agencja autorska "Opowieści"

Żeby nie zwariować, odprężyć się i nakarmić umysły innymi historiami niż te o wirusie zapraszamy na OPOWIEŚCI W CZASACH ZARAZY. To seria wirtualnych spotkań na żywo z Pisarkami i Pisarzami. Od poniedziałku do piątku o godzinie 19:00 na stronie głównej FB Agencji Autorskiej "Opowieści" będą gościć ludzie kultury, którzy opowiedzą o literaturze i o swojej pracy. Zza biurek, z terenu, z Polski i z dalekiej Północy, specjalnie dla Was – opowieści w czasach zarazy. Patronat nad cyklem spotkań objęli magazyn Pismo oraz portal Facebook.

(https://www.facebook.com/agencjaopowiesci/)

W najbliższym czasie:

  • 14.04, godz. 19:00 – Mirosław Wlekły
  • 15.04, godz. 19:00 – Mikołaj Golachowski
  • 16.04, godz. 19:00 – Wojciech Moskwa
  • 17.04, godz. 19:00 – Karolina Piotr Lipiński

smakksiazki.pl

Adam Szaja współpracuje z Newsweekiem, katowicką Gazetą Wyborczą, Radiem ZET Chilli oraz Radiem EM, a także Dziennikiem Zachodnim. Prowadzi również spotkania autorskie, m.in. dla sieci Empik.

http://smakksiazki.pl

Gościem środowego (15.04.2020) Kryzysowego Spotkania Autorskiego o godz. 20.00 będzie Michał Rusinek. Szykujcie pytania. https://www.facebook.com/smakksiazki/

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
2156299
Wednesday the 20th. Custom text here