RESUSCYTACJA KRĄŻENIOWO - ODDECHOWA - prezentacja multimedialna:

rko

Siły zbrojne RP - prezentacja multimedialna poniżej

siłyZB

Szkolenie militarne Brygady KszyKszy 2019

Przygotowanie do Turnieju Strzeleckiego.

s 3Brygada KszyKszy po raz kolejny wzięła udział w treningu strzeleckim w dniu 27 maja 2019 r. Zajęcia odbyły się na strzelnicy sportowej w Zespole Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza. Wyłoniono

7 najlepszych zawodników którzy wezmą udział w Turnieju Strzeleckim w dniu 3 czerwca 2019r. Pamiętajmy aby trzymać kciuki za naszą Brygadę

Koordynator Brygady Joanna Kansy

Trening strzelecki Brygady KszyKszy

s 1W dniu 17 maja 2019 roku Brygada KszyKszy w nowym składzie wzięła udział w pierwszym treningu strzeleckim. Zajęcia odbyły się pod czujnym okiem wykwalifikowanego instruktora strzelania na strzelnicy sportowej w Zespole Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza.

Czytaj więcej: Trening strzelecki Brygady KszyKszy

Innowacja Sporotow-Militarna 2018

INNOWACJA SPORTOWO- MILITARNA

„Proobronni 18” – kolejny sukces Brygady KszyKszy

 

W dniach 12-14.10.2018r.w Łazach woj. mazowieckie odbyły się zawody Sportowo- Obronne „Proobronni 18”.Organizatorem zawodów była Fundacja Byłych Żołnierzy i Funkcjonariuszy Sił Specjalnych SZTURMAN.Zawody realizowane są w formie rajdu bojowego obejmującego konkurencje zespołowe, które są sprawdzianem umiejętności ogólnowojskowych członków organizacji proobronnych i uczniów klas mundurowych.

Czytaj więcej: „Proobronni 18” – kolejny sukces Brygady KszyKszy

Udział Brygady KszyKszy w XXIV Mistrzostwach Sportowo-Obronnych Stowarzyszeń Młodzieżowych o Puchar Ministra Obrony Narodowej

 

Kolejny już raz Brygada KszyKszy rywalizowała w Mistrzostwach Sportowo-Obronnych Stowarzyszeń Młodzieżowych o Puchar Ministra Obrony Narodowej. Mistrzostwa odbywały się

w dniach 13-16.09.2018r. naobiektach szkoleniowych 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu,, Aleja Wojska Polskiego 54. Organizowane były przez Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando”.

Zespoły będą rywalizowały w następujących konkurencjach:

Czytaj więcej: Udział Brygady KszyKszy w XXIV Mistrzostwach Sportowo-Obronnych Stowarzyszeń Młodzieżowych o...

Brygada KszyKszy – przygotowania do XXIV Mistrzostw Sportowo Obronnych Stowarzyszeń Młodzieżowych o puchar Ministra Obrony Narodowej w Bolesławcu.

t 10Brygada KszyKszy w dniu 10.09.2018r wzięła udział w treningu pod okiem wykwalifikowanego instruktora na Ośrodku Sprawności Fizycznej w Jednostce Wojskowej AGAT w Gliwicach. Pokonanie toru przeszkód OSF to jedna z wielu konkurencji XXIV Mistrzostw. W czasie wakacji drużyna trenowała również strzelanie zarówno z KBKS-u jak i broni pneumatycznej. Treningi zostały zorganizowane przez Fundację Byłych Żołnierzy i Funkcjonariuszy Sił Specjalnych „Szturman”.

Czytaj więcej: Brygada KszyKszy – przygotowania do XXIV Mistrzostw Sportowo Obronnych Stowarzyszeń Młodzieżowych...

Skoczkowie spadochronowi- Brygada KszyKszy Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu

s 1Zajęcie medalowego miejsca w Zawodach Sportowo-Obronnych „Proobronni 16” zagwarantowało naszej brygadzie militarnej udział w Podstawowym Kursie Spadochronowym – strefa skoków spadochronowych ( lotnisko Rudniki- aeroklub Częstochowa). Celem tego kursu było przygotowanie do samodzielnego wykonywania skoków spadochronowych. Organizatorem kursu była Fundacja Byłych Żołnierzy i Funkcjonariuszy Sił Specjalnych” Szturman”.

Czytaj więcej: Skoczkowie spadochronowi- Brygada KszyKszy Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu

Oddali hołd żołnierzom poległym na misjach. (2)

wk 5Uczniowie naszej szkoły w dniu 23 kwietnia 2018r. podczas wycieczki do Warszawy zwiedzili Pałac Belwederski - klasycystyczny pałac, który powstał w latach 1819–1822 według projektu Jakuba Kubickiego w miejscu pałacu barokowego wzniesionego według projektu Jakuba Fontany. W latach 1918–1922 siedziba Naczelnika Państwa, w latach 1922–1926 i 1989–1993 siedziba Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Czytaj więcej: Oddali hołd żołnierzom poległym na misjach. (2)

Oddali hołd żołnierzom poległym na misjach. (3)

wk 5Uczniowie naszej szkoły w dniu 23 kwietnia 2018r. podczas wycieczki do Warszawy zwiedzili Pałac Belwederski - klasycystyczny pałac, który powstał w latach 1819–1822 według projektu Jakuba Kubickiego w miejscu pałacu barokowego wzniesionego według projektu Jakuba Fontany. W latach 1918–1922 siedziba Naczelnika Państwa, w latach 1922–1926 i 1989–1993 siedziba Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Czytaj więcej: Oddali hołd żołnierzom poległym na misjach. (3)

Oddali hołd żołnierzom poległym na misjach.

k 3Uczniowie naszej szkoły w dniu 20 kwietnia 2017r. byli z wizytą w Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa w Warszawie. Wysłuchali wykładu o weteranach i kombatantach, zobaczyli prezentację dotyczącą udziału polskich żołnierzy w misjach zagranicznych oraz zwiedzili Salę Tradycji przedstawiającą pamiątki podarowane Centrum przez uczestników misji.

Czytaj więcej: Oddali hołd żołnierzom poległym na misjach.

Nagroda dla Szkolnej Brygady KszyKszy Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu. (2)

nagrodaBrygada KszyKszy Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu od 2015r. uczestniczy w licznych Szkoleniach i Zawodach Sportowo- Obronnych organizowanych przez Fundację Byłych Żołnierzy

i Funkcjonariuszy Sił Specjalnych SZTURMAN oraz Jednostkę Wojskową Komandosów w Lublińcu. W 2017r. Brygada uczestniczyła również w Mistrzostwach Sportowo- Obronnych na obiektach szkoleniowych Jednostki Wojskowej 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu.

Czytaj więcej: Nagroda dla Szkolnej Brygady KszyKszy Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu. (2)

Nagroda dla Szkolnej Brygady KszyKszy Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu.

nagrodaBrygada KszyKszy Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu od 2015r. uczestniczy w licznych Szkoleniach i Zawodach Sportowo- Obronnych organizowanych przez Fundację Byłych Żołnierzy

i Funkcjonariuszy Sił Specjalnych SZTURMAN oraz Jednostkę Wojskową Komandosów w Lublińcu. W 2017r. Brygada uczestniczyła również w Mistrzostwach Sportowo- Obronnych na obiektach szkoleniowych Jednostki Wojskowej 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu.

Czytaj więcej: Nagroda dla Szkolnej Brygady KszyKszy Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu.

Szkolenie militarne w Jednostce Wojskowej Komandosów

k 2Uczniowie naszej szkoły : Krzysztof Hanulok, Jakub Machoń, Krzysztof Piosek , Kamil Słoma, Dawid Budzik, Maciej Koloch, Wojciech Drynda i Przemysław Błochowiak wraz

z opiekunem- koordynatorem Joanną Kansy wzięli udział w dniu 21.11.2016r. w szkoleniu militarnym zorganizowanym przez Jednostkę Wojskowa Komandosów w Lublińcu.

Zagadnienia programowe szkolenia obejmowały:

Czytaj więcej: Szkolenie militarne w Jednostce Wojskowej Komandosów

Brygada KszyKszy na dwudniowym szkoleniu w Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu.

 

Bieg Patrolowy czyli szkolenie militarne to kolejne zmagania naszej Brygady Kszykszy.

W dniach 2 i 3 listopada 2017r. nasza Brygada uczestniczyła w szkoleniu w Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu. Szkolenie w dniu 2 listopada składało się z teorii czyli nauki topografii wojskowej oraz wyznaczania

Czytaj więcej: Brygada KszyKszy na dwudniowym szkoleniu w Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu.

Szkolenie Militarne uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu.

1 1Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcuw składzie: Kamil Słoma, Krzysztof Piosek, Michał Bartocha, Rafał Kosiński, Przemysław Błochowiak, Daniel Mikulski, Bartosz Polowy wraz z wicedyrektorem Jolantą Skubala oraz koordynatorem Joanną Kansy wzięli udział w dniach 28-30.10.2016r. w Szkoleniu Militarnym zorganizowanych przez Fundację Byłych Żołnierzy i Funkcjonariuszy Sił Specjalnych „SZTURMAN”.

Zagadnienia programowe szkolenia obejmowały między innymi:

Czytaj więcej: Szkolenie Militarne uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu.

WIELKI SUKCES drużyny Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu w Zawodach Sportowo-Obronnych „Proobronni 16”.

m 27Drużyna Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu pod opieką koordynatora Joanny Kansy wzięła udział ” w dniach 13-16.10.2016r. w Zawodach Sportowo Obronnych "Proobronni 16" zorganizowanych przez Fundację Byłych Żołnierzy i Funkcjonariuszy Sił Specjalnych „SZTURMAN”, zajmując w klasyfikacji drużynowej mężczyzn wysokie III miejsce. Na starcie zawodów stawiło się 19 ośmioosobowych drużyn w pełnym umundurowaniu. Zmagania drużyn odbywały się w Ośrodku Szkoleniowo-Rekreacyjnym Strzelnica w Kochcicach oraz na duktach leśnych Nadleśnictwa Lubliniec i Koszęcin.

Czytaj więcej: WIELKI SUKCES drużyny Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu w Zawodach Sportowo-Obronnych ...

„Proobronni 17” – zmagania Brygady KszyKszy.

 

Kolejny udział i kolejny sukces naszej Brygady KszyKszy w Zawodach Sportowo-Obronnych „Proobronni 17”. Zawody obejmowały konkurencje zespołowe, które są sprawdzianem umiejętności ogólnowojskowych członków organizacji proobronnych, uczniów klas mundurowych i młodzieży akademickiej studiującej na kierunkach bezpieczeństwo wewnętrzne lub obrona narodowa.

Czytaj więcej: „Proobronni 17” – zmagania Brygady KszyKszy.

Kurs spadochronowy dla brygady militarnej Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu.

 

Zajęcie medalowego miejsca w Zawodach Sportowo-Obronnych „Proobronni 16” zagwarantowało naszej brygadzie militarnej udział w dniach 20-24 września 2017r.w Podstawowym Kursie Spadochronowym – strefa skoków spadochronowych ( lotnisko Rudniki- aeroklub Częstochowa). Celem tego kursu było przygotowanie osób biorących w nim udział do samodzielnego wykonywania skoków spadochronowych. Organizatorem kursu była Fundacja Byłych Żołnierzy i Funkcjonariuszy Sił Specjalnych” Szturman”

Czytaj więcej: Kurs spadochronowy dla brygady militarnej Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu.

Brygada Militarna Zespołu Szkół Zawodowych w XXIII Mistrzostwach Sportowo- Obronnych Stowarzyszeń Młodzieżowych o Puchar Ministra Obrony Narodowej.

 

Na obiektach szkoleniowych Jednostki Wojskowej 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu w dniach 13-16.09.2017r.odbyły się XXIII Mistrzostwa Sportowo- Obronne Stowarzyszeń Młodzieżowych o Puchar Ministra Obrony Narodowej w których wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu. Udział w Mistrzostwach umożliwił naszej młodzieży organizator mistrzostw- Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „ Commando”. W Mistrzostwach wzięło udział 27 drużyn z całej Polski.

Czytaj więcej: Brygada Militarna Zespołu Szkół Zawodowych w XXIII Mistrzostwach Sportowo- Obronnych Stowarzyszeń...

XXII Mistrzostwa Sportowo- Obronne Stowarzyszeń Młodzieżowych o Puchar Ministra Obrony Narodowej z udziałem uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu.

k 107W dniach 18-21.08.2016r. na obiektach szkoleniowych Jednostki Wojskowej Komandosów oraz duktach leśnych Nadleśnictwa Lubliniec i Koszęcin odbyły się XXII Mistrzostwa Sportowo - Obronne Stowarzyszeń Młodzieżowych o Puchar Ministra Obrony Narodowej. Organizatorem zawodów była Fundacja Byłych Żołnierzy i Funkcjonariuszy Sił Specjalnych „Szturman”. O miano najlepszej drużyny rywalizowała młodzież z kraju i z zagranicy, 18 zespołów z

Czytaj więcej: XXII Mistrzostwa Sportowo- Obronne Stowarzyszeń Młodzieżowych o Puchar Ministra Obrony Narodowej ...

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
2192863
Thursday the 25th. Custom text here