Narodowe Czytanie 2020 już za nami

Drukuj

1 45 września 2020 był dniem, kiedy wiele miejsc w Polsce rozbrzmiewało słowami wybitnego dzieła polskiego romantyzmu. Działo się to za sprawą akcji Narodowego Czytania, której patronuje para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda. Tegoroczną lekturą wybraną przez parę prezydencką została „Balladyna” najpopularniejsze dzieło Juliusza Słowackiego.

Pierwsza odsłona Narodowego Czytania odbyła się w 2012 roku, podczas której odczytano „Pana Tadeusza” utwór Adama Mickiewicza. Celem akcji jest zachęcanie do czytania klasyków polskiej literatury.

Na dziewiątą edycję Narodowego Czytania w Lublińcu zaprosił Burmistrz Miasta - Edward Maniura, Dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. J. Lompy - Joanna Brzezina oraz nauczyciele bibliotekarze Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu: Katarzyna Stemarowicz, Aleksandra Binek wraz z uczniami.

W trakcie wydarzenia, które odbyło się na tarasie LUBITEKI, oprócz wysłuchania „Balladyny” można było wziąć udział w quizie dotyczącym znajomości utworu oraz faktów z życia Juliusza Słowackiego. Ponadto przygotowanych zostało wiele atrakcji dla mieszkańców Lublińca: koncerty z nutką romantyzmu, wystawa, rodzinne planszogranie, warsztaty plastyczne „Żabka w goplanowym jeziorze”, swap książkowy (kącik wymiany książek) a dla najmłodszych animacje z bańkami mydlanymi.

Do zobaczenia w przyszłym roku na 10. jubileuszowej odsłonie Narodowego Czytania.

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
2161191
Tuesday the 26th. Custom text here