Pisali trudny test i stanęli na podium

Drukuj

Uczniowie naszej szkoły brali udział w VII edycji testu wiedzy historycznej 2020r. ,,Baon Parasol” - Ich akcje zbrojne. Bohaterowie Powstania Warszawskiego. Organizator - Klub Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu wykorzystał do tej okazji obchody Święta Weterana. Test składał się z 29 pytań ułożonych w oparciu o bibliografię popularno-naukową oraz zarejestrowane rozmowy z bohaterami Powstania Warszawskiego. Był trudny.

I miejsce : Michał Dyla - nagroda Grand Prix

II Miejsce: Karol Łukiewski - laureat

IV Miejsce : Kajetan Dziuk - wyróżnienie

 

Zwycięzcy oprócz nagród książkowych odebrali z rak dowódcy JWK pamiątkowe emblematy JWK w Lublińcu, natomiast Michał może pochwalić się Nożem Komandosa oraz grantami w Centrum Językowym Naczyńscy. Na uroczystej gali wręczono również nagrody dla uczestników XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żołnierskiej.

Zapraszam za rok uczniów zainteresowanych tematyką Powstania Warszawskiego do udziału w kolejnej, VIII edycji konkursu.

Opiekun

Wojciech Majewski

 

3     2     1

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
2161197
Tuesday the 26th. Custom text here