Kultura dostępna w Internecie…

Drukuj

POLCAMY PORTAL

kultDo

Internet stał się ważnym medium ułatwiającym kontakt z kulturą i informacją. Bez wychodzenia z domu, o każdej porze, legalnie i bez ponoszenia kosztów każdy może stać się uczestnikiem wydarzenia kulturalnego - koncertu, seansu filmowego, spektaklu teatralnego i operowego czy muzealnej wystawy.  Ilość materiałów w sieci cały czas rośnie. W efekcie - poszerza się dostęp do kultury dla osób, które bez sieci nie mają - z rozmaitych przyczyn – możliwości osobistego w niej uczestnictwa. 

KULTURA DOSTĘPNA, to projekt zainicjowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego celem jest wspieranie zadań służących ułatwieniu dostępu do kultury, skierowanych do szerokiego grona odbiorców i sprzyjających integracji społecznej.m medium ułatwiającym kontakt z kulturą i informacją. Bez wychodzenia z domu, o każdej porze, legalnie i bez ponoszenia kosztów każdy może stać się uczestnikiem wydarzenia kulturalnego - koncertu, seansu filmowego, spektaklu teatralnego i operowego czy muzealnej wystawy.  Ilość materiałów w sieci cały czas rośnie. W efekcie - poszerza się dostęp do kultury dla osób, które bez sieci nie mają - z rozmaitych przyczyn – możliwości osobistego w niej uczestnictwa.

W ramach programu powstał portal Kultura Dostępna:  https://kulturadostepna.pl/

dzięki któremu, każdy szybko może wyszukać interesujące wydarzenia kulturalne w swojej okolicy. Ponadto w portalu prezentowane są zasoby kultury i dziedzictwa narodowego różnych instytucji, dostępne online i – co niezwykle istotne – bezpłatne.

Link do wirtualnych spacerów po muzeach:   https://kulturadostepna.pl/on-line/wirtualne-muzea

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
2161204
Tuesday the 26th. Custom text here