Konkurs plastyczno-cyfrowy dla szkół „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!”

Drukuj

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

Konkurs plastyczno-cyfrowy dla szkół

„Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!”

EOG

 

Ministerstwo Edukacji i Naukiwspólnie z NASK Państwowym Instytutem Badawczym oraz Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej zachęca do udziału w konkursie na cyfrową pracę plastyczną poświęconą Funduszom Norweskim i EOG. Do kreatywnej zabawy zaprasza nauczycieli, pedagogów oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Do wygrania jest łącznie 100 zestawów wyposażenia pracowni multimedialnych. Prace konkursowe należy zgłaszać do 31 marca 2021 r.

Zdobądź wiedzę o Funduszach Norweskich i kompetencje cyfrowe!

Ideą konkursu „O tym się wie” jest upowszechnianie wiedzy na temat Funduszy Norweskich i EOG oraz ich wkładu w rozwój ekonomiczny i społeczny Polski. To także szansa dla dzieci i młodzieży na zdobywanie i podnoszenie kompetencji cyfrowych.

Zadaniem uczestników konkursu będzie przygotowanie innowacyjnych i kreatywnych prac plastycznych, wykonanych techniką cyfrową, poświęconych Funduszom Norweskim i EOG oraz ich państwom darczyńcom.

Uczniowie będą musieli zdobyć wiedzę geograficzną, historyczną, społeczną na temat państw darczyńców, Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz programów pomocowych.

Atrakcyjne nagrody

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Do zdobycia jest łącznie 100 zestawów wyposażenia pracowni multimedialnych – każdy składający się z 16 laptopów. Ponadto każda zwycięska drużyna otrzyma nagrody specjalne w postaci drobnego sprzętu IT.

Fundatorem nagród są Fundusze Norweskie i EOG, pochodzące od państw darczyńców – Norwegii, Islandii i Lichtenstein.

Jak zgłosić się do konkursu?

Prace konkursowe należy zgłaszać do 31 marca 2021 r. przez formularz zamieszczony na stroniehttps://otymsiewie.pl/

Na stronie konkursu można znaleźć również inspiracje i podpowiedzi konkursowe dotyczące zarówno tematyki, jak i sposobu wykonania pracy oraz regulamin.

Fundusze Norweskie

W trzeciej edycji Funduszy Norweskich i EOG Polska ma do wykorzystania ponad 809 mln euro. Z pieniędzy tych finansowane będą projekty z dziedziny ochrony środowiska, edukacji, innowacji czy kultury. W ramach konkursu środki te są wykorzystane również do rozwijania kompetencji cyfrowych uczniów.

Organizatorzy i patronat honorowy

Organizatorem konkursu „O tym się wie” jest NASK Państwowy Instytut Badawczy, działający na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Patronat honorowy nad konkursem objęły Ambasada Norwegii oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Więcej informacji o Funduszach Norweskich i EOG można znaleźć na stronie
https://www.eog.gov.pl/

Dodatkowych informacji udziela p. Joanna Sobotnik, Zespół Programów Europejskich i Współpracy z Zagranicą, tel. 32/606-30-59, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
2198422
Tuesday the 2nd. Custom text here