Jak napisać list motywacyjny po angielsku?

Drukuj

Oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać podczas przygotowywania dokumentu:

List motywacyjny adresujemy do konkretnej firmy. Wskażmy w liście, w jaki sposób nasze kompetencje i doświadczenie mogą przyczynić się do sukcesu przedsiębiorstwa. Podajmy powód, dla którego chcemy pracować w danej firmie. Udowodnijmy, że posiadamy wiedzę na temat potencjalnego pracodawcy, ale unikajmy powtarzania wyuczonych fraz. Optymalna objętość listu motywacyjnego to jedna strona, jednak nie jest konieczne wykorzystanie jej w całości. Nie powtarzajmy informacji zawartych w CV – list jest jego uzupełnieniem.

List motywacyjny po angielsku piszemy w taki sposób, by zaciekawić rekrutera, ale nie zapominajmy o zachowaniu wymogów stylu formalnego. Posługiwanie się potocznym językiem jest niemile widziane. Podobnie jak popełnianie błędów językowych – świadczy to o naszej znajomości języka. Adresując list, upewnijmy się, że nie popełniliśmy błędu w nazwisku. Zwracając się do konkretnego adresata, stosujmy formy: „Dear Ms/Mrs/Mr/Dr” i zakończmy zwrotem: „Yours sincerely”. Kiedy nie znamy nazwiska adresata, wystarczająca jest forma „Dear Sir or Madam”. Zwrot na zakończenie to: „Yours faithfully”. Ważny jest też nasz podpis – należy zapisać nazwisko, nad którym powinien pojawić się odręczny podpis. Kilkakrotne przeczytanie listu motywacyjnego pozwala wyeliminować błędy literowe i powtórzenia. Sprawdzajmy dokument pod kątem poprawności językowej.

Przykładowe listy motywacyjne: załącznik1
załącznik2

Źródła/sources:

https://porady.pracuj.pl/5-wskazowek-jak-napisac-list-motywacyjny-po-angielsku/ https://uptowork.com/blog/how-to-write-a-cover-letter

 

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1221363
Sunday the 21st. Custom text here