Wizyta Powiatowego Rzecznika Konsumentów

Dnia 8  czerwca  Naszą szkołę odwiedziła Pani Anna Piecuch - Powiatowy Rzecznik Konsumentów.

        Pani Rzecznik przeprowadziła  prelekcję w klasie II sprzedawca na temat  ochrony interesów konsumentów, udzielania porad i informacji na temat  składanie wniosków w zakresie ochrony konsumentów oraz występowania do przedsiębiorców w sprawach ochrony praw i interesów konsumentów.

Czytaj więcej: Wizyta Powiatowego Rzecznika Konsumentów

Wyjazd naszych uczniów do Rheinfeldenw dniach 17–22.05.2010r.

30    W dniach 17-22 maja młodzież naszej szkoły spędziła czas na wycieczce do Rheinfelden  w Niemczech, aby spotkać się z uczniami z partnerskiej Gewerbeschule. Wyjazd był nie tylko okazją do zwiedzania landu Baden Wurttemberg, lecz również pozwolił poszerzyć umiejętności językowe i zawrzeć nowe znajomości. Koszty podróży częściowo pokryła Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży z siedzibą w Warszawie.

Konkurs plastyczny "Pamięć Katynia"

29 kwietnia prace najzdolniejszych plastyków naszej szkoły zostały zgłoszone do konkursu plastycznego „Pamięci Katynia”.
Wysłano prace :
–    Moniki Szreter z kl. II wzb
–    Jakuba Więcka z kl. II wza
Obie prace bardzo ciekawe, starannie wykonane zyskały uznanie opiekunów, pani Katarzyny Stemarowicz i pana Wojciecha Majewskiego.

                                       Życzymy powodzenia!

 (opracował mgr Wojciech Majewski)

Rejonowe Mistrzostwa PCK

27.04.odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Drużyn Pierwszej Pomocy PCK, na których drużyna chłopców naszej szkoły zajęła II miejsce. Zabrakło 4 punktów...

     Po ubiegłorocznym sukcesie i wyjeździe do Katowic w tym roku tego zaszczytu dostąpiły dziewczęta z ZSO-T - gratulujemy. Zawody przeprowadzone w parku wokół MDK w Lublińcu stały na wysokim poziomie.

Czytaj więcej: Rejonowe Mistrzostwa PCK

Wyjazd do Centrum Egzaminacyjnego w Tarnowskich Górach - 20.04.2010r.

Dnia  29 kwietnia 2010r. uczniowie II klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Lublińcu o zawodzie sprzedawca uczestniczyli w wyjeździe do Centrum Egzaminacyjnego w Tarnowskich Górach.

Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów naszej szkoły z Centrum Egzaminacyjnym, w którym już 1,2,3 lipca będą

Czytaj więcej: Wyjazd do Centrum Egzaminacyjnego w Tarnowskich Górach - 20.04.2010r.

XV Ogólnopolski Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik I Piekarz.

          Uczeń kl. III pc  Tomasz Kempa  w dniach  19-21 .04.2010r.  brał udział  w  etapie ogólnopolskim XVTurnieju na  Najlepszego Ucznia w  Zawodzie Cukiernik I Piekarz. Współzawodnictwo w ramach Turnieju przebiegało w dwóch etapach – praktycznym i teoretycznym teście obejmującym treści zawodowe. Organizatorami turnieju byli: Dolnośląska Izba Rzemieślnicza we Wrocławiu, Zespół Szkół Zawodowych nr 5 we Wrocławiu oraz współorganizatorzy – Stowarzyszenie Cukierników, Karmelarzy i Lodziarzy RP we Wrocławiu  i Dolnośląski Cech Piekarzy i Cukierników. Tematem przewodnim Turnieju były – Inspiracje Panem Tadeuszem Adama Mickiewicza

Czytaj więcej: XV Ogólnopolski Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik I Piekarz.

Spotkanie w Polsce - 19-24.04.2010 r.

27    W dniach 19-24 kwietnia 2010 r. w naszej szkole gościła grupa młodzieży z zaprzyjaźnionej od lat szkoły w Rheinfelden w Niemczech. Wymiana odbyła się już po raz dziesiąty. Młodzież dwa dni gościła w Beskidach zwiedziła Wisłę, Szczyrk. Wraz z uczniami naszej szkoły odbyły się również wycieczki do Krakowa i Oświęcimia. Projekt współfinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży z siedzibą w Warszawie.

II Edycja Międzyszkolnego Konkursu Cukierniczego 21.04.2010r. „Torty weselne”

(opracowanie: mgr inż. Renata Pruska, mgr inż. Jolanta Mazur – Pogoda)

W dniu 21 kwietnia 2010r. w Zespole Szkół Zawodowych w Lublińcu odbyła się II Edycja Międzyszkolnego Konkursu Cukierniczego, którego motywem przewodnim stały się „Torty weselne”. Celem konkursu było podniesienie rangi zawodu i kształcenia zawodowego, nawiązanie współpracy i wymiana doświadczeń między uczniami, nauczycielami i szkołami, a przede wszystkim stworzenie uczniom możliwości zaprezentowania swoich umiejętności w zakresie cukiernictwa. Pomysłodawcami zorganizowania konkursu były pani Renata Pruska oraz pani Jolanta Mazur – Pogoda.

Czytaj więcej: II Edycja Międzyszkolnego Konkursu Cukierniczego 21.04.2010r. „Torty weselne”

Regionalny Konkurs Wiedzy o Zasadach BHP Dla Uczniów z Zakładów Rzemieślniczych – 7.04.2010r.

Dnia 7.04.2010r. w Częstochowskiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości odbył się Regionalny Konkurs Wiedzy o Zasadach BHP Dla Uczniów z Zakładów Rzemieślniczych, w którym brały udział uczennice ZSZ w Lublińcu: Beata Jasionek (klasa III PC cukiernictwo), Iwona Florek (klasa III PC cukiernictwo) oraz Klaudia Koza (klasa III WZ fryzjerstwo).

Czytaj więcej: Regionalny Konkurs Wiedzy o Zasadach BHP Dla Uczniów z Zakładów Rzemieślniczych – 7.04.2010r.

„Powiatowe Dni Językowe” 23-25 marca 2010r.

    W dniach 23-25 marca 2010r. odbyły się „Powiatowe Dni Językowe” w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. A. Mickiewicza.  Pierwszego dnia odbył się konkurs kulinarny, w którym wzięły udział uczennice klasy I o specjalności kucharz małej gastronomii z Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu. Uczennice Joanna Siwek, Katarzyna Markulak, Paulina Domagała i Marcelina Głusiec były podzielone na 2 zespoły konkursowe.

Czytaj więcej: „Powiatowe Dni Językowe” 23-25 marca 2010r.

Spektakl MAYDAY Ray'a Cooney'a w reżyserii Wojciecha Pokory - 2010.03.25

Dnia 25 marca 2010 r. został zorganizowany wyjazd do Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach na przedstawienie pt. Mayday. Ta znakomita komedia opowiadająca historię John'a Smith'a, londyńskiego taksówkarza uprawiającego bigamię, do łez rozśmiesza od kilkunastu lat publiczność. Nas również ten spektakl rozbawił, czego dowodem było zadowolenie uczestników wycieczki. Ciekawych zapraszamy do galerii.

(mgr Aleksandra Binek)

I Mistrzostwa w Gimnastyce Sportowej - 10.03.2010r.

    10 marca 2010r. w naszej szkole odbyły się I Mistrzostwa w Gimnastyce Sportowej. Celem organizacji tych zawodów było stworzenie możliwości uczniom ze wszystkich klas zaprezentowania swoich umiejętności i sprawności gimnastycznych oraz promocja tej bardzo trudnej dyscypliny sportu wśród naszych uczniów. Na lekcjach wychowania fizycznego uczniowie doskonalili się w tej dyscyplinie, a 13 najlepszych z nich zmierzyło się ze sobą podczas Mistrzostw w 4 konkurencjach. Zawodnicy

Czytaj więcej: I Mistrzostwa w Gimnastyce Sportowej - 10.03.2010r.

Wycieczki na narty do DSD Bytom

Wycieczka na narty do DSD Bytom - 14.01.2010r.
W wycieczce brało udział 10 uczniów z naszej szkoły.
 Piękna pogoda i mnóstwo śniegu sprzyjało dobrej zabawie i nauce jazdy na nartach.

Wycieczka na narty do DSD Bytom - 21.01.2010r.
W wycieczce brało udział również 10 uczniów z naszej szkoły. Niska temperatura nie przeszkodziła w dobrej zabawie i nauce jazdy na nartach.

Wycieczka na narty do DSD Bytom - 04.02.2010r.
Dobra zabawa na świeżym powietrzu J
Prowadzący: mgr Damian Kuboś

VI Edycja Regionalnego Konkursu „Młody Mistrz Fryzjerstwa"

W dniu 10 lutego 2010 uczennice Iwona Motyl i Joanna  Kosek brały udział wVI Edycji Regionalnego Konkursu „Młody Mistrz Fryzjerstwa".

Konkurs odbywał się w dwóch konkurencjach.

Pierwsza konkurencja obejmowała wyciskanie fal na całej główce. Na wykonanie zadania reprezentanci szkól mieli 40 minut.

Czytaj więcej: VI Edycja Regionalnego Konkursu „Młody Mistrz Fryzjerstwa"

„Fryzura Karnawałowa 2010” - 8.01.2010r.


8 stycznia 2010 roku  w naszej szkole odbyła się już IV edycja konkursu fryzjerskiego „Fryzura Karnawałowa 2010”. Uczestnicy walczyli o Puchar Starosty Lublinieckiego, który już po raz kolejny objął honorowy patronat nad konkursem.

Czytaj więcej: „Fryzura Karnawałowa 2010” - 8.01.2010r.

XV Wojewódzki Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz

    W dniach 12 i 13 stycznia 2010r. uczniowie klasy III  -  Adam Sowa i Tomasz Kempa brali udział w XV Wojewódzkim Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz. Część praktyczna turnieju odbyła się  we wtorek 12.01. 2010r.  w Piekarni Pana Jarosława Wyszyńskiego w Zenku /koło Pyrzowic/. Tematem przewodnim konkursu były  Inspiracje,,Panem Tadeuszem”  Uczestnicy  w ramach konkursu mieli wykonać chleb ozdobny, bułki o  wadze 80 gram /3 rodzaje/, rogale, chałki, chleb tradycyjny, pieczywo półcukiernicze.

Czytaj więcej: XV Wojewódzki Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz

XV Wojewódzki Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik - 12-13.01.2010r.

    W dniach 12, 13.01.2010r. odbył się XV Wojewódzki Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III piekarz – cukiernik Zasadniczej Szkoły Zawodowej: Iwona Florek, Patrycja Myrcik oraz Beata Jasionek. Część praktyczna turnieju odbyła się w Cukierni Pana Dariusza Sosny w Woli. Uczniowie za zadanie mieli do wykonania tort okolicznościowy, ciasteczka bankietowe oraz figurki marcepanowe. Tematem przewodnim turnieju byłyInspiracje „Panem Tadeuszem” Adama Mickiewicza.

Czytaj więcej: XV Wojewódzki Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik - 12-13.01.2010r.

Konkurs na „Najpiękniejszą Kartkę Świąteczną”

Jak co roku w naszej szkole organizowany jest konkurs na „Najpiękniejszą Kartkę Świąteczną”. Wszyscy uczniowie mogą wziąć udział w konkursie – technika prac jest dowolna. Termin dostarczania prac upływa 14 grudnia 2009 r. Prace należy składać u Pani Jadwigi Gąsior lub Pana Adama Pietrygi. Po zakończeniu konkursu komisja wyłoni zwycięzców, a najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone na Jasełkach szkolnych.

Opracowała mgr Jadwiga Gąsior

 

Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej

         10 grudnia 2009 r. w naszej szkole została przeprowadzona Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej – pod patronatem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. W olimpiadzie wzięło udział 10 uczniów z różnych klas: Łukasz Gajda, Mateusz Jasiński, Mariusz Koczyba, Patryk Kozioł, Rafał Markowski, Aleksandra Sabalińska, Iwona Szczygiol, Michał Wichary, Roman Wiench, Dawid Wojtas. Komisja Szkolna wyłoniła dwóch laureatów z pośród wszystkich uczestników. Najlepsze wyniki uzyskali: Aleksandra Sabalińska oraz Rafał Markowski. Osoby te zostały zakwalifikowane do etapu okręgowego konkursu.

Opracowała mgr Jadwiga Gąsior

Międzyszkolny Konkurs Piekarski - 02.12.2009r.

(Opracowanie: mgr inż. Jolanta Mazur–Pogoda oraz mgr inż. Renata Pruska)

W dniu 2 grudnia 2009r. w Piekarni – Ciastkarni Pana Michała Łubowskiego odbyła się pierwsza edycja Międzyszkolnego Konkursu Piekarskiego, którego głównym organizatorem była nasza szkoła. Jak na grudzień przystało motywem przewodnim konkursu było „Boże Narodzenie”. Celem zorganizowanego konkursu było przede wszystkim stworzenie uczniom możliwości zaprezentowania swoich umiejętności w zakresie piekarstwa, a także promocja szkolnictwa zawodowego i kształcenia

Czytaj więcej: Międzyszkolny Konkurs Piekarski - 02.12.2009r.

"Bożonarodzeniowy wyrób cukierniczy” - 3.12.2009r.

(Opracowała: Jolanta Mazur - Pogoda)

Uczennice naszej szkoły: Iwona Florek (kl. III p-c), Patrycja Myrcik (kl. III p-c), Monika Ligendza (kl. II wzc) iJustyna Łoska (kl. II wzc) w dniu 3 grudnia 2009 r. wzięły udział w konkursie „Bożonarodzeniowy wyrób cukierniczy”. Organizatorem konkursu była Katolicka Szkoła Zawodowa Specjalna im. Św. Antoniego z Padwy w Częstochowie. Zadaniem konkursowym było wykonanie wyrobów cukierniczych w jednej z dwóch kategorii: szopka świąteczna lub figury świąteczne.

Czytaj więcej: "Bożonarodzeniowy wyrób cukierniczy” - 3.12.2009r.

Stypendystom Prezesa Rady Ministrów dla Mariusza Małyski - 25.11.2009r.

 

    Dnia 25.11.2009 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Częstochowie odbyło się wręczenie dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2009/2010 z Delegatury w Częstochowie. W uroczystości wziął udział uczeń II klasy Technikum Elektronicznego Mariusz Małyska

Czytaj więcej: Stypendystom Prezesa Rady Ministrów dla Mariusza Małyski - 25.11.2009r.

Dni Otwarte - PGE Elektrownia Opole SA - 23.10.2009r.

    W dniach 23-24 października 2009 roku PGE Elektrownia Opole SA po raz trzeci organizowała Dni Otwarte, w których udział wzięli uczniowie naszej szkoły z klasy III Te.  Elektrownię zwiedziło około 800 osób. Chętnych jednak było znacznie więcej i tylko ze względów bezpieczeństwa organizatorzy musieli zaprosić część uczniów na kolejną wiosenną edycję Dni Otwartych. Podstawowym tematem tych dni była produkcja taniego ciepła i ekologicznej energii elektrycznej.

Czytaj więcej: Dni Otwarte - PGE Elektrownia Opole SA - 23.10.2009r.

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1872786
Wednesday the 8th. Custom text here