Skoczkowie spadochronowi- Brygada KszyKszy Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu

s 1Zajęcie medalowego miejsca w Zawodach Sportowo-Obronnych „Proobronni 16” zagwarantowało naszej brygadzie militarnej udział w Podstawowym Kursie Spadochronowym – strefa skoków spadochronowych ( lotnisko Rudniki- aeroklub Częstochowa). Celem tego kursu było przygotowanie do samodzielnego wykonywania skoków spadochronowych. Organizatorem kursu była Fundacja Byłych Żołnierzy i Funkcjonariuszy Sił Specjalnych” Szturman”.

Czytaj więcej: Skoczkowie spadochronowi- Brygada KszyKszy Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu

Został rozstrzygnięty konkurs czytelniczy organizowany przez bibliotekę szkolną.

SUPERCZYTELNIKIEM ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 została:
Patrycja Słupczewska z kl. II wzf,
która przeczytała 75 książek!!!
II miejsce zajęła Sylwia Kotara z kl. III TE,
przeczytała 27 książek
III miejsce Kamila Grobara z kl. II TG,
przeczytała 25 książek

GRATULUJEMY!!!

II edycja warsztatów „OD SMYKA DO ELEKTRYKA” już za nami!

k 1W dniu 13.06.2018 podsumowaliśmy II edycję warsztatów zawodowych dla przedszkolaków „OD SMYKA DO ELEKTRYKA”. Był to bardzo pracowity rok, w którym przybliżyliśmy przedszkolakom z grupy Rekinków w przedszkolu „Wyspa Szkrabów” w Lublińcu tajniki zawodów kucharz, piekarz, cukiernik, sprzedawca, elektryk i fryzjer.

Czytaj więcej: II edycja warsztatów „OD SMYKA DO ELEKTRYKA” już za nami!

Wyjazd do Śląskiego Parku Linowego w Chorzowie testerem naszych możliwości.

pl 307.06.2018 zdobyliśmy wszystkie trasy w Śląskim Parku Linowy w Chorzowie. Bardzo trudna była trasa czerwona- uznawana za jedną z najtrudniejszych w Polsce, na którą zdecydowało się tylko kilka osób, najłatwiejsza zielona, którą przeszedł każdy uczestnik wycieczki, a niektórzy nawet kilka razy.

Czytaj więcej: Wyjazd do Śląskiego Parku Linowego w Chorzowie testerem naszych możliwości.

„BAJKA TERAPEUTYCZNA W PRACY NAUCZYCIELA BIBLIOTEKARZA SZKOLNEGO”

bb 3W dniu 25.05.2018 odbyło się w naszej szkole drugie stacjonarne spotkanie sieci współpracy i samokształcenia „BAJKA TERAPEUTYCZNA W PRACY NAUCZYCIELA BIBLIOTEKARZA SZKOLNEGO” realizowanej przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie w formie stacjonarnej. Tematem spotkania było „ Wykorzystanie bajek do rozwiązywania problemów emocjonalnych dzieci oraz budowania pełnej osobowości dziecka”. Gościliśmy nauczycieli bibliotekarzy z Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu,

Czytaj więcej: „BAJKA TERAPEUTYCZNA W PRACY NAUCZYCIELA BIBLIOTEKARZA SZKOLNEGO”

Miejsko – Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu PLASTYCZNIE!

b 5Dzięki oferowanym przez MPBP w Lublińcu zajęciom oraz uprzejmości Pani Olgi Hadrian-Fedoniuk, która jest starszym bibliotekarzem w tej bibliotece, mieliśmy możliwość uczestniczyć w dniu 07.06.2018 w warsztatach plastycznych, które poprze swoją specyfikę mogły być również warsztatami terapeutycznymi (telefony komórkowe leżały schowane głęboko w plecakach,a zrelaksowani uczniowie mieli czas na wspólne rozmowy i żarty, 3 godziny zajęć upłynęły jak jedna chwila, chciało by się zostać na dłużej).

Czytaj więcej: Miejsko – Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu PLASTYCZNIE!

II edycja warsztatów „Od Smyka do elektryka” w przedszkolu „Wyspa Szkrabów” została zakończona.

s 22W dniu 05.06.2018 byliśmy już po raz czwarty w tym roku szkolnym w grupie Rekinków aby przybliżyć im tajniki zawodów, tym razem był to zawód elektryka. Dzieci już na wstępie bardzo ucieszyły się, że będziemy rozmawiać o „prądzie”. Na początku Wiktoria z kl. II Tg przeczytała przedszkolakom wierszyk Juliana Tuwima „Pstryk”, wszyscy zgodnie orzekli, że autor miał na myśli włącznik światła, który został im zaprezentowany w postaci wyłączników

Czytaj więcej: II edycja warsztatów „Od Smyka do elektryka” w przedszkolu „Wyspa Szkrabów” została zakończona.

Występ wokalny Natalii Ordon podczas Dni Lublińca

e 4W dniu 15.06.2018r., podczas inauguracji obchodów Dni Lublińca, „Szkoły na Estradzie” rywalizowały o Puchar Burmistrza Miasta Lubliniec. Szkoły z Lublińca zaprezentowały teatr patriotyczny, pokazy akrobatyczne, taniec, skecze, pantomimę, występy zespołów muzycznych.

Czytaj więcej: Występ wokalny Natalii Ordon podczas Dni Lublińca

Zbiórki Szkolnego Koła Wolontariatu.

Książki, czasopisma i ubrania dla najuboższych, osadzonych i podopiecznych Domu Pomocy Społecznej.

w 4Szkolne Koło Wolontariatu jest współorganizatorem spotkań z pisarzami, blogerami (np. dr Konrad Ludwicki, Robert Jasiak – Dyrektor Gaude Mater, Ośrodka Promocji Kultury w Częstochowie). Prowadzimy również prelekcje dla podopiecznych Klubu Seniora (dr Wiesław Szuta),

Czytaj więcej: Zbiórki Szkolnego Koła Wolontariatu.

Dzień Otwarty w „Kombatancie”.

k 1Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych zaśpiewali dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej

„Gdzie słyszysz śpiew – tam wchodź, Tam dobre serca mają.
Źli ludzie – wierzaj mi – Ci nigdy nie śpiewają." (Johann Wolfgang von Goethe)

         W dniu 14.06. 2018r., młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych odwiedziła mieszkańców Domu Pomocy Społecznej im. Św. Rafała Kalinowskiego w Lublińcu.

Czytaj więcej: Dzień Otwarty w „Kombatancie”.

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

odbędzie się

o godzinie 9:00 dla klas kończących i wyróżnionych uczniów na sali gimnastycznej

o godzinie 8:30 dla pozostałych klas w salach z wychowawcami

przydział klas - do pobrania

Przed nami wakacje, więc:

accident abroad

keep calm and love vacation 59


1. jeżeli chcecie sprawdzić się w znajomości słówek,
 klikacie tutaj 
2. wyjeżdżacie za granicę i chcecie powtórzyć rozmówki 
w hotelu i na lotnisku (plik rozmówki i airport) Have a great holiday:)

Poznaj kształcenie zawodowe w naszej szkole

Zespół Szkół Zawodowych w Lublińcu nagrodzony w III edycji konkursu „Szkoła zawodowa najwyższej jakości"

logoCelem konkursu było zebranie i promowanie przykładów dobrych praktyk w zakresie zapewniania jakości w szkołach zawodowych. Oceniano m.in. ich efektywność, oryginalność i innowacyjność, kompleksowość rozwiązania, zaangażowanie partnerów, a także możliwość realizacji zgłoszonej przez szkołę praktyki.

Pracowity weekend wolontariuszy Powiatowy Dzień Rodzicielstwa i VIII Festyn Rodzinny „U Oblatów”.

w 5W dniach 02-03.06.2018r., młodzież działająca w Szkolnym Kole Wolontariatu pracowicie spędziła sobotę i niedzielę angażując się do pomocy w zorganizowaniu Dnia Dziecka w Kochcicach i Lublińcu.

W sobotę nasi uczniowie wspierali instruktorów z Klubu Garnizonowego Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca, podczas festynu dla dzieci, zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka,

Czytaj więcej: Pracowity weekend wolontariuszy Powiatowy Dzień Rodzicielstwa i VIII Festyn Rodzinny „U Oblatów”.

Konferencja pt.: „Oczekiwania pracodawców a zadania szkół”.

12 czerwca 2018r. Zespół Szkół Zawodowych w Lublińcu był gospodarzem konferencji pt.: „Oczekiwania pracodawców a zadania szkół” organizowanej przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie oraz Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Częstochowie.

Konferencja dotyczyła zmian szkolnictwa zawodowego w Polsce, doradztwa zawodowego w szkole i roli pracodawcy w kształceniu zawodowym.

Czytaj więcej: Konferencja pt.: „Oczekiwania pracodawców a zadania szkół”.

Wizyta klasy II Tge w drukarni Sil-Veg-Druk.

d 13Dnia 22.05.2018 klasa II Tge wraz z wychowawczynią Panią Aleksandrą Liberka-Brzezina i Panią Katarzyną Stemarowicz mieli możliwość zwiedzić drukarnię Sil-Veg-Druk z Lublińca. Uczniów oprowadził Pan Dariusz Śmich, który interesująco opowiadał o pracy w drukarni

Czytaj więcej: Wizyta klasy II Tge w drukarni Sil-Veg-Druk.

Wycieczka rowerowa klasy II Tge.

r 3W dniu 23.05.2018 o godzinie 9.00 klasa II Tge pod opieką wychowawczyni Pani Aleksandry Liberki-Brzezina i Pani Katarzyny Stemarowicz wyruszyła na wycieczkę rowerową do Łowiska ,,Leśnica" w Kokotku. Po drodze zwiedziliśmy również nowopowstające Oblackie Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku - rozmach z jakim odrestaurowano ośrodek robi ogromne wrażenie i zachęca do ponownych odwiedzin.

Czytaj więcej: Wycieczka rowerowa klasy II Tge.

Biblioteka Śląska odkrywa swoje tajemnice.

b 7W dniu 08.06.2018 uczniowie naszej szkoły wraz z Panią Katarzyną Wołowiec i Panią Katarzyną Stemarowicz zwiedzili Bibliotekę Śląską w Katowicach. Biblioteka Śląska w Katowicach ma w swoich zbiorach ponad 2,3 mln woluminów. Są to książki, czasopisma, rękopisy, materiały kartograficzne, grafiki, fotografie, płyty itp. Wszystko to kryje się w dziesięciopiętrowym gmachu. Zwykły czytelnik nie wszędzie może wejść, a wiele najcenniejszych pozycji może obejrzeć wyłącznie w postaci kopii albo tylko na miejscu, w czytelni.

Czytaj więcej: Biblioteka Śląska odkrywa swoje tajemnice.

Spotkanie słowno-muzyczne w wykonaniu uczniów Szkolnego Koła Wolontariatu ZSZ w Lublińcu w Domu Dziennego Pobytu „Klub Seniora” pt. Wokół sumienia

1Odpowiadając na zaproszenie Kierownictwa Domu Dziennego Pobytu Szkolne Koło Wolontariatu przygotowało kolejne spotkanie słowno-muzyczne w„Klubie Seniora”, które odbyło się w poniedziałek 11-tego czerwca. Program został zatytułowany Wokół sumienia. Tytuł nawiązywał do książki Potrójnie o sumieniu wydanej w Krakowie w roku 2013. Młodzież (w składzie Natalia, Paulina, Kamila i Kamil), która przygotowywała się od kilku tygodni, wykorzystała fragmenty tej książki do analizy problematyki synejdezjolgii, czyli teorii sumienia.

Czytaj więcej: Spotkanie słowno-muzyczne w wykonaniu uczniów Szkolnego Koła Wolontariatu ZSZ w Lublińcu w Domu...

Warsztaty nt. metod i technik efektywnego uczenia się i zapamiętywania „Mnemotechniki”

fotoliaW dniu 17.05.2018 r. w klasach I tge oraz I wza psycholog PPP-P w Lublińcu p. Liliana Białas przeprowadził warsztaty nt. metod i technik efektywnego uczenia się i zapamiętywania „Mnemotechniki” . Młodzież podczas spotkania zapoznała się ze sposobami, które pozwalają na szybkie zapamiętywanie informacji, dowiedziała się jak wykorzystać poznane mnemotechniki.

Czytaj więcej: Warsztaty nt. metod i technik efektywnego uczenia się i zapamiętywania „Mnemotechniki”

XI Ogólnopolski Konkurs Piosenki Wojskowej i Patriotycznej

w 1W środę, dnia 23 maja w lublinieckim Klubie Garnizonowym Jednostki Wojskowej 64 Pułku Komandosów, odbył się XI Ogólnopolski Konkurs Festiwal Piosenki Żołnierskiej „Czy dla wojska jest piosenka…dla Niepodległej”.Jest to wspólne przedsięwzięcie Jednostki Wojskowej Komandosów i Fundacji Tutaj Przyszłość z Lublińca.

Czytaj więcej: XI Ogólnopolski Konkurs Piosenki Wojskowej i Patriotycznej

Turniej Szkół Podstawowych w Piłkę Nożną

pn 25W piątek , 08.06.2018r., rozegrano w naszej szkole Turniej Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu. Do rywalizacji przystąpiły wszystkie cztery podstawówki z naszego miasta. Zawody rozgrywano systemem "każdy z każdym", więc każda drużyna musiała rozegrać po trzy mecze. Młodzi piłkarze wykazali sie bardzo dobrym przygotowaniem fizycznym i technicznym.

Czytaj więcej: Turniej Szkół Podstawowych w Piłkę Nożną

Dobra książka na wakacje: " W drodze" - "On the road" by Jack Kerouac

w drodze"W drodze" to opowieść, w której motyw przewodni stanowią
liczne podróże autora i jego przyjaciół przez Stany Zjednoczone.
Młody pisarz Sal Paradise w towarzystwie przyjaciela i nieobliczalnego
włóczęgi, Deana Moriarty'ego, rusza w szaleńczą wyprawę po Ameryce.
Podróżując autostopem i jeżdżąc kradzionymi samochodami, szukają przygód
i wolności. Ich wędrówka jest spełnieniem marzenia całej generacji,
wyzwaniem rzuconym obłudnej obyczajowości powojennej Ameryki...

Paintball w Tworogu

 

W piątek 08.06.2018r odbyła się wycieczka szkolna klasy 2wza na Paintball w Tworogu.

Od samego początku nie szło nam najlepiej, paru uczestników zaspało. Choć z lekkim opóźnieniem, ale wyruszyliśmy na cichą wojnę klasową. Na miejscu byliśmy około godziny 9:00.

Czytaj więcej: Paintball w Tworogu

Zaproszeni do Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu.

jwk 9Brygada KszyKszy w dniu 8 czerwca 2018r. wzięła udział w zajęciach militarnych w Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu. Uczniowie zapoznali się między innymi z

historią Jednostki zwiedzając Salę Tradycji, zobaczyli filmy z misji zagranicznych z udziałem lublinieckich komandosów oraz zapoznali się ze sprzętem wojskowym uzywanym przez wojska specjalne. Największą atrakcją było zwiedzanie strzelnicy wojskowej oraz strzelanie z broni laserowej.

Czytaj więcej: Zaproszeni do Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu.

UWAGA!!! PILNE

Wycieczka rowerowa z dnia 15 czerwca

ODWOŁANA

z powodu niepewnych warunków atmosferycznych.

Harmonogram egzaminów kwalifikacyjnych

wykaz do pobrania

Występ Natalii Ordon podczas I Przeglądu Piosenki Młodzieżowej „Życie jest piękne, bo…”

t 2III Edycja Kampanii Społecznej „Twoje Tak ma Znaczenie”.

„Twoje Tak ma Znaczenie”, to tytuł III Edycji Kampanii Społecznej, zorganizowanej na terenie powiatu lublinieckiego, której celem jest nagłośnienie zdrowego stylu życia, tak aby żyć jak najdłużej, ale również tak, aby wykorzystać swoje ciało i możliwości Transplantacji oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Organizatorem i pomysłodawcą tego wydarzenia jest dr Karol Kukowka oraz Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Czytaj więcej: Występ Natalii Ordon podczas I Przeglądu Piosenki Młodzieżowej „Życie jest piękne, bo…”

Ksiąiżki też mają wakacje

ksiazki wakacje 1

Praca dla Absolwentów

Skan ethos 1

Mistrzostwa szkoły w gimnastyce- wiosna

g 3We wtorek 29.05.2018r., odbyły sie w naszej szkole Mistrzostwa Szkoły w Gimnastyce Sportowej. Jak co roku do turnieju przystąpili najlepsi gimnastycy reprezentujący pierwsze, drugie i trzecie klasy. Po raz pierwszy zawodnicy starowali w zmienionej formule. Na zawodach wykonywali po dwa układy ćwiczeń na drążku

Czytaj więcej: Mistrzostwa szkoły w gimnastyce- wiosna

Nowości w Kąciku Językowym

11111

Zapraszamy do przejrzenia nowości w kąciku językowym :)
Szczególnie polecamy artykuły o tym, jak napisać CV i list
motywacyjny po angielsku. Rady i przykłady tych dokumentów
znajdziecie w zakładce Język Obcy Zawodowy.
Jeżeli macie jakieś pomysły, co chcielibyście znaleźć w
naszym kąciku, piszcie w komentarzach na fb ;)

Wycieczka Rowerowa

rowery2018

Park Linowy

park linowy

Doradztwo zawodowe w ZSZ Lubliniec

s4 12W maju gościliśmy uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 Lublińcu. Uczniowie poznawali tajniki zawodów : technik elektryk oraz fryzjer. Zajęcia odbywały się w formie warsztatów. Ponadto została zorganizowana wycieczka do firmy EthosEnergy.

Odwiedziny klasy 7 Szkoły Podstawowej w Strzebiniu

stW dniu 4 maja uczniowie klasy 7 Szkoły Podstawowej w Strzebiniu odwiedzili w ramach doradztwa zawodowego Zespół Szkół Zawodowych w Lublińcu. Grupa dziewcząt uczestniczyła w warsztatach fryzjerskich prowadzonych przez p. Aleksandrę Koszarek natomiast chłopcy w warsztatach elektrycznych prowadzonych przez nauczyciela p. Marka Żyłkę. Ponadto uczniowie odwiedzili firmę EthosEnergy w Lublińcu.

Książka za głośne czytanie.

c 2W poniedziałek, 14 maja 2018w godzinach 11.00-12.00 byliśmy na Lublinieckim Rynku. Już po raz czwarty pracownicy MPBP w Lublińcu z okazji Dnia Bibliotekarza zaprosili
miłośników słowa pisanego na Rynek do głośnego czytania. Były pozycje sensacyjne, thrillery, bajki i romanse. Każdy mógł wybrać dowolną książkę i odczytać jej fragment. Żeby nie było za łatwo, trzeba było to zrobić do mikrofonu podpiętego pod głośnik, tak aby wszyscy mogli go usłyszeć.

Każdy, kto przeczytał fragment wybranej przez siebie książki, otrzymał ją w prezencie!!!

Paintball w Tworogu – dawka emocji i wrażeń.

 

Ogromnych emocji i niezapomnianych wrażeń doświadczyli uczniowie z klasy III mps podczas gry w "paintballa" w Tworogu w dniu 16.05.2018r. To już czwarta wycieczka tej klasy w to atrakcyjne miejsce gdzie aktywnie spędzili czas na prawdziwym polu bojowym. Na specjalnie przygotowanym terenie mogli wykazać się sprawnością,

Czytaj więcej: Paintball w Tworogu – dawka emocji i wrażeń.

" Sekretne życie pszczół" (The Secret Life of Bees) Sue Monk Kidd

Sekretne życie pszczół Sue Monk Kidd 1Kolejną pozycją wartą przeczytania jest bestseller amerykańskiej pisarki Sue Monk Kidd. Niezatartym wspomnieniem czternastoletniej Lily Owens, mieszkającej z nieczułym ojcem na farmie w Karolinie Południowej, jest dzień kiedy zginęła jej matka. Lily miała wówczas cztery latka. Kiedy opiekująca się

Czytaj więcej: " Sekretne życie pszczół" (The Secret Life of Bees) Sue Monk Kidd

XIV EDYCJA KONKURSU RECYTATORSKIEGO „ECHA DZIECIŃSTWA”

ed (10)"Ludzie piszący dla dzieci wznoszą lekki, malowniczy most,
po którym mali czytelnicy chętnie i niepostrzeżenie przechodzą od swoich ukochanych książek do wielkiej poezji, do literatury klasycznej, a potem - do dzieł pisarzy współczesnych"

/Jan Brzechwa/

       Słowa Jana Brzechwy były przewodnią myślą XIV edycji Konkursu Recytatorskiego „ECHA DZIECIŃSTWA” ,który odbył się 27.04.2018r. w CKZiU o godzinie 10.00.

       Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Lublinieckiego -pan Joachim Smyła.

Czytaj więcej: XIV EDYCJA KONKURSU RECYTATORSKIEGO „ECHA DZIECIŃSTWA”

Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

m 1Tuż przed weekendem majowym w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona obchodom 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Po oficjalnej części przeprowadzonej przez Magdalenę Droździok oraz Sebastiana Kuśmierz z kl. 3Tge, rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie kl. 1 Tge i 2 Tg, w składzie:

Czytaj więcej: Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

SPOTKANIE NAUCZYCIELI SZKÓŁ PARTNERSKICH

m 1W dniach 22.04 – 27.04.2018 odbyło się kolejne spotkanie nauczycieli szkół partnerskich. Nauczyciele z Rheinfelden odwiedzili naszą szkołę, gdzie spotkali się z Dyrekcją i nauczycielami, a następnie uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych z języka angielskiego. W ramach spotkania zorganizowane zostały: studyjne zwiedzanie Muzeum Auschwitz – Birkenau; zwiedzanie Kopalni Soli w Bochni,

Czytaj więcej: SPOTKANIE NAUCZYCIELI SZKÓŁ PARTNERSKICH

Spotkanie z rodzicami 16.05.2018

Godziny spotkań i przydział klas - do pobrania

Spotkanie słowno-muzyczne w wykonaniu uczniów Szkolnego Koła Wolontariatu ZSZ w Lublińcu w Domu Dziennego Pobytu „Klub Seniora” pt. W stronę szczęścia

ks 1ks 3Do niestandardowego spotkania słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów, (głównie uczennic z kl. II tg) doszło w„Klubie Seniora” w ostatnim dniu kwietnia. Program został zatytułowany W stronę szczęścia. Tytuł występu to zarazem tytuł księgi pamiątkowej wydanej w Częstochowie w roku 2009. Młodzież wykorzystała fragmenty z tej literatury do analizy problematyki felicytologii, czyli teorii szczęścia. Czym jest szczęście, od czego zależy życie

Czytaj więcej: Spotkanie słowno-muzyczne w wykonaniu uczniów Szkolnego Koła Wolontariatu ZSZ w Lublińcu w Domu...

Quiz o Pitagorasie rozstrzygnięty

pitagorasW dniach 24-26.04 odbył się quiz dotyczący postaci Pitagorasa.

Aż 27 uczniów zmierzyło się z pytaniami dotyczącymi życia i pracy matematyka.

Najlepszy wynik otrzymali:

 • Karolina Bułgajak 1 wza – 90%
 • Artur Parkitny 1 wzb – 90%
 • Piotr Machnik 1 wzb – 80%
 • Nikola Słupczewska 1wza – 80%
 • Wiktoria Skubała 1fs – 80%
 • Marta Ledwoń 2 wza – 80%

Zwycięzcą Gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.

Zespół Szkół Zawodowych wiecemistrzem rejonu w piłce nożnej chłopców

rn 1W środę 25 kwietnia 2018 roku, na boisku ZSZ w Lublińcu, odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Piłce Nożnej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. Do rywalizacji przystąpiły drużyny Zespołu Szkół Techniczno - Usługowych z Tarnowskich Gór, i gospodarze turnieju Zespół Szkół Zawodowych.

Czytaj więcej: Zespół Szkół Zawodowych wiecemistrzem rejonu w piłce nożnej chłopców

POWODZENIA

matura

Oddali hołd żołnierzom poległym na misjach.

wk 5Uczniowie naszej szkoły w dniu 23 kwietnia 2018r. podczas wycieczki do Warszawy zwiedzili Pałac Belwederski - klasycystyczny pałac, który powstał w latach 1819–1822 według projektu Jakuba Kubickiego w miejscu pałacu barokowego wzniesionego według projektu Jakuba Fontany. W latach 1918–1922 siedziba Naczelnika Państwa, w latach 1922–1926 i 1989–1993 siedziba Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Czytaj więcej: Oddali hołd żołnierzom poległym na misjach.

Spotkanie z dr. Konradem Ludwickim w ramach „Pasji czytania” w lublinieckim więzieniu dla kobiet

Już drugi rok młodzież Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu organizuje spotkania wokół literatury w więzieniu dla kobiet w ramach akcji „Pasja czytania”. Dzięki pomocy Pani naczelnik, major Iwony Wojewódki i Pani Ewy Gimińskiej, tworzymy wyjatkowy klimat tych spotkań, a efekt ich jest obustronny – młodzież ma poczucie, że tworzy coś pożytecznego, pomaga ludziom w trudnej sytuacji, a osadzone kobiety mogą odkryć wartościową literaturę, która daje refleksję na temat egzystencji.

Czytaj więcej: Spotkanie z dr. Konradem Ludwickim w ramach „Pasji czytania” w lublinieckim więzieniu dla kobiet

…gdzie Hitler i Stalin zrobili, co swoje, gdzie wiosna spaliną oddycha.

wawa (8)19 kwietnia- to data szczególna w dziejach Warszawy i historii II wojny światowej. Właśnie tego dnia w 1943r. garstka ocalałych w warszawskim getcie Żydów rozpoczęła heroiczne powstanie. Niemcy wymordowali walczących a getto zrównali z ziemią. W 75 rocznicę tego wydarzenia pod pomnikiem Bohaterów Getta odbyły się uroczystości upamiętniające bohaterskie powstanie.

Czytaj więcej: …gdzie Hitler i Stalin zrobili, co swoje, gdzie wiosna spaliną oddycha.

WIOSENNE SPRZĄTANIE ŚWIATA

ss (3)Obowiązkiem każdego człowieka jest nie tylko dbanie o środowisko naturalne, ale też zachowanie czystości wokół nas.

Dlatego uczniowie klas: 1 WZA, 2 WZF oraz 2 WZA i 2 TG wraz z nauczycielami, zaopatrzeni w worki na śmieci i rękawiczki, ruszyli do prac porządkowych na terenie szkoły.

Czytaj więcej: WIOSENNE SPRZĄTANIE ŚWIATA

XII edycja Konkursu Fryzjerskiego o Puchar Starosty Lublinieckiego „Awangarda na głowie”

fn 420 kwietnia 2018 r. odbył się w Zespole Szkól Zawodowych w Lublińcu Konkurs Fryzjerski o Puchar Starosty Lublinieckiego. Tematem tegorocznej XII edycji była ”Awangarda na głowie” . Do udziału w konkursie przystąpiło 24 uczniów ze szkół:

- Zespołu Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. Władysława Reymonta z Częstochowy

- Zespołu Szkół Nr 2 im. Ks. Jana Długosza z Kłobucka

- Wieloprofilowego Zespołu Szkół z Tarnowskich Gór

oraz Zespołu Szkół Zawodowych z Lublińca gospodarza konkursu.

Czytaj więcej: XII edycja Konkursu Fryzjerskiego o Puchar Starosty Lublinieckiego „Awangarda na głowie”

THE QUEEN’S BIRTHDAY

krolowawięcej informacji w „kąciku językowym”

Zespół Szkół Zawodowych zwycięzcą Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej Chłopców

pn 1W środę 18 kwietnia 2018 roku, na boisku ZSZ w Lublińcu, odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. Do rywalizacji przystąpiły drużyny Zespołu Szkół Ogólnokształcąco -Technicznych, Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza i gospodarze turnieju Zespół Szkół Zawodowych. Mecze rozegrano systemem "każdy z każdym". Poziom sportowy zawodów stał na wysokim, wyrównanym poziomie. Zwycięzcą turnieju została reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu.

Czytaj więcej: Zespół Szkół Zawodowych zwycięzcą Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej Chłopców

Narodowy Program rozwoju Czytelnictwa

NPRC plakat 1

wykaz książke

Konkurs BHP

bhp2018W dniu 18 kwietnia uczennica Klaudia Sprot , kl. III wzf reprezentował naszą szkołę w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Zasadach Bezpieczeństwa i Higieny Pracy –etap regionalny dla uczniów z zakładów rzemieślniczych . Na szczeblu regionalnym organizuje ten konkurs Izba Rzemieślnicza współpracując z Oddziałami: Państwowej Inspekcji Pracy oraz Kuratorium Oświaty. Młodociani pracownicy zatrudnieni w celu przygotowania zawodowego w zakładach rzemieślniczych prezentują w czasie konkursu znajomość problematyki prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy.

Renata Pruska

Próbne egzaminy dla uczniów klasy III –Zasadniczej Szkoły Zawodowej

23.04.2018 , sala 26, godz. 13.30

Elektryk

Kucharz

Operator obrabiarek skrawających

Monter-elektronik

Piekarz

Monter zabudowy i robót wykończeniowych

Blacharz samochodowy

24.04.2018 , sala 26 , godz. 14.15

Sprzedawca

Cukiernik

25.04.2018 , godz. 8.50, sala 26

Stolarz

W dniu 20 kwietnia 2018 r. lekcje zostają skrócone do 30 minut:

1.    800  -  830
2.    835  -  905
3.    910  -  940
4.    945  -  1015
5.   1025  -  1055
6.   1100  -  1130
7.   1135  -  1205
8.   1210  -  1240

„ZDROWO SIĘ ODŻYWIAM”

d 212 kwietnia uczniowie klas I, II i III Technikum Gastronomicznego uczestniczyli

w prelekcji „Zdrowa żywność”, prowadzonej przez Panią Patrycję Herman – przedstawicielkę „Natur House” w Lublińcu.

W drugiej części spotkania uczniowie mogli sprawdzić swoje wiadomości na temat zdrowego odżywiania, biorąc udział w konkursie „Zdrowo się odżywiam”.

Czytaj więcej: „ZDROWO SIĘ ODŻYWIAM”

UWAGA! Wycieczka do Warszawy 19 kwietnia-czwartek.

Program wyjazdu do Muzeum Powstania Warszawskiego:

 1. 7.30 zbiórka uczestników w szkole
 2. 7.45 wyjazd autokarem, jeden postój po drodze
 3. 11.30 zwiedzanie Parku Wolności
 4. 12.00 zwiedzanie Muzeum
 5. 15.00-16.15 zwiedzanie Starówki, przejście pod Grób Nieznanego Żołnierza
 6. 16.30 wyjazd z Warszawy, dwa postoje po drodze
 7. 22.00-22.30 przyjazd do Lublińca przed ZSZ

                      Organizator: W. Majewski

Egzystencja – tworzenie - literatura. Refleksje o współczesnej prozie polskiej.

ludwSpotkanie uczniów klasy maturalnej technikum w Zespole Szkół Zawodowych w Lublińcu z dr. Konradem Ludwickim, pisarzem i pracownikiem naukowym Akademii Jana Długosza w Częstochowie

17. kwietnia uczniowie klasy pierwszej i klasy maturalnej technikum ZSZ Lubliniec spotkali się z pisarzem dr. Konradem Ludwickim. Pan Ludwicki jest pracownikiem AJD Częstochowa, gdzie zajmuje się literaturą. Jest autorem książek: „Kino Marka Hłaski”, monografii na temat myśli i twórczości Karola Ludwika Konińskiego oraz pracy naukowej na temat portugalskiego pisarza, Fernando Pessoi.

Czytaj więcej: Egzystencja – tworzenie - literatura. Refleksje o współczesnej prozie polskiej.

Ostatni w tym roku szkolnym Quiz Matematyczny

pitagoras

Międzynarodowy Konkurs Stolarski 2018

stolarski2018Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny brali udział w Międzynarodowym Konkursie Stolarskim w Szczecinie w dniu 9.04.2018 pod opieką nauczyciela zawodu mgr inż. Aleksandry Tasarz-Szymanek.To wyjątkowe wydarzenie dało uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności ,zawarcia nowych znajomości i wymiany doświadczeń.

Energylandia 2018

enery2018

UCZNIOWIE ZSZ W LUBLIŃCU WZIĘLI UDZIAŁ W DNIU PRZEDSIĘBBIORCZOŚCI

dp 221 marca 2018r. odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiego programu „Dzień przedsiębiorczości”. Program organizowany jest przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, już po raz piętnasty. Jego idą jest pomoc w podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji związanych z planowaniem dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Program może być realizowany na poziomie wszystkich klas technikum. Nie ma także limitu dotyczącego ilości uczniów mogących wziąć w nim udział. Zespół Szkół Zawodowych w Lublińcu przystąpił do projektu już po raz ósmy.

Czytaj więcej: UCZNIOWIE ZSZ W LUBLIŃCU WZIĘLI UDZIAŁ W DNIU PRZEDSIĘBBIORCZOŚCI

Behind Closed Doors by B. A. Paris - „Za zamkniętymi drzwiami”

bcd ba parisPrzeczytalibyście dobry thriller? Książkę, która wciąga i trzyma w napięciu? Jeśli tak, to namawiamy do przeczytania bestsellera brytyjskiej autorki B. A. Paris pt. „Za zamkniętymi drzwiami”. Wszyscy znamy pary podobne do Jack'a i Grace. On – przystojny i bogaty, ona – urocza i elegancka. Może chcesz ich nie polubić, ale nie da się. Są jak papużki nierozłączki... Niektórzy mogą powiedzieć, że to prawdziwa miłość.

Czytaj więcej: Behind Closed Doors by B. A. Paris - „Za zamkniętymi drzwiami”

LOOK & BEAUTY VISION 2018

tp 1W dniach 24 – 25.03.2018r. w Poznaniu odbywały się Międzynarodowe Targi Poznańskie LOOK & BEAUTY VISION 2018. W tym wielkim wydarzeniu, jak co roku, uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu, uczących się w zawodzie fryzjer pod opieką nauczyciela zawodu i organizatora wycieczki mgr Aleksandry Koszarek oraz mistrza fryzjerstwa Aleksandry Libner – Grams.

Czytaj więcej: LOOK & BEAUTY VISION 2018

Patrycja Słupczewska zdobyła II miejsce w X Powiatowym Konkursie Fryzjerskim „Młody Mistrz Fryzjerstwa”

k 410 kwietnia 2018 roku w Kłobucku odbył się X Powiatowy Konkurs Fryzjerski „Młody Mistrz Fryzjerstwa” - motto konkursu „FAUNA WE WŁOSACH”. Konkurs zorganizowany został przez Zespół Szkół Nr 2 im. ks. Jana Długosza w Kłobucku. Uczennice naszej szkoły: Patrycja Słupczewska i Katarzyna Werner z klasy II wzf rywalizowały z uczennicami szkół powiatu kłobuckiego.

Czytaj więcej: Patrycja Słupczewska zdobyła II miejsce w X Powiatowym Konkursie Fryzjerskim „Młody Mistrz...

Wolontariusze z Zespołu Szkół Zawodowych uczestniczyli w Wielkanocnej Zbiórce Żywności

zz (1)W dniach 16-17 marca 2018r., jak każdego roku, Szkolne Koło Wolontariatu pomagało w zorganizowaniu Wielkanocnej Zbiórki Żywności w sklepie Biedronka, przy ul. Powstańców Śląskich 56 w Lublińcu.

Czytaj więcej: Wolontariusze z Zespołu Szkół Zawodowych uczestniczyli w Wielkanocnej Zbiórce Żywności

Szkolenie dla Rady Pedagogicznej ,, Nauczyciel funkcjonariuszem Publicznym „

p (1)W dniu 27.03. 2018r. odbyło się spotkanie funkcjonariuszy Policji p. M. Kozakp (2)

i M. Sklarczyka z nauczycielami ZSZ dotyczące statusu funkcjonariusza publicznego i wynikającą z tego tytułu ochronę podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych.

Czytaj więcej: Szkolenie dla Rady Pedagogicznej ,, Nauczyciel...

W szkolny konkurs MATEMATYCZNO-ARTYSTYCZNY przyznano cztery wyróżnienia!

wJoanna Tudzio kl.2 TG

Sylwia Smol kl. 2 TG

Magdalena Francisczok kl. 2wzf

Dagmara Sowa kl. 2wza

GRATULUJEMY!!! I życzymy dalszych sukcesów.

Refleksje po Szkolnych Rekolekcjach Wielkopostnych 2018

Tegoroczne rekolekcje szkolne obfitowały w wiele ciekawych treści przygotowujących młodzież naszej szkoły do Świąt Zmartwychwstania. Rekolekcjonistą był ojciec Lucjan ze Zgromadzenia Ojców Oblatów. Dobra pogoda i intrygujące nauki rekolekcyjne przyciągały
sporą liczbę naszych uczniów.

r 12Pierwszego dnia ks. Lucjan zarysował, w ramach pierwszej nauki, znaczenie osoby Ducha Świętego w życiu młodego chrześcijanina i podjął charakterystykę poszczególnych darów Ducha Świętego. Mottem były słowa „Ducha nie gaście w sobie”.

Czytaj więcej: Refleksje po Szkolnych Rekolekcjach Wielkopostnych 2018

Wyniki konkursu informatycznego-"Stop cyberprzemocy"

cyberprzemoc wyniki

Droga Krzyżowa w Zakładzie Karnym

Dnia 23 marca, dwa tygodnie po Adoracji Relikwii Krzyża Świętego, grupa uczniów z klasy IIWZA Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu udała się do lublinieckiej jednostki penitencjarnej, aby wspólnie z osadzonymi modlić się podczas więziennej Drogi Krzyżowej. O godzinie 10.00, rozpoczęło się nabożeństwo, w którym uczestniczyło około 40 osadzonych kobiet.

Czytaj więcej: Droga Krzyżowa w Zakładzie Karnym

Quiz o Witoldzie Lipskim rozstrzygnięty

Lipski autoportretW dniu 23.03 odbył się quiz dotyczący postaci Witolda Lipskiego.

Pięciu uczniów zmierzyło się z pytaniami dotyczącymi życia i pracy matematyka.

Najlepszy wynik otrzymał: Nataniel Mandla - 2wzf

Już niebawem kolejny quiz. Zapraszamy.

Znamy zwycięzców Wielkanocnego Dyktanda z języka niemieckiego!!!

d 2W dniu 22 marca odbyło się dyktando, w którym udział wzięło 15 uczniów: 7 uczennic klasy 1tge oraz 8 uczniów klas 1mps, 1wzb oraz 1fs.

Miło mi zakomunikować, że I miejsce zajęła Natalia Ordon z kl.2tge,

II miejsce Betina Matyssek z kl.1fs oraz miejsce III Aleksandra Czyrny z kl.2tge.

Czytaj więcej: Znamy zwycięzców Wielkanocnego Dyktanda z języka niemieckiego!!!

ZSZ na targach cukierniczych

c 16Targi Cukiernicze, Piekarskie i Lodziarskie SweetTARGi są dla producentów okazją do wymiany doświadczeń oraz zaprezentowania nowych rozwiązań technologicznych i technicznych, nawiązania kontaktów handlowych. Dla uczniów szkół spożywczych i gastronomicznych to jedyna okazja do zapoznania się z nowoczesnym parkiem maszynowym i nowymi technologiami wytwarzania żywności. Jest to również doskonałe połączenie wiedzy z praktyką.

Czytaj więcej: ZSZ na targach cukierniczych

JUMPCITY –uczniowie naszej szkoły w parku trampolin.

t 12To już druga wycieczka uczniów naszej szkoły do parku trampolin JUMPCITY w Katowicach. Olbrzymie baseny z gąbkami, największa trampolina sportowa, ścieżki akrobatyczne, trampoliny z koszami do ćwiczenia wsadów, arena do zbijaka, strefa gladiatorów. To atrakcje z których skorzystali uczniowie naszej szkoły w dniu 20.03.2018r. podczas szkolnej wycieczki.

Czytaj więcej: JUMPCITY –uczniowie naszej szkoły w parku trampolin.

19 marca wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika

pp

Rozstrzygnięcie konkursów z dnia św. Patryka

DSC 0610W konkursie wiedzy o Irlandii zwyciężyli:

Miejsce 1 ex aequo PATRYCJA SŁUPCZEWSKA kl. 2WZF

oraz NIKOLA KOMPAŁA kl. 4TG

Miejsce 2 MAGDALENA DROŹDZIOK kl. 3TG

W konkursie na najlepszy strój bezkonkurencyjnie zwyciężyła:

SYLWIA KOTARA kl. 3TE

Gratulujemy!!! Katarzyna Wołowiec i Marlena Bugajska

Wszyscy świętowaliśmy Dzień św. Patryka

p2 4Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom szkoły i uczniom za zielone stroje oraz udział w tej uroczystości.

Do zobaczenia za rok!!! Katarzyna Wołowiec i Marlena Bugajska

Dzień św. Patryka – 15 marca 2018r.

p 4W zeszły czwartek w naszej szkole odbył się po raz pierwszy Dzień św. Patryka. Tego dnia w szkole zrobiło się zielono, z głośników leciała muzyka irlandzkich wykonawców, w bufecie na dole można było spróbować ciasteczek i soku z koniczyny, a uczniowie bardzo licznie wzięli udział w konkursie wiedzy o Irlandii i św. Patryku.

Kidnapped by R. L. Stevenson – „Porwany za młodu”

kidnappedPorwany za młodu to powieść przygodowa, którą naprawdę warto przeczytać. Ta książka po prostu wciąga i już od pierwszych stron porywa swojego czytelnika. Dawid Balfour, po śmierci ojca wyjeżdża do Shaws, do swego stryja Ebenezer'a. Gdy poznaje go, okazuje się, że Ebenezer jest raczej mało sympatyczną osobą. Już na początku stryj prosi o pewną przysługę, jednak Dawid odkrywa w niej próbę morderstwa... Do czego doprowadzą intrygi stryja i czy naprawdę ma on złe zamiary? Sprawdźcie sami ...

Recenzja książki "Krótka historia czasu"

Zapraszamy na blog logo.strona2

XII Edycji Regionalnego Konkursu Fryzjerskiego o Puchar Starosty Lublinieckiego „AWANGARDA NA GŁOWIE”

XII EDYCJA REGIONALNEGO KONKURSU FRYZJERSKIEGO zaproszenie POPRAWIONE 1

regulamin konkursu

karta zgłoszenia

Spotkanie z rodzicami 22.03.2018

Godziny spotkań i przydział klas - do pobrania

Spotkanie z doradcą zawodowym panią Małgorzatą Wanicką -Kasprzyk

W dniu 7 marca br. uczniowie klas II i III technikum uczestniczyli w spotkaniu z doradcą zawodowym panią Małgorzatą Wanicką -Kasprzyk.Podczas prezentacji prowadząca zapoznała uczniów z najnowszymi badaniami rynku pracy w powiecie i województwie.Uczniowie dowiedzieli się jak przebiega rozmowa kwalifikacyjna, a także o możliwości badań indywidualnych predyspozycji do zawodu, o możliwościach szkoleń i rozwoju osobistego Będąc zatrudnionym.Pani doradca zapoznała uczniów z procedurami podjęcia pracy w państwach UE.
Blanka Bulik.

Spotkanie z Ireneuszem Gimińskim, autorem książki „Wautyzmwzięci”

a 1We wtorek, 13. marca, odbyło się w naszej szkole spotkanie z Panem Ireneuszem Gimińskim, który napisał książkę poświęconą zagadnieniu autyzmu. Autor, który mieszka w Glinicy, dzielił się wiedzą na ten trudny temat z perspektywy prywatnego doświadczenia, którym dzieli się w swojej książce. W bibliotece Pan Ireneusz pozostawił egzemplarz swojej książki z dedykacją. Zapraszamy do zapoznania się z lekturą.

Czytaj więcej: Spotkanie z Ireneuszem Gimińskim, autorem książki „Wautyzmwzięci”

Dzień Matematyki 2018

113 marca obchodziliśmy DZIEŃ MATEMATYKI. Klasy 3wza i 3 wzf wzięły udział w Turnieju 2Matematycznym, do którego zostali zaproszeni przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve oraz e- Math.

Tegoroczne dzień odbył się pod hasłem „Matematyka od kuchni”.

Czytaj więcej: Dzień Matematyki 2018

Dzień św. Patryka już w czwartek!

stpat1

Przypominamy o zielonych przebraniach, a najlepszy strój zostanie nagrodzony ;) W bufecie będzie można skosztować irlandzkich przysmaków.

Prosimy zapoznać się z harmonogramem konkursu o Irlandii i św. Patryku.

Serdecznie zapraszamy!!! Katarzyna Wołowiec Marlena Bugajska

Wielkanocne dyktando z j.niemieckiego

dykt.niem.

SUDOKU 2018

sDnia 12 marca 2018r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu odbyła się 12 edycja konkursu SUDOKU w Lublińcu. W konkursie brali udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy I Technikum – Adam Lubczyk i Bartosz Plewa.

Czytaj więcej: SUDOKU 2018

Na lodzie przy takim sobie mrozie…

m 1Było -6 stopni kiedy weszliśmy na lód w ostatnim dniu czynnego w tym roku lublinieckiego lodowiska. Uczniowie klasy 1 mps wykazali się dużym hartem ducha, bo dla kilku z nich były to pierwsze kroki w hokejówkach na lodzie. Wypadli całkiem nieźle, dopingowani przez kolegów, pana Damiana Kubosia oraz panie Joannę Kansy i Annę Kołodziej-Plewka dzielnie radzili sobie z lodem i temperaturą.        

Czytaj więcej: Na lodzie przy takim sobie mrozie…

Spotkanie z Powiatowym Doradcą Zawodowym

j 5W dniach 5-6.03 odbyły się prelekcje z zakresu doradztwa zawodowego prowadzone przez panią Ewelinię Pokaczajło. Tematem przewodnim był „ Zasadnicza Szkoła Zawodowa i co dalej „. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klas : 3 mps, 3 wzf, 3wzs, 3 wza, 3 wzb oraz 4 tg/s.

        Renata Pruska

Szkolny etap konkursu wiedzy o prawie pracy „Poznaj swoje prawa w pracy”

Został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs wiedzy o prawie pracy „ Poznaj swoje prawa w pracy”. Konkurs organizowany był dla uczniów klas trzecich zasadniczej szkoły zawodowej. Najlepszym uczniem ze znajomości prawa pracy został Daniel Krawczyk z 3 wzs. Uczeń uzyskał maksymalną ilość punktów. Gratulujemy.

     Renata Pruska

WARSZTATY „OD SMYKA DO ELEKTRYKA” CZYLI O ZAWODACH W PRZEDSZKOLU

Zajęcia są prowadzone z dziećmi 4-5 letnimi w przedszkolu „Wyspa Szkrabów” w Lublińcu przez uczniów Zespołu Szkół Zawodowych.

Czytanie bajek o zawodach, wykonywanie z przedszkolakami prac plastycznych (kolorowanki, wyklejanki, lepienie z plasteliny) związanych z omawianym zawodem, prezentacja zawodu przez uczniów uczących się w danym zawodzie, zajęcia praktyczne związane z tym zawodem.

Czytaj więcej: WARSZTATY „OD SMYKA DO ELEKTRYKA” CZYLI O ZAWODACH W PRZEDSZKOLU

Współpraca z lokalnymi pracodawcami - firma „ Jantar „ Andrzej Mańka

j 4W dniu 7.03.2018 w klasie 3 wz f odbyło się spotkanie z przedstawicielem firmy „ Jantar ” Andrzej Mańka - p. Przemysławem Sroczyk. Firma „JANTAR „ istniej już od ponad dwudziestu lat zajmuje się wdrażaniem oraz serwisowaniem urządzeń fiskalnych. Wieloletnia praktyka i doświadczenie w zakresie serwisowania urządzeń fiskalnych sprawia, że firma może   zaoferować służbę serwisową na najwyższym poziomie. Oferuje również szereg usług i towarów dodatkowych które są związane z prowadzoną działalnością gospodarczą .

Wielkanocne dyktando

dykt.ang

586 dni stanu wojennego. Wystawa.

sw (2)Zachęcam wszystkich do uważnego obejrzenia wystawy pokazującej mniej znane karty z historii stanu wojennego w Polsce. Dla każdego szanującego dzieje Polski ucznia jest to lektura obowiązkowa.

     Wystawa w naszej szkole do piątku ,tj. do 9 marca.

Mistrzostwa klas pierwszych w piłkę nożną halową 08.03.2018r.

h 1Mistrzostwa klas pierwszych w piłkę halowa rozegrano w czwartek 08.03.2018r. Do rywalizacji przystąpiły trzy klasy pierwsze: 1wza, 1mps, 1wzb. Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym". Każdy mecz trwał dwa razy po 8 minut. Pomimo niewielu drużyn mecze dostarczyły dużo emocji sportowych.

Czytaj więcej: Mistrzostwa klas pierwszych w piłkę nożną halową 08.03.2018r.

Quiz o Witoldzie Lipskim

lipski

8 marca 2018

zyczenia

Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej

r 4Na sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza w Lublińcu w dniu 06.03.2018r. rozegrany został Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej. Zespół Szkół Zawodowych w Lublińcu reprezentowali : Dawid Budzik, Kamil Słoma, Krzysztof Hanulok, Jakub Machoń, Michał Bartocha, Karol Senderak, Kacper Zaręba, Paweł Machoń, Kamil Grzyb, Kamil Dyla, Krzysztof Dąbek, Dawid Nowak, Rafał Joszko, Maciej Płonka, Mateusz Dyla, Kamil Ochman, Mateusz Sowa.Zawodnicy naszej szkoły zajęli III miejsce.

Opiekun drużyny: Joanna Kansy

Profilaktyka wczesnego wykrywania raka piersi

r 3W dniu 05.03.2018r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z zakresu profilaktyki wczesnego wykrywania raka piersi uczennic klas trzecich – III wzf, III Tg/e, IV Tg/s

z lublinieckimi Amazonkami.

Panie Bogna i Danuta podzieliły się swoimi doświadczeniami.

Czytaj więcej: Profilaktyka wczesnego wykrywania raka piersi

Spotkanie profilaktyczne z Policją

p 3W dniu 02.03.2018r. uczniowie klasy I Tg/e uczestniczyli w spotkaniu z profilaktykiem, sierż.szt. Michałem Sklarczykiem na terenie Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Uczniowie osobiście zobaczyli jak wygląda Komenda ,,od środka’’. Tematyka spotkania obejmowała zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa, wolny od uzależnień tryb życia,

Czytaj więcej: Spotkanie profilaktyczne z Policją

Wykaz terminów kształcenia młodocianych ( po zmianie) w zakresie teoretycznych przedmiotów zawodowych w roku szkolnym 2017/18

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu

TURNUS od 04.04.2018r. do 27.04.2018r.

1. Elektryk I

2. Cukiernik II

TURNUS od 07.05.2018r. do 30.05.2018r.

1. Cukiernik I

ST. PATRICK’ S DAY IS COMING!

patryk

Konkurs Matematyczno-Artystyczny

wzór31

UWAGA MIŁOŚNICY KSIĄŻEK I FILMÓW!

Biblioteka szkolna z okazji Pierwszego Dnia Wiosny
organizuje wyjazd do Multikina w Katowicach
na filmową adaptację bestsellerowej powieści Davida Levithana
„Każdego dnia”

bKażdego dnia w innym ciele i w innym życiu.Każdego dnia zakochany w tej samej dziewczynie.

Każdego dnia tak samo – bez ostrzeżenia – A nie wie, kim dzisiaj będzie i gdzie się znajdzie.

A pogodził się ze swoim wyjątkowym losem, ustalił nawet zasady, których stara się przestrzegać: Nie angażować się. Nie rzucać się w oczy. Nie mieszać w cudzym życiu.

Aż do pewnego poranka, kiedy A budzi się w ciele Justinai poznaje jego dziewczynę, Rhiannon. Od tej chwili przestają obowiązywać wszelkie zasady, bowiem A wreszcie znalazł kogoś, z kim pragnie być – każdego dnia, bez wyjątku.

Czytaj więcej: UWAGA MIŁOŚNICY KSIĄŻEK I FILMÓW!

Mistrzostwa klas drugich w piłkę nożną halową 01.03.2018r.

n 1Mistrzostwa klas trzecich w piłkę halowa rozegrano w czwartek 01.03.2018r. Do rywalizacji przystąpiło pięć klas drugich: 2wza, 2wzs, 2mps, 2wzf i 2 TGE. Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym". Każdy mecz trwał 10 minut, z drużyny musiały rozegrać po 4 takie mecze. Rywalizacja był jeszcze bardziej zacięta niż w klasach trzecich. mecze były na wysokim i wyrównanym poziomie. każda z drużyn przegrała jakiś, nie było więc zdecydowanego faworyta do końca. O podium decydował ostatni dziesiąty mecz turnieju.

Czytaj więcej: Mistrzostwa klas drugich w piłkę nożną halową 01.03.2018r.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w ZSZ Lubliniec

d 4Już od ośmiu lat uczestniczymy w największym projekcie edukacji filmowej: Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. W ramach tych spotkań, które odbywały się w częstochowskim Ośrodku Kultury Filmowej Iluzja i w lublinieckim kinie Karolinka obejrzeliśmy do tej pory około 50 filmów w różnych cyklach. Trudne tematy, wielokulturowość w filmie, współczesny świat - oglądaliśmy najnowsze i najlepsze filmy, które opowiadały o tych zagadnieniach. Projekcje były poprzedzone prelekcjami, dzięki którym młodzież mogła lepiej poznać świat sztuki ilmowej.

Czytaj więcej: Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w ZSZ Lubliniec

Doradztwo zawodowe – spotkanie z Inspektorem Państwowej Inspekcji Pracy

pip 1W dniu 23 lutego odbyło się spotkanie z Inspektorem Państwowej Inspekcji Pracy – Krzysztofem Brożyc. Celem spotkania było przedstawienie i omówienie zagadnień dotyczący praw i obowiązków pracownika młodocianego. Zajęcia odbywały się klasach: Iwza, Iwzb, If/s, II wz f.

      Renata Pruska

Mistrzostwa klas trzecich w piłkę nożną halową 27.02.2018r.

h 1Mistrzostwa klas trzecich w piłkę halowa rozegrano we wtorek 27.02.2018r. Do rywalizacji przystąpiło pięć klas trzecich: 3wza, 3wzb, 3wzs, 3mps i 3 TG. Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym". Każdy mecz trwał 10 minut, z drużyny musiały rozegrać po 4 takie mecze. Oprócz dobrego przygotowania technicznego zawodnicy musieli wykazać sie również dobrym przygotowaniem kondycyjnym. Walka była bardzo zacięta i wyrównana do samego końca.

Czytaj więcej: Mistrzostwa klas trzecich w piłkę nożną halową 27.02.2018r.

Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

ZAPROSZENIE

 

IRLANDIA

Zapraszamy do kącika jezykowego.

Z okazji Dnia Kobiet 8 marca… … zapraszamy wszystkich na kubek gorącej czekolady.

czekoladaUczniowie Szkolnego Koła PCK i koła przedmiotów gastronomicznych serwować będą gorącą czekoladę z przepysznym ciasteczkiem.

Uwaga! Wyśmienity smak, miła obsługa i dobre ceny gwarantowane.

Dochód jaki uzyskamy wrzucamy w całości do ,,skarbonki” PCK.

Punkt gastronomiczny czynny od 9.35 na każdej przerwie obok biblioteki.

Serdecznie zapraszamy.

Opiekun SK PCK

Wojciech Majewski

Konkurs na 100- lecie niepodległości

konkursNa tablicy informacyjnej przy Sali nr 17 na I piętrze, ukazały się nowe materiały dotyczące konkursu. Tym razem marszałek Józef Piłsudski w sztuce.

Kolejna zmiana informacji za 2 tygodnie przybliży postać wybitnego pianisty, kompozytora i premiera polskiego rządu, Jana Ignacego Paderewskiego.

Zachęcam do tej ciekawej i nietypowej lektury, której finał w listopadzie 2018r.

W. Majewski

Quiz o Łukaszu Foltynie rozstrzygnięty

W dniu 22.02 odbył się quiz dotyczący postaci Łukasza Foltyna.

foltynSześciu uczniów zmierzyło się z pytaniami dotyczącymi życia i pracy matematyka.

Najlepszy wynik otrzymali:

 • 80% - Sandra Zajonc - 2wzf
 • 80% - Patrycja Słupczewska 2wzf

Już niebawem kolejny quiz. Zapraszamy.

Zbiórka gier i bajek

biblioteka gry

Mistrzostwa powiatu w piłce siatkowej 23.02.2018r.

msW piątek 23 lutego odbyły sie mistrzostwa powiatu w piłce siatkowej chłopców. W zawodach wzięły udział cztery szkoły z naszego powiatu. W wyniku losowania par półfinałowych trafiliśmy w pierwszym meczu na drużynę "Adasia". W pierwszym secie chłopaki z naszej drużyny byli zbyt spięci i niestety wyraźnie przegraliśmy. W drugim secie nasza reprezentacja juz się obudziła i nawiązali wyrównana walkę, wygrywając do połowy seta. W końcówce drugiego seta walka toczyła się punkt za punkt, ale ostatecznie zwyciężyła drużyna z "Adasia", wygrywając spotkanie 2 do 0.

Czytaj więcej: Mistrzostwa powiatu w piłce siatkowej 23.02.2018r.

Maturzyści!

Przed Wami próbna matura ustna z języków obcych.
Warto przypomnieć sobie typy zadań, wyrażenia i troszkę poćwiczyć.
ZAPRASZAMY DO KĄCIKA JĘZYKOWEGO

JUMPCITY –uczniowie naszej szkoły w największym parku trampolin na Śląsku.

t 11JUMPCITY Katowice to największy park trampolin na Śląsku. To w tym miejscu na 3 000 m2 spełniamy Wasze marzenia o lataniu i udowadniamy, że walka z grawitacją jest możliwa. Olbrzymi basen z gąbkami, największa trampolina sportowa na południu Polski, ścieżki akrobatyczne, trampoliny z koszami do ćwiczenia wsadów, arena do zbijaka, strefa gladiatorów i specjalna strefa dla najmłodszych - to wszystko czyni JUMPCITY najlepszym miejscem do spędzania wolnego czasu. To właśnie z tych atrakcji mieli możliwość skorzystania uczniowie naszej szkoły w dniu 22.02.2018r. podczas szkolnej wycieczki.

Czytaj więcej: JUMPCITY –uczniowie naszej szkoły w największym parku trampolin na Śląsku.

Mecz Walentynkowy – Mistrzowie Szkoły kontra Kadra Nauczycieli.

wm 31W środę 21.02.2018r. w naszej szkole odbył się Walentynkowy Mecz Piłki Siatkowej. Po jednej stronie siatki stanęli Mistrzowie Szkoły czyli klasa II wzs po drugiej zaś nauczyciele pod okiem trenera Renaty Pruskiej. Był to już drugi taki mecz w naszej szkole, którego wszyscy oczekiwali z niecierpliwością. Po bardzo zaciętej i sportowej rywalizacji, w której nie brakowało ciekawych akcji nauczyciele musieli uznać wyższość reprezentacji uczniów przegrywając mecz 1:2. Mecz odbył się w bardzo przyjaznej i miłej atmosferze. Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizator meczu: Joanna Kansy

Propozycja weekendowa

biblioteka

Spotkanie z Pracownikiem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

p 1Dnia 24.01.2018 młodzież z klasy IF/S, uczestniczyła w kolejnym w tym roku szkolnym spotkaniu-tym razem z panią Martą Szołtysik, pracownikiem socjalnym i koordynatorem ds. wolontariatu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie z Lublińca. W pierwszym semestrze tego roku Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało spotkania z pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i przedstawicielem Wolontariatu Misyjnego.

Czytaj więcej: Spotkanie z Pracownikiem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

Współpraca z lokalnymi pracodawcami : Restauracja „ RAJSKA” Lubliniec

r 12Uczniowie klasy 2 Tg  kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych w ramach przedmiotu  działalność gospodarcza w gastronomii udali się do lublinieckiej Restauracji „RAJSKA”, gdzie zgłębili sposoby i zasady funkcjonowania nowoczesnego zakładu gastronomicznego. Podczas wizyty uczniowie zapoznali się z trendami ślubnymi obowiązującymi w roku 2018, zasadami organizacji przyjęć oraz wymaganiami rynku pracy

Czytaj więcej: Współpraca z lokalnymi pracodawcami : Restauracja „ RAJSKA” Lubliniec

ZAWÓD SPRZEDAWCA - WARSZTATY W GRUPIE REKINKÓW

s 17W środę 24.01.2018 przedszkolaki z grupy Rekinków w Przedszkolu „Wyspa Szkrabów” w Lublińcu spotkały się z uczniami naszej szkoły na warsztatach „O smyka do elektryka”. Tym razem dzieci miały możliwość poznać zawód sprzedawca. Kamila i Wiktoria z klasy II TG oraz Weronika z klasy III wzf przeczytały bajki o Loli, która bawiła się w sklep. Dzieci opowiadały o swoich spostrzeżeniach i doświadczeniach związanych z robieniem zakupów z

Czytaj więcej: ZAWÓD SPRZEDAWCA - WARSZTATY W GRUPIE REKINKÓW

INFORMACJA O WYCIECZCE DO ENERGYLANDII

elPlanowana jest wycieczka do Energylandii.

Termin: kwiecień-maj(w zależności od warunków pogodowych).

Wstępny koszt: 89,00 wstęp+ 27,00 przejazd = 116,00(może ulec nieznacznie zmianie). Chętni mogą się zapisywać w bibliotece lub u Pani Joanny Kansy.

Ilość miejsc ograniczona.

"Lord of the Flies" - "Władca much" William Golding

obrW tym miesiącu polecamy przeczytać powieść laureata nagrody Nobla Williama Golding'a pt. "Władca much". W wyniku katastrofy lotniczej na bezludną tropikalną wyspę trafia grupa rozbitków - małych chłopców. Po pierwszym szoku odkrywają, że wyspa jest jak spełnienie marzeń: błękitne, ciepłe wody laguny, rajskie plaże, żadnych zakazów i nakazów, kraina wiecznej zabawy. Ale gdy mijają kolejne dni, marzenia stają się koszmarami.

Czytaj więcej: "Lord of the Flies" - "Władca much" William Golding

UWAGA ! Muzeum Powstania Warszawskiego 19 kwietnia

           Informuję o zaplanowanej na 19 kwietnia wycieczce do Muzeum Powstania Warszawskiego z udziałem uczniów klas pierwszych. Limit uczestników to 45 osób.

           W programie wycieczki również spacer po Starówce, przejście ul. Krakowskie Przedmieście przed Grób Nieznanego Żołnierza. 19 kwietnia to data szczególna w historii Warszawy, w tym dniu w 1943r. wybuchło powstanie w getcie.

           Wszelkich dodatkowych informacji udziela pan Wojciech Majewski.

Walentynki 2018

walentynki2018

spis ksiażek

Składam ogromne podziękowania…

m (1)…tym wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy oddawali krewm (2) w mobilnym punkcie poboru krwi na lublinieckim rynku.

   Z otrzymanych potwierdzeń ilości oddanej krwi w ramach XVI Okręgowej Edycji Akcji Honorowego Krwiodawstwa PCK szkól ponadgimnazjalnych i wyższych województwa śląskiego w roku szkolnym 2016/2017 wynika ,że uczniowie ZSZ oddali łącznie

                            28. 550 ml krwi!

Czytaj więcej: Składam ogromne podziękowania…

Warsztaty

wg 8W dniu 25 stycznia Zespół Szkół Zawodowych gościł uczniów klasy 7b Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach gastronomicznych i fryzjerskich.

   Renata Pruska

Quiz o Łukaszu Foltynie

foltyn

Wycieczka szkolna - Aquapark Tarnowskie Góry.

apZjeżdżalnia, jacuzzi, fala morska i basen - to atrakcje z których mieli okazję skorzystać w dniu 25.01.2018r. wszyscy uczestnicy wycieczki do Aquaparku w Tarnowskich Górach. Park Wodny jest odpowiedzią na potrzebę aktywnego spędzania czasu czy uprawiania sportu. Jest formą integracji, sposobem na zadbanie o wygląd i dobrą kondycję. Jest to wymarzone miejsce na przeżycie niezapomnianej przygody w miłej atmosferze,

Czytaj więcej: Wycieczka szkolna - Aquapark Tarnowskie Góry.

ZANIM WYBIERZESZ

s 1Dnia 17.01.2018 r w Zespole Szkół Zawodowych w Lublińcu,w klasach I wza oraz I fs odbyły się zajęcia z zakresu seksualności i antykoncepcji pt. „Zanim wybierzesz” przeprowadzone przez p. Edytę Sowa. Trwający trzy godziny warsztat uczniowie zapoznali się z wiadomościami nt. wpływu środków antykoncepcyjnych na organizm i psychikę kobiety, propozycjach zdrowych i ekologicznych środkach antykoncepcji, sposobach rozpoznawania płodności, naturalnego planowania ciąży. Uczniowie zapoznali się z konstruktywnymi metodami i stylami przeżywania seksualności oraz ich wpływu na zachowania seksualne oraz związki partnerskie pogłębiające szacunek do płciowości.

ODLOT- DOKĄD

s 4Dnia 17.01.2018 r w Zespole Szkół Zawodowych w Lublińcu, w klasie I Tge odbyły się zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień wśród młodzieży, które przeprowadził pedagog i realizator programów profilaktycznych - Andrzej Sowa. Podczas trwającego cztery godziny spotkania z Andrzejem Sową uczniowie mieli okazję przekonać się , jak swoim przykładem daje świadectwo tego, iż w cudowny sposób został wyciągnięty z uzależnienia, równocześnie starał się też ostrzec młodzież przed błędami, które popełniał w młodości i związane były one z uzależnieniem.

NAJLEPSZE SELFIE Z DZIADKIEM&BABCIĄ

Nagrodę w konkursie na NAJLEPSZE SELFIE Z DZIADKIEM&BABCIĄ zdobyła uczennica klasy III wzf Weronika Wajs. GRATULUJEMY !!!

Nagroda ufundowana została przez Restauracje Crepe&Cafe Naleśniki Francuskie w Lublińcu. Ogromnie dziękujemy!

Bezpieczne ferie 2018

Pamiętajmy o bezpiecznych wyjazdach - artykuł

Bezpieczni na stoku - artykuł

O czy jeszcze warto pamiętać - artykuł

Konkurs informatyczny

cyberprzemoc konkurs ogloszenie

Wuthering Heights by Emily Brontë – „Wichrowe Wzgórza”

wichroweByć może nigdy nie dowiedzielibyśmy się kim jest Emily Brontë, gdyby nie jej jedyna, wielokrotnie ekranizowana, powieść pt. „Wichrowe wzgórza”. Mroczne wrzosowiska Yorkshire są świadkiem miłości Cathy i Heathcliffa. Jednak uczucie, które wybucha między nimi, przynosi im tylko ból i cierpienie. Namiętność przegrywa z rozsądkiem – Catherine wychodzi za innego mężczyznę. Oszalały z bólu i upokorzenia Heathcliff nie zamierza się poddać, a chęć zemsty staje się sensem jego życia. Czy nad Wichrowymi wzgórzami ciąży fatum niespełnionej rozpaczliwej miłości?

Turniej Na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik

h 2W dniach 17-18 stycznia 2018 roku Małgorzata Ledwoń oraz Karolina Urbańczyk uczestniczyły w zmaganiach etapu   Wojewódzkiego XXIII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik. Tematem przewodnim konkursu był ,,Powiew wiosny''.

Czytaj więcej: Turniej Na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik

Mistrzostwa Szkoły w Koszykówce

k 12W czwartek, 18 stycznia 2018 roku, odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Szkoły w Koszykówce Chłopców. Do rywalizacji przystąpiło sześć klas: 1 MPS, 2 WZA, 1 WZB, 2 Technikum, 2 WZB i 2 MPS. Po losowaniu kapitanów drużyny podzielono na 2 grupy w których mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Szkoły w Koszykówce

Ogłoszenie

Konkurs na najlepsze Selfie z dziadkiem i babcią

Pracę należy wysyłać na adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

do dnia 23.01.2018r.

ZAPRASZAMY

Do wygrania super NAGRODY!

.

pawelczyk

Góra Grosza 2017/2018

gg (6)Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu brali udział w akcji „GÓRA GROSZA”, której celem jest zebranie funduszy dla najbardziej potrzebujących Domów dla Dzieci i Rodzinnych Domów Dziecka.

Akcja przeprowadzana była przez zbiórkę monet (od 1 gr. do 5 zł)

Czytaj więcej: Góra Grosza 2017/2018

WOŚP 2018

wosp 1W dniu 14.01.2018 uczniowie naszej szkoły włączyli się w Ogólnopolska Akcję Charytatywną

WIELKA ORKIESTRA SWIĄTECZNEJ POMOCY. Jako wolontariusze dzielnie w wyznaczonych przez sztab lokalizacjach zachęcali przechodniów do wkładu w pomoc na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Lubliniecki Sztab WOSP z siedzibą w MDK Lubliniec zebrał w tym roku 37035,22 !!!!!

Czytaj więcej: WOŚP 2018

Quiz o Marku Zuckerbergu rozstrzygnięty

zuckW dniu 17.01 odbył się quiz dotyczący postaci Marka Zuckerberga.

Szesnastu uczniów zmierzyło się z pytaniami dotyczącymi życia i pracy matematyka.

Najlepszy wynik otrzymali:

 • 60% - Dominik Pietrzak 1Tge
 • 60% - Patrycja Słupczewska 2wzf
 • 60% - Łukasz Widera 4 TGS
 • 60% - Wojciech Wołowczyk 4TGS

Już niebawem kolejny quiz. Zapraszamy.

„Wkręć się w pomaganie” – nakrętki dla Kacpra

nJedną z form pomocy udzielanej chorym dzieciom, jakie prowadzą: Szkolne Koło Wolontariatu i PCK, jest zbieranie plastykowych nakrętek. Dochód z ich sprzedaży pozwala sfinansować leczenie i rehabilitację chorych dzieci.

Cieszy fakt, że uczniowie naszej szkoły chętnie włączają się w tą akcję charytatywną. We wrześniu ubiegłego roku udało się przekazać rodzicom chorej Zosi 135kg nakrętek.

Czytaj więcej: „Wkręć się w pomaganie” – nakrętki dla Kacpra

Najważniejsza jest pamięć…

ab 7     Państwowe Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu zostało otwarte w 1947r. staraniem byłych więźniów KL Auschwitz w celu zachowania ,, po wsze czasy” pozostałości po byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz – Birkenau.

Czytaj więcej: Najważniejsza jest pamięć…

Konkurs Multimedialny o Żołnierzach Wyklętych

plakat Multimedialny Konkurs 1

regulamin

Szczegółowych informacji udziela p. Jolanta Skubala

 

Spotkanie z Rodzicami 24 stycznia 2018

Godziny spotkań i przydział klas - do pobrania

Quiz o Marku Zuckerbergerze

Bez tytułu

UWAGA! Wycieczka do Muzeum

Informacja dla wyjeżdzających 5 stycznia 2018r. do Muzeum Auschwitz-Birkenau:

 1. Zbiórka w szkole godz. 7.45
 2. Wyjazd autokarem z parkingu przed szkołą godz. 8.00
 3. Zwiedzanie ekspozycji 10.30-13.30
 4. Wyjazd powrotny z postojem na posiłek 14.00
 5. Planowany przyjazd do Lublińca-parking przed ZSZ-godz. 17.30

       Proszę wysłuchać prognozy pogody na piątek 5 stycznia i odpowiednio ciepło się ubrać.

       W razie nieobecności proszę o wcześniejsze poinformowanie organizatora lub sekretariat szkoły.

                                                                                                   Organizator:

                                                                                                 W. Majewski

Podliczono ANDZEJKOWY KĄCIK KAWOWY

a (1)     W poniedziałek, 18 grudnia w siedzibie ZR PCK w Lublińcu, komisyjnie otwarto puszkę kwestarską przeznaczoną dla naszego koła. Po podliczeniu okazało się , że zebrano kwotę przekraczającą 240 złotych!

   Podobnie jak w roku ubiegłym, kącik z kawą, herbatą oraz ciastkami przygotowanymi przez uczniów z klasy 2 tg, pod opieką pani Ireny Kompałowej , cieszył się powodzeniem wśród całej społeczności szkolnej a ,, ciastka z kremem …były palce lizać!”

Czytaj więcej: Podliczono ANDZEJKOWY KĄCIK KAWOWY

Duży sukces w trudnej Olimpiadzie.

2 2W eliminacjach szkolnych, które zostały rozegrane 7 listopada Beata uzyskała 15 a Marta 16 punktów na 20 do zdobycia. Rewelacji nie było ale motywacja do dalszej pracy tak. Dziewczyny przez kolejne 4 tygodnie przebrnęły przez 4 testy z pytaniami z zakresu chemii, biologii, technologii żywienia. To się opłaciło!

Czytaj więcej: Duży sukces w trudnej Olimpiadzie.

Wybrano nowy Zarząd SK PCK.

Wybrano nowe władze Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża w naszej szkole. Prezesem została Marta Ledwoń z kl. 2 wza, zastępcą Beata Kucharczyk z kl. 2 wza, skarbnikiem Łukasz Szymik z kl. 3 mps.

   Następnie przyjęto sprawozdanie z działalności za poprzedni rok oraz plan pracy koła na rok szkolny 2017/2018. Oto niektóre z zadań koła PCK:

Czytaj więcej: Wybrano nowy Zarząd SK PCK.

Nagroda dla Szkolnej Brygady KszyKszy Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu.

nagrodaBrygada KszyKszy Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu od 2015r. uczestniczy w licznych Szkoleniach i Zawodach Sportowo- Obronnych organizowanych przez Fundację Byłych Żołnierzy

i Funkcjonariuszy Sił Specjalnych SZTURMAN oraz Jednostkę Wojskową Komandosów w Lublińcu. W 2017r. Brygada uczestniczyła również w Mistrzostwach Sportowo- Obronnych na obiektach szkoleniowych Jednostki Wojskowej 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu.

Czytaj więcej: Nagroda dla Szkolnej Brygady KszyKszy Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu.

Quiz o WACŁAWIE SIERPIŃSKI rozstrzygnięty

sierpinskiW dniu 19.12 odbył się quiz dotyczący postaci Wacława Sierpińskiego.

Tylko siedmiu uczniów zmierzyło się z pytaniami dotyczącymi życia i pracy matematyka.

Najlepszy wynik otrzymał - 70% - Hanulok Krzysztof 4Tgs

Już niebawem kolejny quiz. Zapraszamy.

Organizator Jolanta Bomba

SZLACHETNA PACZKA

sz.p 1Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to,
kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II

Jak co roku w okresie świątecznym pomagamy innym. W tym roku wzięliśmy udział w akcji „Szlachetna Paczka”. Jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA.

Czytaj więcej: SZLACHETNA PACZKA

Cyfrowobezpieczni

IMG 0824W dniach 27.09.2017 oraz 13.12.2017 r. odbyły się szkolenia dla rodziców uczniów Technikum nr 3 w Lublińcu w ramach realizacji projektu „Cyfrowobezpieczni.pl”

Spotkania w formie warsztatów edukacyjno-informacyjnych przeprowadzone były przez szkolnego Mentora Panią Zofię Rodewald. Podczas spotkania zaprezentowano podstawowe problemy dotyczące cyberbezpieczeństwa

Czytaj więcej: Cyfrowobezpieczni

Mistrzostwa w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców

s 7W ciągu 5 dni od 30 listopada do 12 grudnia 2017 roku, po raz kolejny w Zespole Szkół Zawodowych w Lublińcu, rozegrane zostały Mistrzostwa w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Do rozgrywek przystąpiło 16 drużyn klasowych: 12 drużyn chłopców i 4 drużyny dziewcząt. Turniej rozegrano w jednej grupie dziewcząt i czterech grupach chłopców systemem „każdy z każdym”. W kategorii chłopców do finału wychodził tylko zdobywca I miejsca w grupie.

Czytaj więcej: Mistrzostwa w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców

Karna dla podopiecznych firmy Horda Apacza

2wzaKlasie 2wza też nie jest obojętny los porzuconych psiaków… w dniu 18.12.2018r. przekazaliśmy zakupioną przez siebie karmę (20 puszek i worek sypkiej -razem 32kg) oraz kości (psie przysmaki na zęby) dla podopiecznych firmy Horda Apacza.

„Obietnica pod jemiołą” - „The Mistletoe Promise” by Richard Paul Evans

Evans Obietnicapodjemiola 500pcxCo warto przeczytać w grudniu, gdy zbliżają się święta? „Obietnica pod jemiołą” amerykańskiego Mistletoe Promisepisarza R.P. Evans'a to strzał w dziesiątkę. Opowiada o pięknej historii miłosnej, a wszystko toczy się w magicznym klimacie Świąt Bożego Narodzenia. Główna bohaterka Ellise obawia się zbliżających się świąt. Do chwili, kiedy tajemniczy nieznajomy składa jej niezwykłą obietnicę… Samotna Ellise przystaje na nią, zaskakując nawet samą siebie. Czy jej serce zostanie uleczone? A może na jaw wyjdzie jej sekret sprzed lat? Miłego czytania!

"Wpływ czytania na rozwój dziecka"

sr 2W dniu 13.12.2017 przedstawiciele Samorządu Uczniwskiego Karolina Urbańczyk z klasy III wza i Jakub Brol z klasy II mps na spotkaniu z rodzicami przedstawili w ramach pedagogizacji rodziców prezentację na temat „Wpływu czytania na rozwój dziecka”. Podczas wystąpienia została zaakcentowana wartość terapeutyczna książki, istotna w pokonywaniu różnego rodzaju problemów dnia codziennego. Omówione zostały m.in. funkcje książki, jej rola w

Czytaj więcej: "Wpływ czytania na rozwój dziecka"

Aktywny wypoczynek w Parku Wodnym.

b 3Uczniowie naszej szkoły w dniu 11grudnia 2017r. spędzili miło ale także na sportowo czas na wycieczce w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach. Taki park toświetna zabawa, doskonała okazja do aktywnego wypoczynku, nabywania umiejętności oraz doskonalenia nauki pływania.

Czytaj więcej: Aktywny wypoczynek w Parku Wodnym.

Angielskie dyktando

dyktando

Odwiedził nas pan Marcin Tyburczy Fundacji Latarnia

fl 4W dniu 08.12.2017 r. naszą szkołę odwiedził pan Marcin Tyburczy Fundacji Latarnia.

Pan Marcin przeprowadził zajęcia profilaktyczne pt. „Poznaj prawdę, a prawda cię uwolni”. Wyjątkowy charakter zajęć wynikał z faktu, że prowadzący odnosił się do swoich własnych, niezwykle prawdziwych i dramatycznych doświadczeń, związanych z uzależnieniem i przemocą i kłamstwem. Spotkanie młodzieży Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu z panem Marcinem było poruszającą, zmuszającą do refleksji lekcją przestrogi.

Cale zajęcia przeplatane były utworami rapowymi autorstwa i wykonywane na żywo przez pana Marcina.

XXIV Festiwal Teatrów w Języku Angielskim im. Floriana Nowaka

Czy masz talent aktorski i w przyszłości myślisz o graniu w teatrze lub filmach? A może piszesz scenariusze i marzysz o karierze reżysera? Mówisz ładnie po angielsku? Jeżeli na wszystkie pytania odpowiedziałe/aś TAK, to właśnie Ciebie szukamy! Ruszyły eliminacje do Festiwalu Teatrów w języku angielskim,

Czytaj więcej: XXIV Festiwal Teatrów w Języku Angielskim im. Floriana Nowaka

Sylwia Kotara z klasy III TE najlepsza w szkole!!!

st7 grudnia 2017 r. w auli Zespołu Poklasztornego Parafii św. Zygmunta w Częstochowie odbyła się niecodzienna uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów – uczniom szkół ponadgimnazjalnych z rejonu Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie.

Czytaj więcej: Sylwia Kotara z klasy III TE najlepsza w szkole!!!

Wychowanie fizyczne na lodowisku.

kl 11Propagowanie sportu zimowego, aktywnego stylu życia,  integracja klasy oraz oczywiście dobra zabawa czyli wychowanie fizyczne na lodowisku. W takich zajęciach w dniu 08 grudnia 2017r. wzięły udział klasy IV TGS i I wzf . Uczniowie chętnie uczestniczą w zajęciach na lodowisku mogąc

Czytaj więcej: Wychowanie fizyczne na lodowisku.

Kolejny Quiz Matematyczny

sierpinski

Podwójne wyróżnienie dla naszej szkoły podczas V Lublinieckiej Gali Wolontariatu

gala 2(zdjęcia dzięki uprzejmości Mateusza Zawadki z portalu Lubliniec Info)

04.12.2017r., grupa uczniów zaangażowanych w Szkolnym Kole Wolontariatu, razem z opiekunami, Adamem Pietrygą i Sławomirem Domańskim wzięła udział w V Lublinieckiej Gali Wolontariatu, w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu. Z radością przyjęliśmy podwójną nominację w kategorii grupowej. Wyróżnieni zostali nauczyciele – mgr Sławomir Domański i mgr Adam Pietryga, zgłoszeni do Gali przez Zakład Karny w Lublińcu,

Czytaj więcej: Podwójne wyróżnienie dla naszej szkoły podczas V Lublinieckiej Gali Wolontariatu

Zapraszamy

recyt.grudzien.2017

Spotkanie z Rodzicami 13 grudnia

Godziny spotkań i przydział klas - do pobrania

Szkolny konkurs MATEMATYCZNO-ARTYSTYCZNY rozstrzygnięty!

IMG 20171203 202556Po burzliwych obradach jury wyłoniło zwycięzców szkolnego konkursu na kartkęIMG 20171203 202544 bożonarodzniową.

Przyznano jedno 1 miejscje, które zdobył Stiven Mrugała z klasy 2 wzf

oraz trzy wyróżnienia:

Czytaj więcej: Szkolny konkurs MATEMATYCZNO-ARTYSTYCZNY rozstrzygnięty!

KONKURS POEZJI PATRIOTYCZNEJ

   kp1    W piątek, 17 listopada 2017 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu odbyła się IX edycja konkursu poezji patriotycznej. Przybyłych gości powitała panikp2 dyrektor Katarzyna Dworok, Na konkurs przybyli również pan poseł na Sejm VIII kadencji RP -Andrzej Gawron wraz z dyrektorem biura poselskiego oraz pani Zofia Myślińska- emerytowana polonistka i poetka,

Czytaj więcej: KONKURS POEZJI PATRIOTYCZNEJ

Światowy Dzień Walki z HIV i AIDS

aid 638632437W dniu 01.12.2017 r pedagodzy Zespołu Szkół Zawodowych we współpracy

i współdziałaniu z uczniami przygotowali symboliczne obchody „Swiatowego Dnia Walki z HIV i AIDS”. Polegały one na tym, że uczniowie rozdawali swoim kolegom

i koleżankom ulotki zawierające krótka informacje o profilaktyce i zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusa, przeprowadzono także krótkie ankiety dot. tematyki. Dzięki tej akcji, być może choć na chwilę młodzież poddała się refleksji, jakie szkody i spustoszenia w organizmie ,a tym samym życiu mogą być udziałem wirusa .

Film "To"

TO okładka książkiKlasa II TGE i II wzs miały możliwość w Multikinie Katowice w dniu 19.10.2017 obejrzeć film „To", nakręcony na podstawie powieści Stephena Kinga – mistrza powieści grozy. Dzięki wyjazdowi na seans, wzrosło wśród młodzieży zainteresowanie powieściami tego pisarza i zachęciło do wypożyczania w naszej bibliotece książek przez niego napisanych. Opiekunami podczas wyjazdu były Pani Aleksandra Liberka-Brzezina, Pani Jolanta Skubala i Pani Katarzyna Stemarowicz.

Link do opisu książki: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4800057/to

Quiz o GOTTFRIEDZIE WILHELMIE LEIBNIZU rozstrzygnięty

LeibnizW dniu 27.11 odbył się quiz dotyczący postaci Gottfrieda Wilhelma Leibniza.

Tylko siedmiu uczniów zmierzyło się z pytaniami dotyczącymi życia i pracy matematyka.

Najlepszy wynik otrzymali:

 • 80% - Widera Łukasz 4Tgs
 • 80% - Słoma Kamil 4Tgs

Czytaj więcej: Quiz o GOTTFRIEDZIE WILHELMIE LEIBNIZU rozstrzygnięty

Warsztaty „OD SMYKA DO ELEKTRYKA” 2017

sm 4725.10.2017 w zaprzyjaźnionym przedszkolu „Wyspa szkrabów” w Lublińcu rozpoczęliśmy II edycję warsztatów „Od smyka do elektryka”. Młodzież ucząca się w zawodzie fryzjer odwiedziła grupę „Rekinków” aby opowiedzieć im o tym zawodzie. Weronika z kl. III wzf i Oliwia z kl. I fs przeczytały przedszkolakom bajkę o pajacyku, który został fryzjerem. Damian i Dominika z kl. III wzf i Justyna z kl. II wzf pokazali dzieciom szczotki, wałki, nożyczki i wszystkie te przybory, które są potrzebne fryzjerowi do pracy. Klaudia i Weronika z kl. III wzf opowiedziały

Czytaj więcej: Warsztaty „OD SMYKA DO ELEKTRYKA” 2017

Test na 100 lecie niepodległości.

Odzyskanie niepodległości logo 702x336Ogłaszamy konkurs historyczny dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Tematem przewodnim są narodziny niepodległej Polski w 1918roku.

     Przez kolejnych 10 miesięcy, począwszy od listopada 2017r. do października 2018r., na tablicy przy sali nr 17 prezentowane będą materiały z zakresu polskiej historii, literatury i sztuki związane z tematyką konkursu. Z tych materiałów przygotowane zostaną pytania do testu, który wyłoni zwycięzców w dniu 7 listopada 2018r.

Czytaj więcej: Test na 100 lecie niepodległości.

Jeszcze raz o akademii z okazji Święta Niepodległości.

s 4Uczniowie klasy 3 tge: Maciej Koloch, Patrycja Cieniawska i Monika Seget przez dwa lata godnie reprezentowali szkołę i społeczność uczniowską w uroczystościach z udziałem pocztu sztandarowego szkoły.

Czytaj więcej: Jeszcze raz o akademii z okazji Święta Niepodległości.

Warsztaty w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Józefa Lompy w Lublińcu i nie tylko…

b 2Uczniowie klasy III wzb z opiekunami Aleksandrą Liberka-Brzezina i Katarzyną Stemarowicz w dniu 20.11.2016 mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach przygotowanych przez panią Ninę Krupińską z Miejsko Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublińcu. Młodzież została zapoznana z działalnością placówki i jej księgozbiorem. Uczniowie wzięli również udział w krótkich zajęciach dotyczących warsztatu informacyjnego biblioteki.

Czytaj więcej: Warsztaty w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Józefa Lompy w Lublińcu i nie tylko…

IV TGS zwycięzcą w „Konkursie czytelniczym dla całej klasy w roku szkolnym 2016/2017”

o 14Po długich tygodniach niepogody i wielkiej niepewności czy się uda…?

Nastąpił piękny słoneczny poranek w dniu 18.10.2017, kiedy to klasa IV TGS wzięła udział w długo planowanym ognisku, będącym GŁÓWNĄ NAGRODĄ w „Konkursie czytelniczym dla całej klasy”. Wszyscy uczniowie doskonale się bawili odpoczywając na łonie natury, a dzięki uprzejmości właścicieli Piekarni Cukierni Brzezina z Lublińca oraz Panu Janowi Berbesz właścicielowi Zakładu Masarskiego z Kochanowic

Czytaj więcej: IV TGS zwycięzcą w „Konkursie czytelniczym dla całej klasy w roku szkolnym 2016/2017”

"Pies Baskerville'ów" - The Hound of the Baskervilles A.C.Doyle

houndTym razem zachęcam do przeczytania powieści detektywistycznej. Najsłynniejszy na świecie detektyw, Sherlock Holmes wraz z Dr Watson'em, stają w obliczu zagadki. Nad rodem Baskervilleów ciąży klątwa - za sprawą demonicznego psa pojawiającego się w rodowej posiadłości ginie sir Charles.

Czytaj więcej: "Pies Baskerville'ów" - The Hound of the Baskervilles A.C.Doyle

WARSZTATY „Od smyka do elektryka”

b 316.10.2017 podsumowaliśmy warsztaty „Od smyka do elektryka”, które odbywały się w Lublińcu w Przedszkolu „Wyspa Szkrabów” w roku szkolnym 2016/2017. Dzięki uprzejmości Pani Ewy Świerc, Dyrektor Przedszkola „Wyspa szkrabów”, było słodko i pysznie, ponieważ spotkanie odbyło się w lodziarni pizzerii Monte Negro.

Bardzo dziękujemy za sponsorowanie tego spotkania.

Wolontariat klasy III mps.

s 6Można powiedzieć, że zdążyli przed zimą. Kolejna akcja klasy III mps miała miejsce w dniu 20.11.2017r. , tym razem chłopaki ocieplali zagrody czworonożnych podopiecznych Firmy Horda Apacza. Tradycyjnie zakupiliśmy karmę dla psiaków i przekazaliśmy opiekunowi zwierząt. Dziękujemy Pani Izabeli,

Czytaj więcej: Wolontariat klasy III mps.

Narodowe Święto Niepodległości w Zespole Szkole Zawodowych w Lublińca

aka89-go listopada uroczystym apelem uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości, którego 99 rocznica przypadała na 11-ego listopada. Uroczystość ta rozpoczęła czas oczekiwania na wielki jubileusz stulecia niepodległości.

Akademia, której przewodnim hasłem był cytat z „Konrada Wallenroda” „Pieśń ujdzie cało”, ukazała rolę poezji patriotycznej w kształtowaniu świadomości narodowej Polaków. Uczniowie recytowali utwory Jana

Czytaj więcej: Narodowe Święto Niepodległości w Zespole Szkole Zawodowych w Lublińca

ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH W LUBLIŃCU 13–19.11.2017 r.

k 2Jest organizowany od 2008 r. w ponad 160 krajach świata, w tym w Polsce. Koordynatorem ŚTP w Polsce jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Ta międzynarodowa kampania ma promować świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. To również święto tych, którzy nie boją się ryzyka i przełamują bariery

Czytaj więcej: ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH W LUBLIŃCU 13–19.11.2017 r.

Quiz matematyczny

qiuz.mat1

EUROELEKTRA - edycja 2017/2018

mOrganizatorem Olimpiady jest Stowarzyszenie Elektryków Polskich z siedzibą w Warszawie.   

W dniu 08.11.2017r. odbyły się w naszej szkole zawody I stopnia - szkolne

XX OLIMPIADY WIEDZY ELEKTRYCZNEJ I ELEKTRONICZNEJ "EUROELEKTRA",

w elektrycznej grupie tematycznej. Zawody Olimpiady mają charakter indywidualny.

Czytaj więcej: EUROELEKTRA - edycja 2017/2018

Wycieczka na Śląskie Targi Książki w Katowicach

tk 4Za nami trzecia edycja Śląskich Targów Książki organizowanych wMiędzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W dniu 10.11.2017 pod opieką Pani Katarzyny Wołowiec i Pani Katarzyny Stemarowicz już po raz drugi uczniowie naszej szkoły, tym razem z klasy I TGE, I fs i II wzs byli uczestnikami tego ogólnopolskiego wydarzenia kulturalnego, skierowanego do miłośników literatury.

Czytaj więcej: Wycieczka na Śląskie Targi Książki w Katowicach

Losy żołnierza - edycja 2017

     Tegoroczna edycja ogólnopolskiego konkursu historycznego ,, Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” im. Mjr Marka Gajewskiego obejmuje okres od 1887 do 1922. To bardzo ciekawy fragment historii Polski , bo związany z walką o odzyskanie utraconej niepodległości w latach I wojny światowej oraz z walkami o granice państwa.

Czytaj więcej: Losy żołnierza - edycja 2017

Zachęcany do udziału

W nietypowym konkursie MATEMATYCZNYM

Szczegóły na stronie www.mwo.usz.edu.pl

mat 37d2ce62a3 7cbc1e06d2.jpg

Zgłoszenia do 15 listopada 2017r.

Czekają super nagrody

Konkurs Matematyczny

mat art

Uroczyste wręczenie Świadectw Czeladniczy

pW dniu 26 listopada odbyło się uroczyste wręczenie świadectw czeladniczy w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych. Świadectwa wręczał Starszy Cechu Józef Jasica, kierownik Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Lublińcu Eugeniusz Pradela oraz kierownik szkolenia praktycznego Renata Pruska.

Życzy dalszych sukcesów zawodowych.

Występ na VIII Mini Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej.

k 1„Gdzie słyszysz śpiew tam idź, tam dobre serca mają, źli ludzie wierzaj mi, Ci nigdy nie śpiewają”. (J. W. Goethe)

Dnia 18.10.2017r., jak co roku, odwiedziliśmy zaprzyjaźniony z naszą szkołą Dom Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” w Lublińcu. Okazją do spotkania z mieszkańcami był organizowany co roku VIII Mini Festiwal Piosenki Religijnej.

Czytaj więcej: Występ na VIII Mini Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej.

2 wza uczciła pamięć poległych żołnierzy.

cw 2W Zaduszki 2.11 przedstawiciele klasy 2wza złożyli kwiaty i zapalili symboliczny znicz na Cmentarzu Wojskowym w Lublińcu. Tym skromnym gestem uczcili pamięć bohaterów przy okazji zbliżającego się Święta Niepodległości.

Brygada KszyKszy na dwudniowym szkoleniu w Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu.

 

Bieg Patrolowy czyli szkolenie militarne to kolejne zmagania naszej Brygady Kszykszy.

W dniach 2 i 3 listopada 2017r. nasza Brygada uczestniczyła w szkoleniu w Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu. Szkolenie w dniu 2 listopada składało się z teorii czyli nauki topografii wojskowej oraz wyznaczania

Czytaj więcej: Brygada KszyKszy na dwudniowym szkoleniu w Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu.

Z Różańcem w Klubie Seniora.

r 3Dnia 30 października odwiedziliśmy podopiecznych z „Klubu Seniora” w Lublińcu. Przebywające tam osoby starsze, samotne i niepełnosprawne wysłuchały krótkiej katechezy na temat historii Różańca. Razem z nami modliły się, śpiewały, słuchały piosenek religijnych. Zobaczyły ciekawą prezentację multimedialną o Różańcu.

Czytaj więcej: Z Różańcem w Klubie Seniora.

Mistrzostwa Klas Trzecich w Piłkę Nożną

pn 5W dniu 31.10.2017 odbyły się w naszej szkole po raz pierwszy Mistrzostwa Klas Trzecich w Piłkę Nożną. W zawodach wzięły udział klasy: 3 TE, 3 WZB, 3 MPS, 3 WZS.

Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym” zgodnie z kolejnością losowania kapitanów. Piłkarze nie wystraszyli się niskiej temperatury i pokazali na boisku bardzo solidną i dobrą grę. Atmosferę jak zawsze podgrzewała walka o pierwsze miejsce.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Klas Trzecich w Piłkę Nożną

Mistrzostwa Rejonu w Tenisie Stołowym

ts 9W poniedziałek 30.10.2017 rozegrano w naszej szkole Mistrzostwa Rejonu w Tenisie stołowym w ramach rozgrywek SZS. Do turnieju przystąpiła reprezentacja chłopców ZS im Adama Mickiewicza w Lublińcu, reprezentacja dziewcząt ZSO-T w Lublińcu, reprezentacja chłopców ZSTiO w Tarnowskich górach oraz reprezentacja dziewcząt CEEH w Tarnowskich górach.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Rejonu w Tenisie Stołowym

Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

t 1W poniedziałek 16.10.2017 rozegrano w naszej szkole Mistrzostwa Powiatu w Tenisie stołowym w ramach rozgrywek SZS. Do turnieju przystąpiła reprezentacja ZS im Adama Mickiewicza w Lublińcu, reprezentacja ZSO-T w Lublińcu oraz reprezentacja ZSZ w Lublińcu.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

III mps w Firmie Horda Apacza.

w 14Miotły, łopaty, taczka , grabie i oczywiście siła rąk – czyli pomoc dla czworonożnych podopiecznych Firmy Horda Apacza. W takiej akcji uczestniczyli w dniu 24.10.2017r. uczniowie klasy III mps. Z wielkim zaangażowaniem wysprzątane zostały boksy czworonogów i budy ocieplone na zimę.

Czytaj więcej: III mps w Firmie Horda Apacza.

OLIMPIADA WIEDZY TECHNICZNEJ- edycja XLIV

Organizatorem Olimpiady Wiedzy Technicznej jest :
„ Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT ”
Patronem OWT jest Minister Gospodarki

            W dniu 2010.2017r. odbyły się w naszej szkole zawody I stopnia - szkolne

XLIV edycji OLIMPIADY WIEDZY TECHNICZNEJ - rok szkolny 2017 / 2018 .

Zawody Olimpiady Wiedzy Technicznej mają charakter indywidualny.

Czytaj więcej: OLIMPIADA WIEDZY TECHNICZNEJ- edycja XLIV

Dzień seniora

ds 3W dniu 21.10.2017 uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu brali udział w uroczystościach Dnia Seniora zorganizowanych dla seniorów z Powiatu Lublinieckiego przez miasto Lubliniec. Na tę okazje uczniowie przygotowali drobne urocze upominki dla zaproszonych gości w postaci paczuszek ze słodkościami oraz najlepszymi życzeniami.

Czytaj więcej: Dzień seniora

Światowy Dzień Godności 18.10.2017

dgodnosciW dniu 18 października 2017 w naszej szkole odbyły się obchody Swiatowego Dnia Godności, oprócz gazetki ściennej przygotowanej przez członków SU w całej szkole rozwieszono krótkie informacje na temat ego ważnego dnia. W dniu tym pedagog szkolny przeprowadził także zajęcia z uczniami klas III tge (22 os.) oraz I fs (33 os.) dot. w/w tematyki.

Nowe lektury anglojęzyczne w bibliotece!

12  43

Serdecznie zapraszamy do wypożyczania nowych lektur: 

The Last of the Mohicans (Ostatni Mohikanin) J.F Cooper

The Portrait of Dorian Gray (Portret Doriana Graya) O. Wilde

The Hound of the Baskervilles (Pies Baskerville’ów) A.C. Doyle

A Midsummer Night's Dream (Sen Nocy Letniej) W. Szekspira

Czytaj więcej: Nowe lektury anglojęzyczne w bibliotece!

"Ostatni Mohikanin" - "The Last of the Mohicans"

mohicansKolejną klasyką godną polecenia jest powieść historyczno-przygodowa amerykańskiego pisarza J.F. Cooper'a. Jest to jedna z Pięciu Ksiąg Przygód Sokolego Oka przeznaczona dla osób lubiących czytać o tematyce indiańskiej. W czasie wojny francusko-angielskiej w Ameryce, w połowie XVIII wieku, Sokole Oko oraz jego przyjaciele

Czytaj więcej: "Ostatni Mohikanin" - "The Last of the Mohicans"

Wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego

W dniu 16.10.2017 r. odbyło się spotkanie SU podczas którego dokonano wyboru opiekuna Samorządu Uczniowskiego

Wybory zostały przeprowadzone w sposób pośredni.

Opiekuna wybrał organ reprezentujący samorząd uczniowski – zarząd w składzie:

Przewodniczący szkoły: Paulina Kultys klas III Tge

I Zastępca przewodniczącego: Karolina Urbańczyk klasa III wza

Sekretarz : Kamila Seliga klasa III wzb

Wybrany opiekun: mgr Zofia Rodewald

Zastępca: mgr Katarzyna Stemarowicz

Mistrzostwa Klas Drugich w Piłkę Nożną

p 1W dniu 12.10.2017 odbyły się w naszej szkole po raz pierwszy Mistrzostwa Klas Drugich w Piłkę Nożną. W zawodach wzięły udział klasy: 2 TGe, 2 WZF, 2WZS, 2MPS, 2WZA.

Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym” zgodnie z kolejnością losowania kapitanów. Bardzo zacięte i wyrównanane mecze do ostatniego „starcia” drużyn nie pozwalały wyłonić

Czytaj więcej: Mistrzostwa Klas Drugich w Piłkę Nożną

Dzień Edukacji Narodowej

dzen 7W dniu 13.10.2017 r. Samorząd Uczniowski przygotował akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Oprócz części oficjalnej odbył się zabawny konkurs wiedzy o szkole „ Jeden z pięciu” w którym mieli okazję wykazać się nauczyciele. Nie obyło się bez wręczenia statuetek w corocznym plebiscycie „Jolanty”. Statuetki przyznano w kategoriach:

Czytaj więcej: Dzień Edukacji Narodowej

Rozpoczęcie Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej 2017 – film „Syn Szawła” 17.10. 2017

f 1Już po raz ósmy Zespół Szkół Zawodowych uczestniczy w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”. W tym roku będziemy spotykać się z kinem na najwyższym poziomie artystycznym w ramach cyklu „Analiza filmu”, gdzie uczniowie będą mogli przyjrzeć się strukturze dzieła filmowego i filmowym środkom wyrazu. Jako pierwszy film zaprezentowany został wybitny obraz na temat Shoah - „Syn Szawła”

Czytaj więcej: Rozpoczęcie Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej 2017 – film „Syn Szawła” 17.10. 2017

„Proobronni 17” – zmagania Brygady KszyKszy.

 

Kolejny udział i kolejny sukces naszej Brygady KszyKszy w Zawodach Sportowo-Obronnych „Proobronni 17”. Zawody obejmowały konkurencje zespołowe, które są sprawdzianem umiejętności ogólnowojskowych członków organizacji proobronnych, uczniów klas mundurowych i młodzieży akademickiej studiującej na kierunkach bezpieczeństwo wewnętrzne lub obrona narodowa.

Czytaj więcej: „Proobronni 17” – zmagania Brygady KszyKszy.

UWAGA WYCIECZKA

Wycieczka dla uczniów klas drugich do Muzeum Auschwitz-Birkenau została zaplanowana na 5 stycznia 2018r. (piątek). Zapisy i wpłaty przyjmuje pan Wojciech Majewski.

Przemysław Bluszcz dla uczniów ZSZ w Lublińcu

 

Już po raz siódmy w Częstochowie odbywa się Festiwal Dekonstrukcji Słowa CZYTAJ, na którym swoją obecność zaznaczają nauczyciele ZSZ w Lublińcu. Tegoroczna edycja jest bogata w wiele atrakcji, m.in 16 i 17 października odbyły się warsztaty „Czytaj albo giń” prowadzone przez aktora teatralnego i filmowego Przemysława Bluszcza, który gorąco namówił uczniów naszej szkoły do tego, aby czytali książki.

Kolejny sukces biegaczy

1 111 października w Parku Miejskim w Tarnowskich Górach odbyły się rejonowe sztafetowe biegi przełajowe. Organizatorem zawodów był Salezjański Ośrodek Szkolno - Wychowawczy. W zawodach udział wzięło 11 szkół z powiatu tarnogórskiego oraz lublinieckiego m.in.: SOSW Tarnowskie Góry, I LO im S. Sempołowskiej Tarnowskie Góry, II LO im. S. Staszica Tarnowskie Góry, LO Radzionków, LO im. A. Mickiewicza Lubliniec, ZSZ Lubliniec, ZSG -H tarnowskie Góry.

Czytaj więcej: Kolejny sukces biegaczy

Nasi uczniowie najlepsi w Biegu „O Nóż Komandosa”

komandos6 października na Stadionie Miejskim oraz w Parku Miejskim odbył się po raz XXI Bieg Przełajowy "O Nóż Komandosa”. W biegu w podziale na kategorie wiekowe w sumie wystartowało 875 uczestników. Tym razem ZSZ reprezentowało 26 uczniów (19 z klas zawodowych i 7 z Technikum), konkurowali oni z rówieśnikami z innych szkół ponadgimnazjalnych m.in. z Lublińca, Częstochowy, Łowicza. Dziewczęta i chłopcy mieli do pokonania dystans aż 2,8 km.

Czytaj więcej: Nasi uczniowie najlepsi w Biegu „O Nóż Komandosa”

Najlepsze Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

DzEN2017

Kursy w roku szkolnym 2017-2018

Harmonogram kursów na cały rok szkolny 2017-2018 znajduję się w zakładce KURSY

Warsztaty wolontariatu 2017

m 9W pierwszych dniach października w naszej szkole odbyło się spotkanie z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu z panią Iwoną Mańką pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lublińcu. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas I fs i III mps pod opieką opiekunów szkolnego koła wolontariatu Adama Pietrygi i Wiesława Szuty.

Czytaj więcej: Warsztaty wolontariatu 2017

Cyfrowobezpieczni.pl

W dniu 27.09.2017 r. podczas pierwszych w tym roku szkolnym spotkań z rodzicami odbyły się prelekcje dla rodziców dot. bezpieczeństwa w internecie związane z udziale szkoły w projekcie Cyfrowobezpieczni.pl. Podczas spotkania zaprezentowano film w celu krótkiego zapoznania z tematyką spotkania. Pedagog szkolny poruszył kwestie rodzai cyberprzemocy, zagrożeń oraz profilaktyki i możliwych sposobów reagowania na jej przejawy. Rodzice zostali uzbrojeni w cenną w wiedzę oraz broszury informacyjne. Prowadząca szkolny projekt: Zofia Rodewald

plakat

Dzień Chłopaka 2017

d 3W dniu 29.09.2017 r. członkinie Samorządu Szkolnego zorganizowały szkolne obchody Dnia Chłopaka z tej okazji dziewczęta przygotowały dla Chłopców całej szkoły drobne, symboliczne upominki oraz składały życzenia wszystkiego najlepszego.

Centrum Nauki Kopernik

ck

Języki obce na naszej stronie internetowej!

Zapraszamy wszystkich to odwiedzania naszego nowopowstałego "Kącika językowego", w którym możecie poszerzać wiedzę z języka angielskiego i niemieckiego. Znajdziecie tam m.in.: piosenki, słownictwo, ciekawostki, zagadnienia do matury, ćwiczenia gramatyczne, materiały do konkursów i wiele wiele innych :-) Zajrzyjcie już teraz, czekają na was piosenki!

WF w ZSZ

 

 

VI Obchody „ŚWIĘTA WETERANA” w Garnizonie Lubliniec „SPOTKANIE POKOLEŃ” 2017

Już po raz szósty w Lublińcu odbyło się spotkanie pokoleń - Dzień Weterana - wydarzenie niesamowite, bo i biorą w nim udział niezwykli ludzie. Dzień Weterana o niebywała okazja, by spotkać się z żywą historią, weteranami batalionów Miotła, Zośka i Parasol. Uczniowie naszej szkoły, Sebastian Kuśmierz i Kacper Stadnicki z klasy III Te i Mikołaj Jaskuła z klasy II wzs - szczęśliwcy,

Czytaj więcej: VI Obchody „ŚWIĘTA WETERANA” w Garnizonie Lubliniec „SPOTKANIE POKOLEŃ” 2017

Szkolny Turniej Tenisa Stołowego.

t 328 września 2017 r. w Zespole Szkół Zawodowych odbył się szkolny turniej tenisa stołowego. W zawodach brało udział 17 uczniów z klas Technikum oraz Szkoły Branżowej I stopnia. Turniej rozegrany został w 2 grupach dziewcząt oraz 2 grupach chłopców. Zdobywcy 1 i 2 miejsca w grupach rozegrali mecze systemem pucharowym o medalowe pozycje.

Czytaj więcej: Szkolny Turniej Tenisa Stołowego.

Uwaga! Kolejna edycja konkursu I KNOW AMERICA!

Jeżeli wiesz o Stanach Zjednoczonych na prawdę dużo i interesujesz się wszystkim, co dotyczy tego kraju, ten konkurs jest właśnie dla Ciebie! Zgłoś się, weź udział, a może właśnie Tobie się uda?! Regulamin i zaproszenie w załącznikach. Więcej informacji na stronie: http://www.knowamerica.pl/

Zgłoszenia u nauczycieli j. angielskiego.

Good luck!

plakat      regulamin

Druga edycja „Pasji czytania” w lublinieckim więzieniu

p 7W zeszłym roku akcja „Pasja czytania”, którą w lublinieckim więzieniu dla kobiet rozpoczął Zespół Wolontariatu i Zespół Humanistyczny ZSZ Lubliniec, cieszyła się dużą popularnością. Zebraliśmy wiele pochwał i wyrazów wdzięczności od pracowników więzienia i osadzonych.

27-ego września rozpoczęliśmy kolejny cykl tych spotkań.

Czytaj więcej: Druga edycja „Pasji czytania” w lublinieckim więzieniu

Mistrzostwa Klas Pierwszych w Piłkę Nożną

n 1W dniu 29.09.2017 odbyły się w naszej szkole po raz pierwszy Mistrzostwa Klas Pierwszych w Piłkę Nożną. Oprócz rywalizacji sportowej celem turnieju byłą integracja klas pierwszych. W zawodach wzięły udział klasy: 1 TG, 1 WZB, 1 WZA i 1 MPS

Czytaj więcej: Mistrzostwa Klas Pierwszych w Piłkę Nożną

Wycieczka do Muzeum Śląskiego w Katowicach

m 4W dniu 26.09.2017 odbyła się wycieczka grupy młodzieży z ZSZ w Lublińcu do Katowic, której głównym celem było zwiedzenie Muzeum Śląskiego. Byłą kopalnię węgla zamieniono w unikatową kopalnię kultury, udostępniając bogate i różnorodne kolekcje na głębokości 14 metrów pod powierzchnią terenu.

Czytaj więcej: Wycieczka do Muzeum Śląskiego w Katowicach

Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie – alkogogle

p 9Dnia 29.09.2017r uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu, uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych zatytułowanych „ Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie – alkogogle”, które przygotował i poprowadził młodszy aspirant Michał Sklarczyk, z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Czytaj więcej: Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie – alkogogle

Integracja, Dzień Chłopaka i Niebieskie Migdały.

n 1Dziś Ja przewodniczący klasy 2 wza wybrałem się na pyszny wypad integracyjny wraz ze swoją klasą, naszym nowym bombowym wychowawcą i panią bibliotekarką do Niebieskich Migdałów,

Czytaj więcej: Integracja, Dzień Chłopaka i Niebieskie Migdały.

Harmonogram Kursów - LISTOPAD

Harmonogram Kursów dla zawodów: cukiernik, elektryk, sprzedawca, stolarzcukiernik, elektryk, sprzedawca, stolarz

 

Dzień Chłopaka

dc 3W dniu 29.09.2017 r. członkinie Samorządu Szkolnego zorganizowały szkolne obchody Dnia Chłopaka z tej okazji dziewczęta przygotowały dla Chłopców całej szkoły drobne, symboliczne upominki oraz składały życzenia wszystkiego najlepszego.

Najlepsze życzenia dla chłopaków

DZchlopaka

Kurs spadochronowy dla brygady militarnej Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu.

 

Zajęcie medalowego miejsca w Zawodach Sportowo-Obronnych „Proobronni 16” zagwarantowało naszej brygadzie militarnej udział w dniach 20-24 września 2017r.w Podstawowym Kursie Spadochronowym – strefa skoków spadochronowych ( lotnisko Rudniki- aeroklub Częstochowa). Celem tego kursu było przygotowanie osób biorących w nim udział do samodzielnego wykonywania skoków spadochronowych. Organizatorem kursu była Fundacja Byłych Żołnierzy i Funkcjonariuszy Sił Specjalnych” Szturman”

Czytaj więcej: Kurs spadochronowy dla brygady militarnej Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu.

Akacja “SPRZĄTANIE ŚWIATA” w ZSZ Lubliniec wrzesień 2017r.

„Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the Worldwywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza.

W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

Czytaj więcej: Akacja “SPRZĄTANIE ŚWIATA” w ZSZ Lubliniec wrzesień 2017r.

26 września EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Myślę, że każdy z Was już wie, jak ważne są języki obce w dzisiejszym świecie. 26-go września Rada Europy, która ustanowiła ten dzień, zachęca nas do ich nauki. Zajrzyjcie na oficjalną stronę Europejskiego Dnia Języków Obcych: http://edl.ecml.at/Home/tabid/1455/language/en-GB/Default.aspx i rozwiążcie krótki quiz:

Czytaj więcej: 26 września EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Książka na wrzesień

dorian

W tym miesiącu chcę Wam polecić jedną z moich ulubionych powieści 
Oskara Wilde'a
„Portret Doriana Graya” (The Picture of Dorian Gray).
Dorian, obdarzony niespotykanym pięknem młodzieniec, poznaje malarza
Basila Hallwarda,
który pragnie namalować jego portret.

Czytaj więcej: Książka na wrzesień

Targi Stolarskie 2017

ts 4W dniu 14.09.2017 tradycyjnie już uczniowie klas II wzs i III wzs 
uczący się w zawodzie stolarz, brali udział w Międzynarodowych
Targach maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego
i Meblarskiego DREMA 2017 w Poznaniu.

Czytaj więcej: Targi Stolarskie 2017

Kurs dokształcania zawodowego:

blacharz samochodowy , st 3 : 2.10-28.10.2017

Brygada Militarna Zespołu Szkół Zawodowych w XXIII Mistrzostwach Sportowo- Obronnych Stowarzyszeń Młodzieżowych o Puchar Ministra Obrony Narodowej.

 

Na obiektach szkoleniowych Jednostki Wojskowej 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu w dniach 13-16.09.2017r.odbyły się XXIII Mistrzostwa Sportowo- Obronne Stowarzyszeń Młodzieżowych o Puchar Ministra Obrony Narodowej w których wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu. Udział w Mistrzostwach umożliwił naszej młodzieży organizator mistrzostw- Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „ Commando”. W Mistrzostwach wzięło udział 27 drużyn z całej Polski.

Czytaj więcej: Brygada Militarna Zespołu Szkół Zawodowych w XXIII Mistrzostwach Sportowo- Obronnych Stowarzyszeń...

UWAGA!!!

kiermasz podrecznikow

Spotkanie z rodzicami - 27 września

Godziny spotkań i przydział klas - do pobrania

Egzamin Czeladniczy w zawodzie CUKIERNIK

egz.cuk. 11

 

 Zapraszamy do GALERII

Stypendium Szkolne

Uprzejmie informujemy, że od 1 do 15 września 2017r. rodzice uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej mogą składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Lublińcu wnioski o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym - stypendniu szkolnego na rok szkolnym 2017/2018.

wniosek można pobrać w MOPS-ie lub u pedagogów szkolnych

 

Rządowy program pomocy uczniom w 2017 r.

"Wyprawka Szkolna"

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

odbędzie się 4 września

dla klas 1  o godzinie 10:00 na sali gimnastycznej

dla pozostałych klas o godzinie 9:00 w salach lekcyjnych

przydział sal

 

Harmonogram egzaminów poprawkowych

28-29 sierpnia 2017r. word

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1838785
Sunday the 7th. Custom text here