Commonwealth Day March 12th 2018 - Dzień Wspólnoty Narodów

Drukuj

commonWspólnota Narodów (ang. The Commonwealth, także Commonwealth of Nations) to międzynarodowa organizacja powstała w 1931, gdy przyjęty został Statut Westminsterski. Obecnie zrzesza ona niepodległe kraje, z których większość była w ubiegłych wiekach częścią brytyjskiego imperium kolonialnego. Część z nich to dawne dominia brytyjskie.

Z tej okazji w Westminster Abbey odbywają się uroczystości, w których udział biorą przedstawicieleq cday krajów Wspólnoty. W tym roku na uroczystościach mogliśmy też oglądać sporą reprezentacje rodziny królewskiej na czele z królową.

Commonwealth Day – an opportunity to celebrate the links between Commonwealth communities across the world. The day is being marked with a service at Westminster Abbey, and a reception at Marlborough House.

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1883420
Wednesday the 15th. Custom text here