Udane Zawody w Katowicach

1 1Śląski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizował Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK . Zawody rozegrano 16 maja (sobota) w Parku Kościuszki w Katowicach.

Wśród biorących udział była drużyna naszej szkoły złożona z uczniów klasy 1 mps- to ci sami ratownicy, którzy zwyciężyli zawody rejonowe w Lublińcu: Mariusz, Robert, Tomasz, Dominik i Marcin.

Czytaj więcej...

II Miejsce Doroty w Konkursie „Komandosi w Wojsku Polskim – Misja w Afganistanie”.

pa040666Dnia 3 października 2014r., podczas Pikniku „Nasza Armia w Naszym Mieście”, połączonego z Biegiem o Nóż Komandosa, na stadionie Sparty Lubliniec, rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. „Komandosi w Wojsku Polskim”, o Puchar Grand Prix Dowódcy Jednostki Wojskowej.

Czytaj więcej...

Najlepsi z najlepszych w Warszawie.

1 16W dniach 11-13 czerwca 2015r.został rozegrany w Warszawie etap centralny XX Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego ,, Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy.”

Przez czwartek i piątek 66 uczestników konkursu rywalizowało ze sobą w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjalnych i zasadniczych szkol zawodowych w 5 konkurencjach.

Czytaj więcej...

Dominik Bogus, uczeń klasy 3 wza został laureatem XX Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego ,, Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Od Cedyni do Orszy”.

logo konkursu16 kwietnia szczęśliwy dla Dominika … 


Nie było łatwo ale kto powiedział, że na etapie wojewódzkim nie będzie trudnych pytań jak np. z jakich elementów składa się siodło?

,, jak zobaczyłem rysunek to miałem pustkę w głowie. No może nie do końca, chodziły mi daty, postacie królów, fragmenty kronik, unie, plany bitew no i przywileje, których bałem się najbardziej , bo wcześniej było tylko o koszyckim dokumencie … a tu siodło bez rycerza ,tylko siodło! A do tego za 6 punktów

Czytaj więcej...

Kolejny sukces Daniela Poloczka

d112 maja 2015 roku odbył się VIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żołnierskiej - „Czym dla wojska jest piosenka”. Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Daniel Poloczek zdobył 1 miejsce w kategorii szkoły ponadgimnazjalne. Gratulujemy!

16 kwietnia szczęśliwy dla Dominika …

Nie było łatwo ale kto powiedział, że na etapie wojewódzkim nie będzie trudnych pytań jak np. z jakich elementów składa się siodło?

,, jak zobaczyłem rysunek to miałem pustkę w głowie. No może nie do końca, chodziły mi daty, postacie królów, fragmenty kronik, unie, plany bitew no i przywileje, których bałem się najbardziej , bo wcześniej było tylko o koszyckim dokumencie … a tu siodło bez rycerza ,tylko siodło! A do tego za 6 punktów siodło więc nie mogłem tak go sobie tak zostawić. No to mniej więcej po 30 minutach zaznaczyłem siedzisko i strzemię,

Czytaj więcej...

Wykazali się wiedzą i umiejętnościami !

1Lubliniecki oddział PCK był organizatorem Rejonowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK , które odbyły się 16 kwietnia na terenie Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. Startowały pięcioosobowe zespoły reprezentujące 4 lublinieckie szkoły ponadgimnazjalne, które w trakcie mistrzostw udzielają pierwszej pomocy na specjalnie zaaranżowanych stacjach. Pozorowane wypadki były przygotowane przy użyciu profesjonalnych środków i rekwizytów. 

Czytaj więcej...

„Młody Mistrz Fryzjerstwa” - motto „Splot w awangardzie”

528 kwietnia 2015 roku w Kłobucku odbył się VII Powiatowy Konkurs Fryzjerski „Młody Mistrz Fryzjerstwa” - motto konkursu „Splot w awangardzie”. Konkurs zorganizowany został przez Zespół Szkół Nr 2 im. ks. Jana Długosza w Kłobucku. Uczennice naszej szkoły: DariaPiecuch z klasy II wzf oraz Anna Więckowska z klasy I wzf zaprezentowały nowoczesne techniki wykonywania fryzur damskich, wykazały się ogromną kreatywnością, a ubiór i makijaż współgrał z fryzurą, którą wykonały. Daria Piecuch zdobyła II miejsce w kategorii wiekowej 18 i więcej, natomiast Anna Więckowska III miejsce w kategorii wiekowej 16 – 17 lat. Gratulacje !

Aleksandra Koszarek

Konkurs Fryzjerski o Puchar Starosty Lublinieckiego „Fryzura Ślubna” rozstrzygnięty.

rPo raz dziewiąty 16 kwietnia 2015 r. w naszej szkole został zorganizowany Konkurs Fryzjerski o Puchar Starosty Lublinieckiego „Fryzura Ślubna”.
      Do udziału w konkursie przystąpiło 27 uczniów ze szkół:

- Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Dobrodzienia,
- Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta z Częstochowy
- Zespół Szkół Zawodowych w Kłobucku
oraz z Zespołu Szkół Zawodowych z Lublińca – gospodarza konkursu.

      Na wykonanie fryzury karnawałowej uczestnicy konkursu mieli 60 minut. Do udział w pracach komisji konkursowej zaproszeni zostali:

- Alina Szastok – mistrz fryzjerstwa, przewodnicząca komisji reprezentująca salony urody Awangarda z Tarnowskich Gór, Anna Niedurny i Anna Kołtuńska mistrzowie fryzjerstwa.

Czytaj więcej...

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1872745
Wednesday the 8th. Custom text here