I spotkanie z Funkcjonariuszami lublinieckiej Policji

Drukuj

p 8Dnia 24 marca 2017r, w Zespole Szkół Zawodowych odbyło się pierwsze z czterech, spotkanie Policji z młodzieżą, z cyklu: " BEZPIECZNI NA DROGACH" – z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie.

W spotkaniu udział brali przedstawiciele uczniów klas I i II, a prowadzili je SIERŻANT SZTABY - MICHAŁ SKLARCZYK oraz STARSZY ASPIRANT - SEWERYN STRZODA z komendy powiatowej Policji w Lublińcu. Często zdarza się, że pierwsze spotkania bywają stresujące i młodzieży trudno jest przełamać bariery – nie tym razem.

Lublinieccy Policjanci z ogromną empatia i znawstwem zaprosili młodych reprezentantów klas do rozpoczęcia wspólnych warsztatów. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta z zainteresowaniem wysłuchali pouczających i „nauczących” wykładów, mieli okazję, by, dotknąć i przymierzyć alko-gogle czyli gogle pokazujące, jak reaguje organizm ludzki po zażyciu narkotyków lub innych substancji psychoaktywnych. Udział ochotników w tych doświadczeniach całkowicie rozprężył atmosferę warsztatów i kiedy na zakończenie młodzież mogła zobaczyć zdjęcia oraz filmy edukacyjne, przygotowane nie tylko przez Policjantów, ale również przez uczniów polskich i angielskich szkół, to dyskusje i pytaniom nie było kończ. Młodzież z pewnością nie uzna czas spędzonego na warsztatach z funkcjonariuszami Policji za stracony. To cenne doświadczenie, które z przyszłości może zaowocować tym, że ktoś z uczestników tego spotkania -uratuje zdrowie lub życie innemu człowiekowi.

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1221368
Sunday the 21st. Custom text here