Goście z Rheinfelden w Polsce

logo

w 7W dniach 2.06 – 7.06.2019 po raz kolejny goście z partnerskiej szkoły w Rheinfelden odwiedzili Polskę. Goście z Niemiec zostali powitani w Warszawie przez Dyrektor szkoły Jolantę Kardas. Pierwsze trzy dni pobytu uczniowie polscy i niemieccy wraz z nauczycielami zwiedzali stolicę. W programie znalazły się m.in.: spacer z przewodnikiem, Pałac w Wilanowie oraz Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”.

Czytaj więcej: Goście z Rheinfelden w Polsce

SPOTKANIE NAUCZYCIELI SZKÓŁ PARTNERSKICH

m 1W dniach 22.04 – 27.04.2018 odbyło się kolejne spotkanie nauczycieli szkół partnerskich. Nauczyciele z Rheinfelden odwiedzili naszą szkołę, gdzie spotkali się z Dyrekcją i nauczycielami, a następnie uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych z języka angielskiego. W ramach spotkania zorganizowane zostały: studyjne zwiedzanie Muzeum Auschwitz – Birkenau; zwiedzanie Kopalni Soli w Bochni,

Czytaj więcej: SPOTKANIE NAUCZYCIELI SZKÓŁ PARTNERSKICH

MANNHEIM – SPEYER – HEIDELBERG Młodzież Zespołu Szkół Zawodowych z wizytą w Niemczech

w 2W dniach 29 maja – 3 czerwca 2017r. młodzież Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu wraz z wicedyrektorem szkoły Pawłem Mzyk oraz Martą Opalską nauczycielką języka niemieckiego, spotkała się z uczniami ze szkoły z Rheinfelden w Niemczech.

Czytaj więcej: MANNHEIM – SPEYER – HEIDELBERG Młodzież Zespołu Szkół Zawodowych z wizytą w Niemczech

XVI wizyta gości z Reihnfelden w Zespole Szkół Zawodowych

w 4Starostwo Powiatowe w Lublińcu oraz Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży rokrocznie wspierają programy międzynarodowej wymiany uczniowskiej w naszej szkole.

W dniach 24.04 – 30.04.2017 Zespół Szkół Zawodowych w Lublińcu przyjął już po raz szesnasty uczniów z Gewerbeschule w Rheinfelden w Niemczech. Po raz pierwszy w spotkaniu uczestniczyła p. Regina Glaw – nowa koordynatorka wymiany z ramienia partnerskiej szkoły.

Czytaj więcej: XVI wizyta gości z Reihnfelden w Zespole Szkół Zawodowych

Międzynarodowa wymiana młodzieży!!! Pokaż Polskę!!!

niemcy

Wymiana 2016

w 14

W dniach 6-11 czerwca 2016r. młodzież naszej szkoły wraz

z nauczycielami spotkała się z uczniami partnerskiej szkoły 
z Rheinfelden. Tym razem na miejsce spotkania została
wybrana stolica kraju związkowego Badenia-Wirtembergia Stuttgart.
Miasto wywołało duże wrażenie na naszych uczniach. Zwiedziliśmy tam
Muzeum Daimler-Benz oraz zobaczyliśmy z wieży telewizyjnej nocną
panoramę miasta. Po dwóch dniach pobytu wyjechaliśmy do Lörrach
wcześniej odwiedzając zaprzyjaźnioną szkołę w Rheinfelden, gdzie
spędziliśmy miłe popołudnie przy grillu w towarzystwie miejscowych
nauczycieli i uczniów. Najwięcej uśmiechu na twarzach wywołał
pobyt w Europapark w Rust.
W ostatni dzień pobytu pojechaliśmy do Szwajcarii gdzie zobaczyliśmy
wodospad W Schaffhause. W sobotę 11.06. wyruszyliśmy do Polski
i po całonocnej podróży, w niedzielę szczęśliwi witaliśmy się
z stęsknionymi rodzicami. Tygodniowy pobyt w Niemczech upłynął w miłej atmosferze i na długo
pozostanie w naszej pamięci.
Spotkanie w Niemczech zostało dofinansowane przez Polsko-Niemiecką
Współpracę Młodzieży z siedzibą w Warszawie,

 

Prasa niemiecka o o współpracy pomiędzy ZSZ Lubliniec, a Gewerbeschule w Rheinfelden

http://www.badische-zeitung.de/vorurteile-abbauen-und-freundschaften-schliessen

Nasza współpraca

33Spotkanie młodzieży naszej szkoły we Wrocławiu z uczniami ze szkoły partnerskiej w Rheinfelden zostało współfinansowane przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży z siedzibą w Warszawie

XV wizyta gości z Reihnfelden w Zespole Szkół Zawodowych w Lublińcu

dsc00161Dzięki doskonałej współpracy z Panem Starostą, Joachimem Smyłą, wymiana między naszymi szkołami rozwija się coraz lepiej” - tak posumował wizytę niemieckiej młodzieży w Zespole Szkół Zawodowych w Lublińcu pan Heinz Thomann, nauczyciel Gewerbeschule w Reihnfelden i od 2001 roku organizator wymiany młodzieży między zaprzyjaźnionymi szkołami.

Wizyta w Lublińcu i spotkanie z dyrektorem Zespołu Szkół Zawodowych, Panią Jolantą Kardas, była zwieńczeniem kolejnego spotkania szkół z Polski i Niemiec. Od piętnastu lat wizyty takie regularnie odbywają się w obu miastach dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego. W tym roku

Czytaj więcej: XV wizyta gości z Reihnfelden w Zespole Szkół Zawodowych w Lublińcu

II etap projektu " Zwiedzamy stolice Berlin - Warszawa"

   Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu w ramach międzynarodowej wymiany młodzieży, zaprosili do stolicy swoich rówieśników i ich opiekunów z partnerskiej szkoły w Rheinfelden, wcześniej podobne spotkanie "zaprzyjaźnionych" szkół miało miejsce w Berlinie. Przygoda z Warszawą rozpoczęła się 23 kwietnia 2012 r.

Czytaj więcej: II etap projektu " Zwiedzamy stolice Berlin - Warszawa"

Wieloletnia współpraca

Od lat Zespół Szkół Zawodowych w Lublińcu współpracuje z Gewerbeschule w Rheinfelden. Starostwo Lörrach, które jest organem prowadzącym szkołę parnerską w Niemczech bardzo dobrze ocenia tą współpracę. Na stronie internetowej Starostwa w Niemczech ukazał się artykuł dotyczący tej współpracy, zachęcamy do czytania. Niech oryginalny tekst zmotywuje Was do pogłębienia umiejętności z języka niemieckiego.

Artykuł 

Wycieczka do Berlina - 23-29.04.2011 r.

     W tym roku szkolnym młodzież naszej szkoły spotkała się z  uczniami ze szkoły partnerskiej w Rheinfelden w stolicy Niemiec – Berlinie.  W programie wycieczki znalazły się takie miejsca jak Charlottenburg, muzeum The Story of Berlin, Berlińska Katedra, miejsca związane z najnowszą historią miasta i podziałem na Berlin Wschodni i Zachodni.

Czytaj więcej: Wycieczka do Berlina - 23-29.04.2011 r.

Wyjazd naszych uczniów do Rheinfeldenw dniach 17–22.05.2010r.

    W dniach 17-22 maja młodzież naszej szkoły spędziła czas na wycieczce do Rheinfelden  w Niemczech, aby spotkać się z uczniami z partnerskiej Gewerbeschule. Wyjazd był nie tylko okazją do zwiedzania landu Baden Wurttemberg, lecz również pozwolił poszerzyć umiejętności językowe i zawrzeć nowe znajomości.

Czytaj więcej: Wyjazd naszych uczniów do Rheinfeldenw dniach 17–22.05.2010r.

Spotkanie w Polsce - 19-24.04.2010 r.

    W dniach 19-24 kwietnia 2010 r. w naszej szkole gościła grupa młodzieży z zaprzyjaźnionej od lat szkoły w Rheinfelden w Niemczech. Wymiana odbyła się już po raz dziesiąty. Młodzież dwa dni gościła w Beskidach zwiedziła Wisłę, Szczyrk. Wraz z uczniami naszej szkoły odbyły się również wycieczki do Krakowa i Oświęcimia.

Czytaj więcej: Spotkanie w Polsce - 19-24.04.2010 r.

Wymiana szkolna dofinansowana przez polsko-niemiecką współpracę młodzieży w dniach 20.04 – 26.04.2009

 DZIEŃ 1 – 20.04.2009 (poniedziałek)

 Po długiej i wyczerpującej podróży około godz. 17.00. dotarliśmy doRheinfelden. Przed budynkiem szkoły powitał nas dyrektor H. Lange oraz zaprzyjaźniony z nami, od lat prowadzący program H. Thomann. Następnie udaliśmy się do schroniska młodzieżowego w Lörrach, gdzie zostaliśmy zakwaterowani.

Czytaj więcej: Wymiana szkolna dofinansowana przez polsko-niemiecką współpracę młodzieży w dniach 20.04 –...

Wymiana szkolna dofinansowana przez polsko-niemiecką współpracę młodzieży w dniach 14.04 – 19.04.2008

 DZIEŃ 1 – 14.04.2008 (poniedziałek)

  14.04. przybyliśmy około godziny 16.00  przed budynek szkoły w Rheinfelden, gdzie zostaliśmy przywitani przed dyrektora szkoły H. Lange oraz przez zaprzyjaźnionego z nami od lat prowadzącego program H. Thomanna. Następnie udaliśmy się do miejsca zakwaterowania – schroniska młodzieżowego w Lörrach.

Czytaj więcej: Wymiana szkolna dofinansowana przez polsko-niemiecką współpracę młodzieży w dniach 14.04 –...

Początki

Już od sześciu lat ZSZ w Lublińcu prowadzi międzynarodową wymianę młodzieży z zaprzyjaźnioną Gewerbeschule w Rheinfelden w Niemczech. Rokrocznie uczniowie wyjeżdżają do partnerskiego powiatu Lörrach, gdzie maja okazje nie tylko zwiedzić piękne tereny landu Baden Würrtemberg oraz Szwajcarii, ale także  poznać system szkolnictwa w Niemczech.

Czytaj więcej: Początki

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
2154928
Tuesday the 19th. Custom text here