XVI wizyta gości z Reihnfelden w Zespole Szkół Zawodowych

Drukuj

w 4Starostwo Powiatowe w Lublińcu oraz Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży rokrocznie wspierają programy międzynarodowej wymiany uczniowskiej w naszej szkole.

W dniach 24.04 – 30.04.2017 Zespół Szkół Zawodowych w Lublińcu przyjął już po raz szesnasty uczniów z Gewerbeschule w Rheinfelden w Niemczech. Po raz pierwszy w spotkaniu uczestniczyła p. Regina Glaw – nowa koordynatorka wymiany z ramienia partnerskiej szkoły.

W tym roku uczniowie i nauczyciele z Lublińca i Reihnfelden spotkali się w Krakowie. W programie było wspólne zwiedzanie Wzgórza Wawelskiego, Starego Miasta, żydowskiej dzielnicy Kazimierz, Fabryki Schildlera oraz Kopalni Soli w Wieliczce. Czwartego dnia wizyty uczestnicy oddali hołd   pomordowanym w Auschwitz. Obóz w Oświęcimiu i Brzezince jest każdego roku obowiązkowym punktem wizyty niemieckiej młodzieży w Polsce. Ten punkt wizyty głęboko poruszył wszystkich i inspirował do głębszych refleksji na temat historii, kwestii żydowskiej i relacji między naszymi narodami. Piątek, ostatni już dzień wizyty, poświęcony był na spotkanie w Zespole Szkół Zawodowych w Lublińcu. Goście z Reihnfelden mogli poznać polski system kształcenia, historię i dzień współczesny lublinieckiej szkoły oraz zmiany, które w niej zaszły w ostatnim czasie – jak przebiegała rozbudowa budynku i unowocześnienie bazy dydaktycznej. Uczniowie rozegrali również mecz piłki siatkowej w mieszanych polsko – niemieckich składach.

Marta Opalska – koordynator wymiany.

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
2192948
Thursday the 25th. Custom text here