pa203165 kopiowanieDnia 20.10.2014r. odbył się Powiatowy turniej dziewczyn i chłopców szkół ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym . W organizowanym przez naszą szkołę, turnieju udział wzięło 5 szkół naszego powiatu. Dzięki uprzejmości Dyrektora Gimnazjum nr 1 w Lublińcu Pana Jana Brzezińskiego zawody zostały przeprowadzone na hali sportowej w tej właśnie szkole. Zawodniczki i zawodnicy uczestniczący w turnieju dzielnie i zacięcie walczyli o jak najwyższe lokaty a mecze stały na wysokim poziomie sportowym.

Rozgrywane były gry pojedyncze, w których brały udział drużyny 3-osobowe w kategoriach dziewcząt i chłopców. Na koniec zostały podliczone indywidualne punkty, które były zsumowane do klasyfikacji drużynowej. Na tej podstawie zostały wyłonione drużyny zwycięskie.

Nasza wspaniała drużyna dziewcząt w składzie:

-Aleksandra Praska (kl. 1 WZF)

-Katarzyna Żyłka (kl. 1 TG)

-Klaudia Retig (kl.2 TG)

zdobyła I miejsce co dało im przepustkę do zawodów na szczeblu rejonowym.

Warto także podkreślić, iż Aleksandra Praska była bezkonkurencyjna i indywidualnie zajęła także I miejsce.

Nasza drużyna Chłopców w składzie:

-Rafał Serafin (kl. II MPS)

-Jakub Żołnierczuk (kl. II WZC)

-Artur Spałek (kl. III WZA)

zajęła także świetne 3 miejsce drużynowo

Drużyny zwycięskie otrzymały puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Lublińcu. Najlepsi zawodnicy oraz wszystkie drużyny otrzymały dyplomy za poszczególne miejsca.