ZSZ w Wyspie Szkrabów 1Czekolada jest nieodłącznym elementem życia i relaksu dla wielu osób. W Europie jej średnie roczne spożycie na osobę wynosi aż 5,2 kg! Dziś jest ona spożywana nie tylko w tradycyjnych tabliczkach, batonach, czy jako kakao, ale przybiera też bardziej egzotyczne formy. Możemy ją znaleźć w szamponach do włosów, jako składnik maseczki na twarz czy nawet dodatek w piwie! Jest ona ulubioną przekąską wielu osób. Spożywana w umiarkowanych ilościach ma też pozytywny wpływ na zdrowie, wspomagając układ krążenia i pracę mózgu. Dlatego 12 kwietnia został ustanowiony w Polsce Dniem Czekolady.

Z tej okazji w czwartek 7 kwietnia 2022 byliśmy w przedszkolu Wyspa Szkrabów w Lublińcu z opowiadaniem o czekoladowym króliku i przepisem na pyszną czekoladę. Przedszkolaki mogły się dowiedzieć z czego zrobiona jest czekolada, a potem jej posmakować, dobrze się przy tym bawiąc.
W zajęciach udział brały uczennice klasy III TB (Zuzia Karpe, Nikola Tkocz i Karolina Górczyńska), które były uczestniczkami Projektu ERASMUS+ „DOBRY ZAWÓD - LEPSZA PRACA” oraz uczennica kl. III ef Kasia Sabok.

Więcej zdjęć z naszej wizyty w przedszkolu Wyspa Szkrabów znajduje się w linku:https://drive.google.com/drive/folders/15Yz7IUSm47W0z9mS-Z0l1eNIPIUUDoD9?usp=sharing