p316 grudnia 2022r. uczniowie VI A klasy Technikum żywienia i usług gastronomicznych wraz z opiekunem już po raz kolejny  wybrali się do „ Klubu Seniora” w Lublińcu na warsztaty „Pierniczkowe cudeńka”.
Celem warsztatów było wspólne wypiekanie i lukrowanie pierniczków Bożonarodzeniowych. Uczniowie technikum wraz z gospodarzami warsztatów wspólnie wykrawali ciasteczka, a następnie udekorowali je przepięknymi wzorami. Wypiekom towarzyszyły Kolendy śpiewane wspólnie przez młodzież oraz seniorów.

Wielopokoleniowe kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz kulinarnych tradycji Bożonarodzeniowych, było dla wszystkich uczestników warsztatów wspaniała zabawą oraz dobra lekcją, szczególnie dla młodych kucharzy, którzy mieli możliwość podpatrzenia i wysłuchania wielu cennych kulinarnych rad, świątecznych tradycji oraz Bożonarodzeniowych obyczajów.

Jadwiga Gąsior