s3Dnia 16 stycznia 2024 r. uczniowie klas technikum oraz branżowych związanych z gastronomią uczestniczyli w wykładzie z dietetykiem sportowym i klinicznym panią Sandrą Malitowską. Właścicielką restauracji „Na Zdrowie” oraz kateringu dietetycznego Activ Box w Lublińcu. Celem spotkania było zapoznanie młodzieży z zasadami prawidłowego żywienia oraz odżywiania się a także zachęcanie młodzieży do zdrowego stylu życia.

Ciekawa, energiczna prelekcja połączona była z prezentacją multimedialną, z której uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jaki wpływ na organizm człowieka ma jakość żywności oraz odpowiednie nawodnienie organizmu, jak wygląda dobrze skomponowany posiłek i jaki wpływ ma na nasze codzienne funkcjonowanie fizyczne ale i psychiczne. Podczas spotkania poruszono także niezwykle ważne tematy negatywnego wpływu napojów energetycznych, posiłków typu fast food oraz niebezpiecznym wpływie cukru na organizm. Pani Sandra zachęcająco wspominała o tym jak ważna jest dla młodego człowieka dieta ale i aktywność fizyczna a wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych i uprawianie sportu pozwolą cieszyć się zdrowiem oraz prawidłową sylwetką przez długie lata. Składamy serdeczne podziękowania dla Pani dietetyk za interesujące spotkanie i wiele cennych wskazówek dotyczący zdrowego odżywiania oraz poświęcony nam czas.