logo

w 7W dniach 2.06 – 7.06.2019 po raz kolejny goście z partnerskiej szkoły w Rheinfelden odwiedzili Polskę. Goście z Niemiec zostali powitani w Warszawie przez Dyrektor szkoły Jolantę Kardas. Pierwsze trzy dni pobytu uczniowie polscy i niemieccy wraz z nauczycielami zwiedzali stolicę. W programie znalazły się m.in.: spacer z przewodnikiem, Pałac w Wilanowie oraz Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”.

Następnie udali się razem do Krakowa. Dawna stolica Polski jak zawsze zachwyciła wszystkich swoim urokiem. Ponieważ tematyka projektu związana była ściśle z trudną polsko – niemiecką historią nie można było pominąć w programie zwiedzania Muzeum Auschwitz-Birkenau. Wizyta w byłym obozie koncentracyjnym zorganizowana została na specjalne życzenie gości z Niemiec. Należy nadmienić, że realizacja programu nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie finansowe Starostwa Powiatowego w Lublińcu oraz Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży z siedzibą w Warszawie.