Artykuł w Dzienniku Zachodnim o Turnieju
(opracowanie: mgr Jolanta Skubala)

Każdy z nas z rozrzewnieniem wspomina czasy dzieciństwa. Szczególnie te chwile, kiedy rodzice lub dziadkowie czytali nam do snu bajki. Roiło się w nich od księżniczek, smoków, czarodziejskich przedmiotów i krasnoludków. W ten znany z dzieciństwa świat wprowadzili nas uczestnicy wojewódzkiego etapu  XVI Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz. Bez użycia zaklęć wyczarowali smakowite torty, chleby, bułki i chałki.

            Honorowy patronat nad turniejem objęli Śląski Kurator Oświaty Stanisław Faber orazstarosta lubliniecki Joachim Smyła.

 Do turnieju przystąpiło 23 uczniów ze szkół:

- Zespołu Szkół Usługowo - Rzemieślniczych w Bytomiu

- Bielskiej Szkoły Rzemiosł z Bielska-Białej

- Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Katowicach

- Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu

- Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie

- Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach

- Zespołu Szkół Zawodowych w Skoczowie

- Zespołu Szkół Specjalnych w Skoczowie

- Zespołu Szkół w nr 7 w Tychach

oraz  Zespołu Szkół Spożywczych w Zabrzu

            Turniej składał się z dwóch części, część praktyczna odbywała się 11 stycznia 2011 r. w piekarni państwa Łubowskich i cukierni państwa Kampa. Cukiernicy wykonywali ciasteczka bankietowe, składali i dekorowali torty oraz modelowali figurki marcepanowe, piekarze kształtowali wyroby drobne (rogale, bułki, plecionki), chały oraz chleb okolicznościowy. W części teoretycznej, która odbywała się w szkole 12 stycznia 2011 r. cukiernicy i piekarze rozwiązywali test złożony z 30 zadań.