(opracowała mgr inż. Halina Hońca)

           W dniach  17-18 stycznia  2012 r.  uczniowie naszego Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu uczestniczyli w XVII Wojewódzkim Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie  Cukiernik i Piekarz. Cukierników reprezentowały: Marta Jędrusik i Sylwia Kardas, natomiast piekarzy:  Tymoteusz Grzeszczyk i Piotr Niedźwiedź. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu było  ,,Euro 2012 "


          Część  praktyczna turnieju odbyła się  we wtorek 17 stycznia br., dla piekarzy w Zakładzie Pani Sybilli Szmidt  w Pyskowicach, dla cukierników   w zakładzie Roker Czesława Kierata  z Zabrza. W ramach konkursu  młodzi  adepci piekarstwa  musieli wykonać chleb ozdobny,  3 rodzaje bułek o masie 80 gram, rogale, chałki z 6 splotów, 2  batony bułek wrocławskich oraz ozdobne pieczywo półcukiernicze.  Cukiernicy  natomiast przygotowywali tort, ciasteczka  bankietowe i 5 figurek z masy plastycznej. W drugim dniu  zmagań  tj. 18 stycznia br. w  Zespole Szkół Spożywczych w Zabrzu odbyła się dla obu grup część teoretyczna  turnieju. Uczniowie pisali test z wiadomości zawodowych.   Możemy być dumni  z naszych uczniów, Tymoteusz Grzeszczyk - uczeń klasy III wza zajął  IV miejsce w województwie  i otrzymał nagrodę specjalną ufundowaną przez Firmą Savpol. Wszystkim uczestnikom gorąco gratulujemy.
Relacja z XVII TURNIEJU NA NAJLEPSZEGO UCZNIA W ZAWODZIE CUKIERNIK I PIEKARZ   http://www.zss.debacom.pl