25.04.2009 r. podczas uroczystej konferencji z okazji Jubileuszu 90-lecia PCK, zorganizowanej w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu, uczeń naszej szkoły Jakub Wiącek otrzymał wyróżnienie w konkursie plastycznym: „PCK dawniej i dziś”. Autorki pozostałych prac: Adrianna Mazur, Beata Picz, Ilona Maruszczykotrzymały pamiątkowe dyplomy.

Na spotkaniu z udziałem Zarządu Rejonowego PCK i HDK w Lublińcu, gości z Zarządu Okręgowego PCK w Katowicach a także władz samorządowych i Burmistrza Miasta Lublińca, opiekunów Szkolnych Kół PCK wręczono okolicznościowe puchary i dyplomy uznania w dowód wdzięczności za długoletnie i bezinteresowne zaangażowanie w działalność Polskiego czerwonego Krzyża. Z naszej szkoły wyróżniony został Pan mgr Wojciech Majewski, który jest opiekunem Szkolnego Koła PCK od 1996 roku.