nagrodaBrygada KszyKszy Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu od 2015r. uczestniczy w licznych Szkoleniach i Zawodach Sportowo- Obronnych organizowanych przez Fundację Byłych Żołnierzy

i Funkcjonariuszy Sił Specjalnych SZTURMAN oraz Jednostkę Wojskową Komandosów w Lublińcu. W 2017r. Brygada uczestniczyła również w Mistrzostwach Sportowo- Obronnych na obiektach szkoleniowych Jednostki Wojskowej 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu.

Wielki sukces Brygada odniosła w 2016r. w Zawodach Sportowo-Obronnych „Proobronni 16”, zdobywając III miejsce na szczeblu ogólnopolskim. Zajęcie medalowego miejsca zagwarantowało naszej Brygadzie udział w Podstawowym Kursie Spadochronowym – strefa skoków spadochronowych ( lotnisko Rudniki- aeroklub Częstochowa). Celem tego kursu było przygotowanie osób biorących w nim udział do samodzielnego wykonywania skoków spadochronowych.

Udział w szkoleniach i zawodach ma na celu promocję sportów obronnych, kształtowanie u młodzieży umiejętności współdziałania zespołowego, postaw proobronnych oraz dyscypliny. Pozwala rozwijać zainteresowania sportowe oraz doskonalić sprawność fizyczną i psychiczną. Zawody prócz sportowej rywalizacji są także okazją do integracji różnych środowisk młodzieżowych.

Doceniając zaangażowanie i pracę Brygady KszyKszy, Dyrektor Szkoły mgr Jolanta Kardas nagrodziła jej członków bezpłatnym KARNETEM na basen, który będzie do wykorzystania w

I kwartale 2018r. Zajęcia na basenie to świetna zabawa, doskonała okazja do aktywnego wypoczynku, nabywania umiejętności oraz doskonalenia nauki pływania.

Brygado KszyKszy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Koordynator Brygady: Joanna Kansy