15 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Herbaty - to jeden z najpopularniejszych napojów świata i występuje w 1500 odmianach.
Pierwsze święto herbaty odbyło się w Nowym Delhi w 2005 roku.  Herbata to napar przyrządzany z liści i pąków grupy roślin. Kraje produkujące herbatę to Indie, Nepal, Wietnam, Bangladesz, Malezja, Kenia, Tanzania, Uganda

O tej porze roku uwielbiamy herbate w wersjach rozgrzewających z dodatkiem pomarańczy, przypraw korzennych i miodu. Latem chętniej wybieramy herbaty mrożone, które maja właściwości orzeźwiające. Najczęściej decydujemy się na najbardziej popularną, czarną herbatę. Drugim wyborem Polaków są napary owocowe i ziołowe takie jak mięta, malina, rumianek, melisa. Dopiero na kolejnym miejscu podium znajduje się herbata zielona. Bardzo popularnym napojem jest także chai tea latte, którą najchętniej zamawiamy w kawiarniach z dostawą wprost do naszych rąk.

Czarna herbata pobudza i działa odkażająco
Najpopularniejsza, czarna ma mocny, wyraźny smak i ciemną barwę napoju. Dzięki sporej zawartości teiny pobudza, pomaga także w koncentracji i niweluje uczucie zmęczenia. Zawiera sporo przeciwutleniaczy, działa odkażająco, przeciwzapalnie, a także pomaga w przypadku problemów żołądkowych. Chroni komórki ciała przed szkodliwym wpływem wolnych rodników.

Zielona herbata sprzymierzeńcem utraty wagi
Gatunków zielonych herbat jest bardzo wiele, wszystko zależy od jej pochodzenia, pory roku i dnia, w czasie której zebrane zostały liście. Ma to ogromny wpływ na kolor naparu, jego intensywność smaku, zapachu, a także właściwości. Napój przyrządzony z jej liści to zastrzyk antyoksydantów, polifenoli czy garbników, a także… kofeiny. Dowiedziono, że regularne picie zielonej herbaty ma pozytywny wpływ na spalanie tkanki tłuszczowej, poprawę kondycji cery czy problemy z nadciśnieniem.

Rytuał znany na całym świecie
Herbata towarzyszy ludziom od setek lat, nic bowiem dziwnego – ma wiele cennych właściwości. W różnych formach piją ją wszyscy na całym świecie. Zależnie od regionu, często serwowana w sposób rytualny, z namaszczeniem podawana w odświętnej zastawie. Jest sprzymierzeńcem zdrowia, a napar bez dodatków takich jak miód, cukier czy mleko nie ma kalorii. W każdej formie jest więc doskonałą bazą do pysznych herbacianych napoi, a tylko od naszej fantazji zależy na jaki smak zdecydujemy się danego dnia.

Zdjęcia z wydarzenia znajdują się poniżej:

https://drive.google.com/drive/folders/1Cv0PivlmxCrYyiOfGWdOnWyC4gkzAICy?usp=sharing