Duży sukces w trudnej Olimpiadzie.

Drukuj

2 2W eliminacjach szkolnych, które zostały rozegrane 7 listopada Beata uzyskała 15 a Marta 16 punktów na 20 do zdobycia. Rewelacji nie było ale motywacja do dalszej pracy tak. Dziewczyny przez kolejne 4 tygodnie przebrnęły przez 4 testy z pytaniami z zakresu chemii, biologii, technologii żywienia. To się opłaciło!

     14 grudnia w MDK w Lublińcu odbyła się XXVI Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl. 2 wza, Beata Kucharczyk i Marta Ledwoń. Obie dziewczyny, od niedawna, są w zarządzie SK PCK.

     Test składał się z 30 pytań o dużym stopniu trudności, który pisali uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, łącznie 28 uczestników z powiatu lublinieckiego.

   Marta ukończyła test jako jedna z pierwszych, podeszła do mnie z uwagą:,, Proszę pana, na co mnie pan wpisał, przecież ten test był tak trudny, że nie wiem,,, normalnie ma-sa-kra…” Odpowiedziałem: Spokojnie, musiał być trudniejszy , bo przyszedł z Warszawy, zaczekajmy na wyniki, będzie dobrze”

      Wyniki odczytał Prezes ZR PCK w Lublińcu, pan Czesław Gansiniec. II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęła uczennica Zespołu Szkół Zawodowych, Marta Ledwoń ! Brawo, tak trzymać, szkoda ,ze Beacie do podium zabrakło kilku punktów.

   Marta powtórzyła ubiegłoroczny wynik Gabrieli Bronder oraz koleżanek z wcześniejszych edycji. Cóż pozostaje nam przygotować uczestników do kolejnej, XXVII edycji i powalczyć o finał.

   Uczestnicy odebrali nagrody i upominki a dla opiekunów szkolnych kół PCK przygotowano dyplomy za udział szkoły w XVI Okręgowej Edycji Akcji Honorowego Krwiodawstwa PCK. Uczniowie i pracownicy naszej szkoły w ciągu 10 miesięcy oddali 28,250 ml krwi. To o całe 6 litrów krwi więcej niż w ubiegłym roku.  

   Serdeczne podziękowania za najcenniejszy z darów życia,,, dar krwi.

                                                                                                       Opiekun SK PCK

                                                                                                             W. Majewski

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1097722
Sunday the 20th. Custom text here