Warsztaty dla uczniów klasy trzeciej Gimnazjum w Koszęcinie

Drukuj

z 7Doradztwo zawodowe i edukacja zawodowa wymagają kształtowania u uczniów kompetencji kluczowych od najmłodszych lat. Pogląd ten stanowi potwierdzenie stanowiska przyjętego przez Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej w Zaleceniu z dnia 18 grudnia 2006 roku w sprawie kompetencji kluczowych w procesie uczenia się przez całe życie (2006/962WE).

Aby efektywnie budować te kompetencje kluczowe w naszej Szkole są realizowane różne zadania edukacyjne, które skutecznie mają stymulować uczniów do zmierzenia się z istotnymi dla nich kwestiami i mobilizować ich do zadawania sobie pytań. Jednym z tych zadań są cykliczne organizowane przez naszą Szkołę warsztaty dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Takie warsztaty odbyły się w dniu 22.11.2018r. dla uczniów klasy trzeciej Gimnazjum w Koszęcinie. Uczniowie gimnazjum mogli uczestniczyć w zajęciach pokazowo-laboratoryjnych przygotowanych przez uczniów klasy trzecie Technikum nr 3 kształcącym w zawodzie technik elektryk. Gimnazjaliści przy pomocy starszych kolegów mogli połączyć układy elektryczne i odczytywać wskazania wielkości elektrycznych oraz elektronicznych z mierników. Dodatkowym punktem warsztatów była wycieczka do sąsiadującego ze szkołą zakładu EthosEnergy. Mamy nadzieję, że nowe doświadczenia staną się dla gimnazjalistów inspiracją do wyboru właściwej drogi życiowej - właściwego zawodu.

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1377038
Thursday the 19th. Custom text here