Szkolne obchody „Światowego Dnia Herbaty”

Drukuj

6613 grudnia 2019r. w ramach obchodów „Światowego Dnia Herbaty” w Naszej szkole pojawił się „herbaciany kącik”.Herbata to napar z liści wiecznie zielonego krzewu herbacianego. Ojczyzną herbaty są Chiny, w których jest uprawiana od ponad 5 tysięcy lat. Herbata ma wiele cennych właściwości, jest wykorzystywana w medycynie oraz kosmetyce. Najcenniejsze właściwości herbaty wykorzystywane w medycynie to działanie pobudzające, powoduje rozszerzanie naczyń krwionośnych oraz zapobiega chorobom układu krążenia.

Ułatwia oddychanie oraz poprawia akcję serca i zapobiegając chorobom serca.   Właściwości herbaty wykorzystywane w kosmetologii to głównie toniki, balsamy nawilżające, preparaty do włosów, żele pod prysznic oraz kremy do skóry odwodnionej lub suchej.                                                                       

 

W kąciku herbacianym mieliśmy możliwość skosztowania 13 rodzajów herbaty i naparów ziołowych. Poprzez czarna herbatę o właściwościach pobudzających, poprzez zielona herbatę która ma właściwości oczyszczające, różnego rodzaju napary ziołowe jak mięta, pokrzywa, melisa, herbatę z dzikiej róży i przepyszna herbatkę świąteczną z cynamonem i kardamonem.

 

Podczas celebrowania naparu herbacianego, już po raz drugi uczniowie w ramach wolontariatu, kwestowali dla Ośrodka Rehabilitacji jeży "Jerzy dla Jeży" w Kłodzku, uzbierała się kwota aż 70 zł. Wolne datki zostały przelane na konto ośrodkka. Bardzo dziękujemy wszystkim za to, że byliście z nami i razem mogliśmy się cieszyć smakiem różnych herbat i wspólnie docenić ich właściwości.                                        

 

Dziękujemy za przekazanie datków na schronisko dla jeży.

Do zobaczenia przy filiżance herbaty ….

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
2160999
Tuesday the 26th. Custom text here